Jerzy Wolak o ostrzeżeniach Matki Bożej z Akity - ciekawe spotkanie w Krakowie

2022-12-06 00:00:00
Jerzy Wolak o ostrzeżeniach Matki Bożej z Akity - ciekawe spotkanie w Krakowie
Krakowski Klub „Polonia Christiana” zaprasza na niezwykle ciekawe spotkanie autorskie, poświęcone wydanej niedawno książce pt. „Akita. Więcej ostrzeżeń nie będzie". To przejmująca opowieść o objawieniach Maryjnych w japońskiej Akicie, które zawierają ostrzeżenia skierowane pod adresem Kościoła i całego świata. Już w czwartek 8 grudnia 2022 r. spotka się z Państwem autor publikacji, redaktor naczelny pisma "Polonia Christiana" Jerzy Wolak.

Historię siostry Agnieszki Sasagawy i objawień, jakich doświadczyła, próbowano już opisać na kilka sposobów. Nie mniej jednak, pomysł, jaki przedstawia nam red. Jerzy Wolak na przybliżenie tych jakże ważnych dla każdego katolika treści, jest wyjątkowy. Prowadzi on narrację opartą głównie o analizę objawień prywatnych, jakich doświadczyła skromna japońska zakonnica, a które później zostały przez Kościół uznane za prawdziwe. Autor miejscami opisuje też reakcje społeczeństwa na wieści o kolejnych cudach, przytacza relacje postronnych świadków oraz osób z najbliższego otoczenia siostry Sasagawy, jak również porównuje najważniejsze fragmenty objawień z Akity z orędziem przekazanym światu przez Matkę Bożą w Fatimie. Całość dopełnia niezwykle istotny dla rozwoju kultu z Akity list bpa Jana Shojiro Ito - ordynariusza Niigaty.

Redaktorzy portalu PCh24.pl napisali, iż książka Akita. Więcej ostrzeżeń nie będzie" jest narzędziem, które może wręcz zapobiec zapowiedzianej ogółowi ludzkości katastrofie. Jeśli bowiem duża liczba ludzi dowie się o objawieniach i potraktuje je na poważnie, dokonując osobistego nawrócenia i kierując w stronę Nieba żarliwe modlitwy, zapowiedź Matki Bożej z Akity może pozostać jedynie groźbą i przestrogą.

Dlatego też ruszamy z promocją książki red. Jerzego Wolaka w ramach Klubów „Polonia Christiana”. Pierwszą okazją do jej nabycia (książkę rozpowszechniamy bezpłatnie w podziękowaniu za dobrowolny datek) będzie spotkanie krakowskiego Klubu z autorem, które odbędzie się już w czwartek 8 grudnia 2022 r. w sali konferencyjnej Hotelu Miodosytnia (ul. św. Wawrzyńca 6, wejście do sali tuż przy recepcji, poziom -1). Redaktor naczelny „Polonia Christiana” i autor wspomnianej książki red. Jerzy Wolak spotka się z nami o godz. 18:00. Serdecznie zapraszamy - wstęp wolny!


PiotrSkarga.pl


Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.