Judaszowe oblicze ”Gazety Wyborczej”

2006-04-20 00:00:00

Przed kilkoma dniami w dodatku do GW "Duży Format" ukazał się apokryf pt. "Ewangelia Judasza". Długo oczekiwany moment kiedy sztandarowy tytuł Agory otwarcie ujawni swoje antykatolickie oblicze w końcu nadszedł.

Tekst apokryfu, który powstał w gnostyckiej sekcie kainitów bardzo dobrze wpisuje się w ideowy profil "Gazety Wyborczej", która słynie z promocji wszelkich moralnych aberracji i błędnowierstwa.

Kainici oddawali cześć nie tylko Kainowi, od którego pochodzi ich nazwa, ale również Chamowi, sodomitom, Ezawowi i innym potępionym w Starym Testamencie oraz ewangelicznemu zdrajcy Judaszowi Iskariocie.

Ponadto według poglądów kainitów człowiek, aby dojść do pełnego poznania (gnozy) i zbawienia, musi przejść wszystkie stopnie zepsucia, a każdy występek ma swego osobnego anioła, którego należy wzywać przy spełnianiu niecnego czynu.

"Gazeta Wyborcza" jest więc godną kontynuatorką tej gnostyckiej sekty, gdy na swych łamach promuje grzechy sodomii czy dzieciobójstwa w łonach matek. Dział "Arka Noego" z kolei aż roi się od błędnowierczych tekstów, które mają siać zamęt w duszach czytelników. Gazeta od lat publicznie i uparcie sprzeciwia się uznanym prawdom katolickim, co jak wiadomo jest grzechem przeciwko Duchowi Świętemu, który to grzech ani w tym, ani w przyszłym życiu nie będzie odpuszczony (por. Mt 12,32).

Stąd nie dziwi fakt, że redaktor Jan Turnau wespół z ks. Wacławem Hryniewiczem tak zaciekle zwalczają katolicką naukę o wieczności piekła i liczą na miłosierdzie dla szatana i potępieńców, gdyż jakoś trzeba usprawiedliwić swoją zatwardziałość w błędnych doktrynach.

Przy tej okazji nasuwa się też jeszcze jedna refleksja, że opublikowanie "Ewangelii Judasza" współbrzmi dobrze ze sprzeciwem GW wobec lustracji i jej dążeniami do moralnego usprawiedliwiania współpracy z reżimem komunistycznym.

Chwała Bogu, że Judaszowe oblicze "Gazety Wyborczej" staje się coraz bardziej wyraźne i odstrasza coraz więcej tych, którzy mogliby paść ofiarą jej zwodniczej propagandy.
Po sukcesie zeszłorocznej konferencji "Wiara i nauka w dobie sekularyzacji. Inteligentny projekt-ewolucja-stworzenie" idziemy za ciosem, organizując edycję drugą. W dniach 3-4 czerwca 2024 r. spotykamy się ponownie na Zamku Królewskim w Niepołomicach, by rozważać skomplikowane relacje między wiarą a nauką oraz dekonstruować mity darwinizmu. Uwaga - liczba miejsc ograniczona!
Kluby „Polonia Christiana” w Warszawie i w Lublinie zapraszają na dwa spotkania z red. Pawłem Chmielewskim, na których podjęty zostanie intrygujący temat „III Sobór Watykański? Na placu budowy Kościoła Inkluzji”. O tym, czym ma być „Kościół Inkluzji” prelegent Klubów „Polonia Christiana”, Paweł Chmielewski, pisał niejednokrotnie, komentując wewnętrzną rewolucję przetaczającą się przez Kościół Powszechny. Spotkania z red. P. Chmielewskim będą dobrą okazją do wyrobienia sobie własnej opinii na temat zagrożeń, jakich jeszcze być może nie dostrzegamy. Współorganizatorem spotkania w Lublinie jest Klub Inteligencji Katolickiej im. Prof. Czesława Strzeszewskiego w Lublinie.
Czy i jaką przyszłość mają relacje polsko-ukraińskie? Co z milionami Ukraińców w Polsce? Czy są szanse na zawieszenie broni za naszą wschodnią granicą i jak rzutuje to na bezpieczeństwo Polski? Zapraszamy Państwa na kontynuację zapoczątkowanego w Krakowie cyklu spotkań „Polska - Ukraina. Jakie sąsiedztwo?”. Kolejne spotkania organizujemy w Olsztynie i Elblągu.
Nasze Kluby w Pilźnie i Rakszawie organizują spotkania w ramach cyklu mającego na celu przywrócenie pamięci o wielkim biskupie, Polaku i patriocie - abp. Zbigniewie Szczęsnym Felińskim. Warto, przyjść, posłuchać i podyskutować o tej postaci oraz podobnych do niego wzorach świętości i polskości, i to w dodatku w obecności relikwii świętego hierarchy.
We wtorek 16 kwietnia br. prof. Marek Czachorowski w Klubie „Polonia Christiana” wygłosi wykład pt. „Spór o etykę św. Tomasza z Akwinu”. Mimo dużego upływu czasu nauka, jaką pozostawił on Kościołowi jest wciąż żywa i warta osobistego odkrywania. Zapraszamy więc do Warszawy na spotkanie z prof. Czachorowskim i rozważania o schedzie naukowej oraz religijnej, formującej od wieków wiernych Kościoła Rzymskiego.