Jak obronić dzieci przed deprawacją? Klub „Polonia Christiana” w Elblągu

2024-10-31 00:00:00
Jak obronić dzieci przed deprawacją? Klub „Polonia Christiana” w Elblągu

Obrona dzieci przed deprawacją i zniszczeniem moralnym to temat coraz bardziej aktualny. Presja środowisk sączących zgubne ideologie w umysły młodych ludzi nabiera rozpędu i dlatego, aby skutecznie chronić się przed skrajnie lewackimi ideologiami, musimy poznawać ich metody działania i uczyć się obrony tego, co normalne. O tym, jak obronić dzieci przed deprawacją, opowie w Elblągu 7 listopada br., na współorganizowanym ze Stowarzyszeniem Elbląscy Patrioci spotkaniu Klubu „Polonia Christiana”, Marcin Musiał, od lat działający na rzecz obrony życia i porządku moralnego.

 

Szkoła narzędziem rewolucji?

 

Przypomnijmy, że dwa lata temu Marcin Musiał, społecznik, obrońca życia i działacz pro-life, zwracał uwagę na spotkaniach Klubów „Polonia Christiana” w Olsztynie i w Elblągu na zagrożenia płynące dla dzieci i młodzieży z Internetu. Podkreślał wówczas także dużą aktywność w mediach społecznościowych oraz elektronicznych skrajnych organizacji o profilu proaborcyjnym i pro-LGBT.

Ich rewolucyjne zapędy wiążą się z burzeniem tradycyjnych systemów wartości i wprowadzaniem zastępczego antysystemu oderwanego od norm cywilizacyjnych.

 

W czerwcu 2022 roku nasz prelegent zwracał także uwagę na przeprowadzony w Warszawie festiwal wulgarnych filmów pornograficznych, który promowała m.in. ogólnopolska organizacja tzw. edukatorów seksualnych „Ponton”.

Jak wówczas zauważył Marcin Musiał, pod określeniem „edukatorów seksualnych” kryła się grupa ideologów prowadzących telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, którzy swoje skrajnie progresywne i demoralizujące treści przemycają do szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Co szczególnie oburzające, wchodzenie „sex edukatorów” do szkół odbywa się dość często za przyzwoleniem, a nawet przychylnością niektórych władz samorządowych i oświatowych.

 

Frontalny atak lewicy na edukację

 

Zmiany w polskim systemie edukacji, po przejęciu jego sterów przez ideologów z lewicy, dotyczą wielu obszarów wychowania, nie tylko burzenia roli rodziny i szacunku dla każdego życia. Dlatego też na początku roku szkolnego 2024/2025, we wrześniu tego roku, Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przyjęło „Stanowisko Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi w obronie polskiej szkoły”, zwracające uwagę na szeroką ofensywę lewicy, uderzającą w polską szkołę.

 

W stanowisku tym stwierdzono: Ofensywa lewackiej ideologii na system nauczania w naszym kraju odbywa się na wielu poziomach. Dotyka ona przede wszystkim uczniów szkół podstawowych i średnich, ale również nauczycieli, wychowawców i rodziców. Przejawy tego zmasowanego ataku widoczne są w prezentowanych przez MEN zmianach w tzw. podstawach programowych w zakresie nauczania języka polskiego oraz historii, gdzie eliminowane są ważne dla polskiego dziedzictwa kulturowego dzieła literackie, a także wydarzenia oraz postacie historyczne, które do niedawna jeszcze stanowiły punkty odniesień i wzory postaw patriotycznych dla najmłodszego pokolenia.

Należy pamiętać, że odcinanie dzieci i młodzieży od tych ważnych elementów polskiej kultury oraz przykładów licznych polskich bohaterów będzie skutkowało szybkim zanikaniem tożsamości narodowej i religijnej, a co za tym idzie, gotowości do poświęcenia się dla dobra Ojczyzny i obrony jej suwerenności oraz niepodległości.

Dostrzegamy w tych działaniach realizację neokomunistycznych koncepcji wychowania zniewolonego człowieka, który pozbawiony własnych korzeni i tożsamości stanie się wygodnym narzędziem tych, którzy w imię utopii budowy nowego ładu chcą wymazać kulturę i wielowiekową tradycję chrześcijańskiej Polski. Jakże obce naszej narodowej mentalności i postawom wierności Ojczyźnie są obecne działania podejmowane w celu tzw. reformowania systemu polskiej edukacji.

