Już 11 kwietnia w Warszawie - spotkajmy się na Marszu w Obronie Dzieci

2024-04-10 00:00:00
Już 11 kwietnia w Warszawie - spotkajmy się na Marszu w Obronie Dzieci
Już w czwartek 11 kwietnia spotykamy się w Warszawie, by zaprotestować przeciwko zbrodniczej polityce tzw. „koalicji 13 grudnia”. Mowa o czterech nieludzkich i łamiących konstytucję projektach ustaw, pozwalających na zabijanie poczętych dzieci. Polacy nie mogą milczeć, gdy politycy próbują legalizować zabijanie bezbronnych ludzi. Prosimy o przybycie na wyznaczone miejsce zbiórki oraz poinformowanie znajomych.

Podczas nadchodzącego posiedzenia Sejmu rządzący aborcjoniści będą procedowali aż cztery krwawe projekty ustaw rozszerzających dostęp do procederu bezkarnych mordów prenatalnych. Nie może być na to naszej zgody! Dlatego Polacy opowiadający się za ochroną życia spotykają się w Warszawie na „Marszu w Obronie Dzieci”.


Właśnie w dniu 11 kwietnia - już o 8:00 - pod budynkiem Sejmu ustawiony zostanie dzwon „Głos Nienarodzonych”. Będzie on rozbrzmiewał poruszany zarówno przez organizatorów, jak i przez przechodniów, aby posłowie zmierzający na obrady, uczestniczący i wracający z nich nie przestali słyszeć głosu przypominającego im o bezbronnych Polakach, którym odbiera się głos i którzy bez nas nie zdołają sami walczyć o swoje prawo do życia.

O godz. 14:00 odbędzie się konferencja środowisk pro-life, a po niej o godz. 15:00 Msza Święta w bazylice Świętego Krzyża. Na godz. 16:00 zaplanowano wiec na placu przy pomniku Kopernika (Nowy Świat), zaś o 17:00 wyruszy Marsz w Obronie Dzieci. Jego metę zaplanowano przed budynkiem Sejmu RP przy ul. Wiejskiej. Dokładna trasa marszu i dodatkowe szczegóły dostępne są na stronie internetowej organizatora – Fundacji Pro-Prawo do Życia. Patronem wydarzenia jest portal PCh24.pl.

Wydarzeniem towarzyszącym marszowi jest akcja „Zadzwoń do posła”. Apelujemy o udział w marszu, jak również o aktywne włączenie się w akcję dzwonienia i pisania wiadomości do biur poselskich. Od poruszenia sumień parlamentarzystów zależy dziś bardzo wiele. Mówimy bowiem o 332 osobach z obecnego składu Sejmu X kadencji, które w swoim ślubowaniu poselskim odwołały się do Boga. Przyszedł czas, by przypomnieć im o piątym przykazaniu.

piotrskarga.pl

Marsz w Obronie Dzieci

Oto ten moment: dajmy zdecydowną i liczną odpowiedź wrogom życia i rodziny! Zapraszamy na wielką manifestację poparcia dla podstaw naszej cywilizacji. Tegoroczny Marsz dla Życia i Rodziny w Krakowie będzie wyjątkowy. Oczy świata zwracają się bowiem na Polskę, w której znów rozgrywa się bitwa o życie setek tysięcy dzieci. Wykorzystajmy to w dobrym celu!
Zamęt społeczny, manipulacje ludzkimi umysłami i przedkładanie obcych interesów ponad dobro Ojczyzny, połączone z eskalacją napięcia wewnątrz narodu, zawsze prowadzą do tragedii i upadków. W trudnych czasach trzeciej dekady XXI wieku odwołajmy się do św. Andrzeja Boboli, patrona Polski. O tym wyjątkowym duchownym opowie Dorota Niedźwiecka na spotkaniu Klubu „Polonia Christiana” w Gorzowie Wielkopolskim...
Doceniony przez Kościół i wyniesiony na ołtarze św. Szarbel to przykład duchownego żyjącego w całkowitej zgodzie z Panem Bogiem, w pełni powierzającego Stwórcy swoją pracę i modlitwę. O życiu i cudach dokonywanych do dzisiaj przez św. Szarbela opowie w trzech miejscowościach Podkarpacia znany działacz katolicki Jacek Kotula. Spotkania organizowane w ramach Klubów „Polonia Christiana”, w obecności relikwii św. Szarbela, będą dobrą okazją do pogłębienia wiedzy o XIX-wiecznym duchownym, określanym jako „święty Bogiem upojony”.
To będzie prelekcja niezwykle ciekawa, dotykająca najważniejszego wydarzenia politycznego najbliższych tygodni - wyborów do Parlamentu Europejskiego. Naszym gościem w warszawskim „Klubie” będzie dr hab. prof. KUL Mieczysław Ryba. Temat spotkania to „Wybory do Parlamentu Europejskiego: podległość czy suwerenność Polski?". Wstęp wolny!
Od antypedagogiki do antyedukacji - czy w tym kierunku musi zmierzać polski system edukacyjny? Jakie są alternatywy? To pytania ważne nie tylko dla tych, którzy mają dzieci w wieku szkolnym. To dyskusja pokoleniowa, traktująca o przyszłości naszego kraju - bo, jak prawił kanclerz Zamoyski, „takie będą rzeczypospolite jakie ich młodzieży chowanie”. Do tej dyskusji zapraszamy w ramach najbliższego spotkania naszego „Klubu” w Opolu.