Indie: bandycki napad na parafię katolicką w stanie Jharkhand

2009-01-26 00:00:00
Indie: bandycki napad na parafię katolicką w stanie Jharkhand

Sześciu bandytów napadło na dwóch katolickich księży w parafii w stanie Jharkhand, na północ od stanu Orisa we wschodnich Indiach, gdzie dochodziło do największych pogromów wyznawców Chrystusa – informuje „Nasz Dziennik”, dodając, że był to czwarty napad na tę parafię w ciągu czterech lat. Ofiary napaści – księża jezuici – zostali dotkliwie pobici i okradzeni.

Napastnicy najpierw zagrozili proboszczowi, 45-letniemu ks. Pingle Kujur, bronią, żądając pieniędzy. Następnie dotkliwie go pobili. Potem zaatakowali drugiego jezuitę - ks. Petera Ekkę. Na plebanii była obecna także gospodyni, która została zgwałcona. Obecnie przebywa w szpitalu w Khuntii. Jej stan jest poważny – czytamy w „Naszym Dzienniku”.

W rozmowie z UCANews ks. Kujur wyznał, że napastnicy zrabowali 60 tys. rupii (1200 dolarów amerykańskich) przeznaczonych na pomoc dla ofiar antychrześcijańskich ataków w sąsiedniej Orisie. Jezuita wyraził przekonanie, że podobnie jak po wcześniejszych napadach nie uda się znaleźć sprawców, a zaniechania przy prowadzeniu śledztw przez funkcjonariuszy organów ścigania są powodem powtarzających się incydentów – informuje „Nasz Dziennik”.

Źródło: „Nasz Dziennik”
Kierowani umiłowaniem Boga i Ojczyzny, a także odpowiedzialnością za losy Rzeczypospolitej i Narodu Polskiego, z pełnym przekonaniem wołamy: przestrzegamy wszystkich katolików przed głosowaniem w II turze wyborów prezydenckich na Rafała Trzaskowskiego!
W dniach 13-14 czerwca w Warszawie odbędzie się konferencja pn. „Wiara i nauka w dobie sekularyzacji”, odwołująca się do najnowszych badań naukowych, dzięki którym więcej dowiemy się o istnieniu inteligentnego projektu, będącego alternatywnym – w stosunku do ewolucjonizmu darwinowskiego – wyjaśnieniem powstania świata. Bazujący na latach analiz i badań naukowcy pokażą nam, jak krucha jest teoria Darwina, akceptowana przez zwolenników materialistycznej i ateistycznej wizji poznania świata.
W sobotę 10 maja w Warszawie odbyła się konferencja poświęcona problemowi, jaki nazwał i badał śp. Krzysztof Karoń. "Jak pokonać antykulturę?" - to pytanie, na które odpowiedzi szukałi prelegenci i uczestnicy dyskusji, widzący zagrożenia płynące na społeczeństwa państw rozwiniętych w XXI wieku.
Czekają nas jeszcze wyższe ceny energii i paliw. Na przedsiębiorców, kierowców, rolników już szykuje się nowe podatki i opłaty oraz restrykcje... Czy w Zielonym Ładzie jakkolwiek chodzi o ekologię, a także, czy po wyborach tutejsze władze przyspieszą jego wdrażanie – odpowiedzą eksperci – goście Klubu Stańczyka w Warszawie, już w najbliższy piątek 23 maja o godzinie 18:00.
Wszystkich Państwa serdecznie zapraszamy na wyjątkowy odcinek programu Prawy Prosty Plus, prowadzonego przez red. Łukasza Karpiela (PCh24.pl). Tym razem realizujemy go z udziałem publiczności i z możliwością zadania pytań naszym prelegentom. Spotkanie to odbędzie się już w najbliższą środę 21 maja w sali konferencyjnej Hotelu „Miodosytnia” w Krakowie.