Indie: hinduiści zaatakowali chrześcijan podczas przedświątecznego jarmarku

2009-12-21 00:00:00
Indie: hinduiści zaatakowali chrześcijan podczas przedświątecznego jarmarku

Atak na świąteczny jarmark w mieście Gwalior w indyjskim stanie Madhja Pradeś zasiał panikę wśród tamtejszych chrześcijan. Wzywając hinduistyczne bóstwa, napastnicy podpalili przedstawienia scen biblijnych, obrazujących życie Chrystusa. Policja aresztowała czterech mężczyzn podejrzewanych o związek z tym aktem wandalizmu.

Metropolita Bhopalu, abp Leo Cornelio zamierza przedstawić rządowi stanowemu raport o zajściach w Gwaliorze i wystąpić o ochronę chrześcijan i ich instytucji, szczególnie podczas bożonarodzeniowych Pasterek. Zdaniem hierarchy, antychrześcijańskie grupy w Madhja Pradeś czują się bezkarne, gdyż władze lokalne rzadko podejmują przeciwko nim jakiekolwiek działania.

Do sporadycznych ataków na wyznawców Chrystusa dochodzi tam od czasu, gdy w 2003 r. do władzy doszła prohinduistyczna partia Dżanata.

Źródło: KAI
– Polska nie zginie, o ile przyjmie Chrystusa za Króla w całym tego słowa znaczeniu: jeżeli się podporządkuje pod Prawo Boże, pod prawo Jego Miłości. Inaczej, Moje dziecko, nie ostoi się – usłyszała podczas jednego z objawień Rozalia Celakówna, polska mistyczka żyjąca w pierwszej połowie XX w. Między innymi o treści tego objawienia i misji, którą otrzymała ta wizjonerka, możemy przeczytać w książce Proroctwa nie lekceważcie! Przepowiednie dla Polski autorstwa Pawła Kota i Adama Kowalika.
Jak wygląda sytuacja obrony życia w Polsce? O tym debatowano w warszawskim Klubie Stańczyka podczas konferencji zorganizowanej przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi, wskazując na szerokie spektrum problemu: od cywilizacyjnego, aż po głęboko duchowe.
Klub Polonia Christiana w Krakowie oraz Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi zapraszają na wyjątkową i niezwykle ważną konferencję pt. „Czy Polsce grozi kolejny rozbiór?”. Wydarzenie to jest organizowane w związku z 230. rocznicą III rozbioru Polski, który na 123 lata wymazał naszą Ojczyznę z map świata.
– Kult Świętej Rodziny przychodzi w samą porę, aby leczyć rany zadane rodzinom chrześcijańskim przez ducha tego świata – pisał już ponad sto lat temu katolicki misjonarz i nauczyciel ks. Jan Berthier. Ponieważ słowa te nie straciły nic na swojej aktualności, a kryzys rodzin niestety wciąż się pogłębia, Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi postanowiło zorganizować kampanię „Najświętsza Rodzino, bądź naszą obroną!”
Każdy ma prawo do życia! W dobie najniższego w historii poziomu dzietności w Polsce, konieczne jest głośne przypomnienie, że każde życie jest bezcenne i wymaga opieki, a samo rodzicielstwo promocji!