Holandia: lewacy wzburzeni finansowaniem przez rząd grupy leczącej pederastów

2012-01-20 00:00:00
Holandia: lewacy wzburzeni finansowaniem przez rząd grupy leczącej pederastów

Lewicowi politycy w Holandii są oburzeni wspieraniem przez rząd chrześcijańskiej organizacji, która pomaga pederastom i lesbijkom zmienić upodobania seksualne. Ich zdaniem takie postepowanie rządu może sugerować, że homoseksualizm jest zaburzeniem psychicznym. 

Chrześcijańska grupa o nazwie „Different” informuje na swojej stronie internetowej, że oferuje „pomoc psychologiczną w przezwyciężeniu grzesznych skłonności”. Organizacja nie wspomina o prowadzeniu tzw. terapii reparatywnej. Koncentruje się na ukazaniu problemu homoseksualistów, którzy - jak wykazały liczne badania  – nie potrafią radzić sobie z własnymi emocjami. 
 
Grupa, oferując pomoc psychologiczną, podobnie jak inne tego typu organizacje mogła starać się o zwrot wydatków poniesionych na leczenie pacjenta z jego ubezpieczenia zdrowotnego.  

Lewicę oburzyła działalność chrześcijańskich terapeutów , którzy „ośmielili się przedstawić homoseksualizm w negatywnym świetle”. Minister zdrowia, Edith Schippers obiecała interwencję. Zapowiedziała, że rząd przestanie wspierać tego typu organizacje. Stwierdziła, że „homoseksualizm nie jest chorobą i w związku z tym nie może być uwzględniony w pakiecie usług, których koszty pokrywane są z ubezpieczenia zdrowotnego” (sic!).


Źródło: LifeSiteNews.com, Dutch.News.nl, AS.
 
Ponad 500 czerwonych róż złożyli w sanktuarium w Cascii Przyjaciele Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi na zakończenie kolejnej edycji kampanii „Święta Rito, przyjdź nam z pomocą!”. Pachnące i świeże bukiety, złożone z ulubionych kwiatów tej Świętej, były wyrazem wdzięczności za otrzymane dzięki św. Ricie łaski oraz symbolem powierzanych jej próśb. Teraz rozpoczynamy następną edycję naszej akcji i zapraszamy wszystkich do wzięcia w niej udziału.
CHCIELI NAS ZAKOPAĆ, NIE WIEDZIELI ŻE JESTEŚMY ZIARNEM! – już po raz dwunasty w Krakowie odbędą się Zaduszki za Żołnierzy Wyklętych – Niezłomnych. To już 16 listopada 2025. Zapraszamy! Wydarzeniu patronuje Stowarzyszanie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi w Krakowie.
– Polska nie zginie, o ile przyjmie Chrystusa za Króla w całym tego słowa znaczeniu: jeżeli się podporządkuje pod Prawo Boże, pod prawo Jego Miłości. Inaczej, Moje dziecko, nie ostoi się – usłyszała podczas jednego z objawień Rozalia Celakówna, polska mistyczka żyjąca w pierwszej połowie XX w. Między innymi o treści tego objawienia i misji, którą otrzymała ta wizjonerka, możemy przeczytać w książce Proroctwa nie lekceważcie! Przepowiednie dla Polski autorstwa Pawła Kota i Adama Kowalika.
Jak wygląda sytuacja obrony życia w Polsce? O tym debatowano w warszawskim Klubie Stańczyka podczas konferencji zorganizowanej przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi, wskazując na szerokie spektrum problemu: od cywilizacyjnego, aż po głęboko duchowe.
Klub Polonia Christiana w Krakowie oraz Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi zapraszają na wyjątkową i niezwykle ważną konferencję pt. „Czy Polsce grozi kolejny rozbiór?”. Wydarzenie to jest organizowane w związku z 230. rocznicą III rozbioru Polski, który na 123 lata wymazał naszą Ojczyznę z map świata.