Film "Bóg" we Wrocławiu - zapraszamy na dwa bezpłatne pokazy!

2022-04-05 00:00:00
Film "Bóg" we Wrocławiu - zapraszamy na dwa bezpłatne pokazy!

Film „Bóg” w reżyserii Krystiana Kratiuka i Mateusza Ochmana to dzieło, które jeszcze przed oficjalną premierą wzbudziło ogromne zainteresowanie. Teraz ów film trafia do Wrocławia. Zaprezentujemy go Państwu podczas bezpłatnych pokazów już w poniedziałek 11 kwietnia 2022 roku.

Przypomnijmy, że film ten miał swój prapremierowy pokaz w Szczecinie, natomiast oficjalna premiera kinowa odbyła się w czwartek 31 marca w Krakowie. Oba wydarzenia cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem (w krakowskim kinie „Kijów” frekwencja przekroczyła pół tysiąca osób). „Bóg” to filmowa próba przypomnienia katolikom w Polsce i na świecie o realnej obecności Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. O obecności, której jako ludzie Kościoła winni jesteśmy oddanie najwyższczej czci i troski. W najnowszej produkcji firmowanej logiem PCh24TV zobaczymy piękno i znaczenie tego ogromnego bogactwa, które uzupełniają świadectwa pojedynczych osób, które na swój sposób przepracowały wewnętrznie te rozważania. „Chcemy, by nasz film rzucał na kolana przed Najświętszym Sakramentem” – mówi Mateusz Ochman, jeden z reżyserów.

Zapraszamy Państwa na publiczne pokazy filmu „Bóg” we Wrocławiu. Odbędą się one w dniu 11 kwietnia 2022 r. w sali kinowej NOT przy ul. Piłsudskiego 74. Będą to dwa pokazy organizowane z myślą o spodziewanym dużym zainteresowaniu filmem i zarazem z uwagi na brak dystrybucji wejściówek. Film będzie mógł obejrzeć każdy mieszkaniec Wrocławia i okolic, który tego dnia odwiedzi nas w sali kinowej ośrodka NOT.

Pierwsza projekcja odbędzie się o godz. 19:00, natomiast druga – o godz. 20:10. W ten sposób oferujemy Państwu swobodę wyboru godziny seansu i zarazem gwarantujemy, iż miejsc nie zabraknie dla nikogo. Serdecznie zapraszamy – wstęp wolny!

 

Źródło: PoloniaChristiana.org

Po sukcesie zeszłorocznej konferencji "Wiara i nauka w dobie sekularyzacji. Inteligentny projekt-ewolucja-stworzenie" idziemy za ciosem, organizując edycję drugą. W dniach 3-4 czerwca 2024 r. spotykamy się ponownie na Zamku Królewskim w Niepołomicach, by rozważać skomplikowane relacje między wiarą a nauką oraz dekonstruować mity darwinizmu. Uwaga - liczba miejsc ograniczona!
Kluby „Polonia Christiana” w Warszawie i w Lublinie zapraszają na dwa spotkania z red. Pawłem Chmielewskim, na których podjęty zostanie intrygujący temat „III Sobór Watykański? Na placu budowy Kościoła Inkluzji”. O tym, czym ma być „Kościół Inkluzji” prelegent Klubów „Polonia Christiana”, Paweł Chmielewski, pisał niejednokrotnie, komentując wewnętrzną rewolucję przetaczającą się przez Kościół Powszechny. Spotkania z red. P. Chmielewskim będą dobrą okazją do wyrobienia sobie własnej opinii na temat zagrożeń, jakich jeszcze być może nie dostrzegamy. Współorganizatorem spotkania w Lublinie jest Klub Inteligencji Katolickiej im. Prof. Czesława Strzeszewskiego w Lublinie.
Czy i jaką przyszłość mają relacje polsko-ukraińskie? Co z milionami Ukraińców w Polsce? Czy są szanse na zawieszenie broni za naszą wschodnią granicą i jak rzutuje to na bezpieczeństwo Polski? Zapraszamy Państwa na kontynuację zapoczątkowanego w Krakowie cyklu spotkań „Polska - Ukraina. Jakie sąsiedztwo?”. Kolejne spotkania organizujemy w Olsztynie i Elblągu.
Nasze Kluby w Pilźnie i Rakszawie organizują spotkania w ramach cyklu mającego na celu przywrócenie pamięci o wielkim biskupie, Polaku i patriocie - abp. Zbigniewie Szczęsnym Felińskim. Warto, przyjść, posłuchać i podyskutować o tej postaci oraz podobnych do niego wzorach świętości i polskości, i to w dodatku w obecności relikwii świętego hierarchy.
We wtorek 16 kwietnia br. prof. Marek Czachorowski w Klubie „Polonia Christiana” wygłosi wykład pt. „Spór o etykę św. Tomasza z Akwinu”. Mimo dużego upływu czasu nauka, jaką pozostawił on Kościołowi jest wciąż żywa i warta osobistego odkrywania. Zapraszamy więc do Warszawy na spotkanie z prof. Czachorowskim i rozważania o schedzie naukowej oraz religijnej, formującej od wieków wiernych Kościoła Rzymskiego.