Rodzina ostoją porządku

 

Wobec frontalnego ataku na ład cywilizacji chrześcijańskiej musimy nauczyć się odsłaniania prawdziwych i dalekosiężnych celów dążeń środowisk niosących deprawację i nieład moralny, chętnie posługujących się zasłonami z takich pojęć, jak „wolność” i „postępowość”.

Jak wygląda obecnie sytuacja w Polsce? Jak budować bastiony normalności w rodzinach oraz środowiskach lokalnych, a tym samym ochronić naród i państwo przed zniszczeniem? Jak zadbać o prawidłowy rozwój młodego pokolenia, szczególnie narażonego na lewackie ataki?

Na te i inne pytania będzie można poszukać odpowiedzi na spotkaniu Klubu „Polonia Christiana” już w czwartek 7 listopada w Elblągu.

 

Nasz prelegent Marcin Musiał jest działaczem społecznym, wspierającym liczne projekty i organizacje. Pracuje w Fundacji Pro – Prawo do życia, od lat wspiera organizację Marszów Dla Życia i Rodziny oraz wielu innych inicjatyw prorodzinnych. Jest zarazem biegłym obserwatorem i komentatorem przemian społecznych.

 

Spotkanie z Marcinem Musiałem, zatytułowane „Jak obronić dzieci przed przymusową deprawacją w szkole?”, odbędzie się w Elblągu w czwartek 7 listopada br. o godz. 18:00. Zapraszamy do siedziby Stowarzyszenia Elbląscy Patrioci przy ul. Łączności 3.
Współorganizatorem spotkania jest Stowarzyszenie Elbląscy Patrioci. Patronatem medialnym elbląskie spotkanie Klubu „Polonia Christiana” objęły portal PCh24.pl oraz magazyn „Polonia Christiana”. Na spotkanie Klubu „Polonia Christiana” wstęp wolny!

 

Piotrskarga.pl

W obliczu zagrożeń i wyzwań, przed którymi stanął nasz kraj u końca pierwszego ćwierćwiecza XXI stulecia, jako wierni synowie Kościoła Katolickiego i dzieci naszej umiłowanej Matki – Ojczyzny, pragniemy wyrazić obawy związane ze zmasowanym atakiem na dziedzictwo cywilizacyjne Polski i całej Europy.
Tradycją listopadową stała się inicjatywa Krakowskich Zaduszek za Żołnierzy Wyklętych-Niezłomnych. Już po raz jedenasty organizują je środowiska patriotyczne Krakowa - tym razem w bogatej oprawie i z wydarzeniami towarzyszącymi. Warto przyjść i dołączyć do wspólnej modlitwy...
Kontynent afrykański jest wciąż targany wojnami i konfliktami wewnętrznymi. Bez mądrości i pokoju, płynących z nauki naszego Zbawiciela, trudno oczekiwać stabilizacji i spokojnego życia ludzi mieszkających na Czarnym Lądzie. Swój wkład w rozwój wiary u naszych braci z Afryki i budowę tam moralnych warunków do spokojnego życia mają także Przyjaciele i Darczyńcy Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, do których podziękowania skierowali niedawno Alberto Vera, biskup diecezji Nacala w Mozambiku, oraz kombonianin ks. Mbusa Tulirwagho Jean-Baptiste MCCJ z miejscowości Carapira w północnej części tego kraju.
Bartosz Kopczyński, Jakub Zgierski i Robert Zawadzki to uczestnicy ciekawie zapowiadającej się debaty w krakowskim Klubie „Polonia Christiana”, którą poprowadzi Arkadiusz Stelmach, wiceprezes Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi. Dyskusja na temat zagrożeń, jakie niesie dla nas antykultura to dobry sposób rozpoznania wroga tradycji, wiary i porządku cywilizacyjnego, który lewicowi rewolucjoniści chcą zniszczyć. Na debatę zapraszamy do Krakowa już w piątek 15 listopada.
Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi, wraz z grupą Apostolatu Fatimy zapraszają na wspólne spotkanie modlitewne w drugi piątek listopada (08.11.2024). Nasze spotkania, podczas których odmawiamy Modlitwę Różańcową, stały się już tradycją. Warto dołączyć i zachęcić do udziału naszych bliskich.