Jaka „Polska po wyborach”? Zapraszamy na spotkanie Klubu „Polonia Christiana” w Krakowie

2023-10-24 00:00:00
Jaka „Polska po wyborach”? Zapraszamy na spotkanie Klubu „Polonia Christiana” w Krakowie

Każda zmiana na scenie politycznej odciska swoje piętno na naszym życiu. Jedne zmiany zachodzą dość szybko, skutki innych widoczne są dopiero po kilku bądź kilkunastu latach. Co zmieni się w Polsce po mocnym skręcie w lewo i możliwym przejęciu władzy przez ugrupowania otwarcie mówiące o „piłowaniu katolików”, rugowaniu religii z przestrzeni publicznej i zmianie programów nauczania na takie, które kształtują młodego człowieka pod „sznyt” globalizacji?

 

O tym, jaka będzie nasza Ojczyzna po wyborach dyskutować będą na krakowskim spotkaniu Klubu „Polonia Christiana” wiceprezes Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi Arkadiusz Stelmach, członek zarządu SKCh Piotr Doerre oraz red. portalu PCh24.pl Łukasz Karpiel.

Liberalizacja przepisów o zabijaniu dzieci poczętych, wykreślenie oceny z religii ze świadectw szkolnych, likwidacja funduszu kościelnego to tylko niektóre z postulatów padających ze strony kandydatów z komitetów wyborczych, które mogą utworzyć niebawem koalicję rządzącą naszym krajem. W tej koalicji najdalej w kierunku „europeizacji” polskiego prawa idzie Partia Razem, która opowiada się za prawem do „bezpiecznego przerywania ciąży” czy prawem do zawierania „małżeństw” jednopłciowych.

We współczesnej Europie na co dzień spotykamy się z przemieszaniem pojęć – mamy lewicę, która nie broni praw pracowniczych, liberałów, którzy zapowiadają zwiększanie podatków i ludowców, którzy posłusznie wdrażają plan likwidacji rolnictwa i produkcji rolnej.

Jak będzie w Polsce? Na co będziemy mieli wpływ i jakie szkodliwe plany globalistów będziemy w stanie zatrzymać. Takie pytania warto zadać sobie i prelegentom spotkania Klubu „Polonia Christiana” w Krakowie. W najbliższy czwartek 26 października o godzinie 18.00 będzie można wysłuchać wiceprezesa Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi Arkadiusza Stelmacha, członka zarządu SKCh Piotra Doerre oraz red. portalu PCh24.pl Łukasza Karpiela. Temat spotkania klubowego brzmi „Polska po wyborach”.

Zapraszamy do klubu „Miodosytnia” (ul. św. Wawrzyńca 6, poziom -1, wejście obok recepcji) w Krakowie, już 26 października br. o godzinie 18.00. Najbliższe przystanki komunikacji miejskiej to Plac Wolnica od ul. Krakowskiej oraz św. Wawrzyńca od ul. Starowiślnej. Wstęp wolny!

 

PiotrSkarga.pl

Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.