IX Krakowskie Zaduszki za Żołnierzy Wyklętych – Niezłomnych

2022-11-04 00:00:00
IX Krakowskie Zaduszki za Żołnierzy Wyklętych – Niezłomnych

Piękną krakowską tradycją są zaduszkowe spotkania, podczas których modlimy się za polskich Bohaterów – Żołnierzy Niezłomnych. W tym roku w niedzielę 6 listopada w bazylice Bożego Ciała oraz w Auli Jana Pawła II w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach odbędą się już dziewiąte Krakowskie Zaduszki za Żołnierzy Wyklętych – Niezłomnych.

 

- Po raz dziewiąty spotkamy się w Krakowie, aby modlić się i uczcić pamięć naszych Bohaterów. Przypomnijmy też wartości za jakie walczyli i niejednokrotnie oddali życie: BÓG, HONOR, OJCZYZNA” – zapraszają organizatorzy IX Krakowskich Zaduszek za Żołnierzy Wyklętych – Niezłomnych Dariusz Walusiak i Beata Popławska- Walusiak.

IX Krakowskie Zaduszki za Żołnierzy Wyklętych – Niezłomnych rozpoczną się o godzinie 14.00 w bazylice Bożego Ciała (ul. Bożego Ciała 26 na krakowskim Kazimierzu). Po części modlitewnej zorganizowany jest przejazd do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, gdzie odbędzie się Gala Zaduszek.

Program Zaduszek:

- 14.00 – Wypominki, bazylika Bożego Ciała na krakowskim Kazimierzu;

- 14.30 – Msza św. zaduszna;

- 15.30 – Koronka do Bożego Miłosierdzia za Żołnierzy.

Po Koronce do Bożego Miłosierdzia za Żołnierzy odbędzie się przejazd podstawionym autobusem do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

W dalszej części programu zaplanowano o godzinie 17.00 Galę Zaduszek w Auli Jana Pawła II w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, podczas której odbędzie się projekcja filmu Dariusza Walusiaka  pt."Ballada o Jureczku" oraz koncert patriotyczny Lecha Makowieckiego. Spotkanie w Łagiewnikach zakończy się poczęstunkiem.

IX Krakowskie Zaduszki za Żołnierzy Wyklętych – Niezłomnych to okazja do oddania opiece Pana Boga patriotów i bohaterów, którzy walczyli o fundamentalne dla Polaków wartości ujęte w słowach „Bóg, Honor, Ojczyzna”. Spotkanie w gronie osób pielęgnujących religijność i patriotyzm będzie też doskonałą okazją do integracji środowisk służących wierze i ojczyźnie.

– Ci ludzie to nie „wyklęci”, ale nasi przodkowie, wobec których my czujemy się spadkobiercami. Spadkobiercami wielkiego skarbu, który zobowiązujeprzypominał w 2017 roku abp Marek Jędraszewski podczas Mszy św. w intencji Żołnierzy Wyklętych, odprawionej w Katedrze Wawelskiej. Nasza pamięć o Niezłomnych to hołd oddany tym, którzy za wiarę i Polskę oddali wszystko.

Czy i jaką przyszłość mają relacje polsko-ukraińskie? Co z milionami Ukraińców w Polsce? Czy są szanse na zawieszenie broni za naszą wschodnią granicą i jak rzutuje to na bezpieczeństwo Polski? Zapraszamy Państwa na kontynuację zapoczątkowanego w Krakowie cyklu spotkań „Polska - Ukraina. Jakie sąsiedztwo?”. Kolejne spotkania organizujemy w Olsztynie i Elblągu.
We wtorek 16 kwietnia br. prof. Marek Czachorowski w Klubie „Polonia Christiana” wygłosi wykład pt. „Spór o etykę św. Tomasza z Akwinu”. Mimo dużego upływu czasu nauka, jaką pozostawił on Kościołowi jest wciąż żywa i warta osobistego odkrywania. Zapraszamy więc do Warszawy na spotkanie z prof. Czachorowskim i rozważania o schedzie naukowej oraz religijnej, formującej od wieków wiernych Kościoła Rzymskiego.
Już w czwartek 11 kwietnia spotykamy się w Warszawie, by zaprotestować przeciwko zbrodniczej polityce tzw. „koalicji 13 grudnia”. Mowa o czterech nieludzkich i łamiących konstytucję projektach ustaw, pozwalających na zabijanie poczętych dzieci. Polacy nie mogą milczeć, gdy politycy próbują legalizować zabijanie bezbronnych ludzi. Prosimy o przybycie na wyznaczone miejsce zbiórki oraz poinformowanie znajomych.
Wychowana w chrześcijańskiej rodzinie, szanującej wartość każdego życia, Mary Wagner jest prawdziwą bohaterką naszych czasów. Czasów pełnych zakłamania i budowania fałszywej moralności, która zabijanie dzieci nazywa „wolnością”. O życiu i odwadze działania Mary Wagner, kanadyjskiej działaczki wielokrotnie więzionej za obronę nienarodzonych, opowie w Ropczycach Jacek Kotula, podkarpacki aktywista pro-life. Zapraszamy Państwa na środę 17 kwietnia do Ropczyc, na spotkanie w Powiatowym Centrum Edukacji Kulturalnej przy ul. Mickiewicza 10.
To kontynuacja niezwykle owocnego cyklu spotkań, gromadzących każdorazowo dziesiątki lub setki mieszkańców. Zainteresowanie kanonizowanym w 1977 r. Jusufem Antunem Makhloufem, czyli świętym Szarbelem, jest naprawdę olbrzymie. Warto poznać historię i dzieła życia tej wyjątkowej postaci. Najbliższa okazja: już w piątek w Tarnobrzegu!