Już 11 kwietnia w Warszawie - spotkajmy się na Marszu w Obronie Dzieci

2024-04-10 00:00:00
Już 11 kwietnia w Warszawie - spotkajmy się na Marszu w Obronie Dzieci
Już w czwartek 11 kwietnia spotykamy się w Warszawie, by zaprotestować przeciwko zbrodniczej polityce tzw. „koalicji 13 grudnia”. Mowa o czterech nieludzkich i łamiących konstytucję projektach ustaw, pozwalających na zabijanie poczętych dzieci. Polacy nie mogą milczeć, gdy politycy próbują legalizować zabijanie bezbronnych ludzi. Prosimy o przybycie na wyznaczone miejsce zbiórki oraz poinformowanie znajomych.

Podczas nadchodzącego posiedzenia Sejmu rządzący aborcjoniści będą procedowali aż cztery krwawe projekty ustaw rozszerzających dostęp do procederu bezkarnych mordów prenatalnych. Nie może być na to naszej zgody! Dlatego Polacy opowiadający się za ochroną życia spotykają się w Warszawie na „Marszu w Obronie Dzieci”.


Właśnie w dniu 11 kwietnia - już o 8:00 - pod budynkiem Sejmu ustawiony zostanie dzwon „Głos Nienarodzonych”. Będzie on rozbrzmiewał poruszany zarówno przez organizatorów, jak i przez przechodniów, aby posłowie zmierzający na obrady, uczestniczący i wracający z nich nie przestali słyszeć głosu przypominającego im o bezbronnych Polakach, którym odbiera się głos i którzy bez nas nie zdołają sami walczyć o swoje prawo do życia.

O godz. 14:00 odbędzie się konferencja środowisk pro-life, a po niej o godz. 15:00 Msza Święta w bazylice Świętego Krzyża. Na godz. 16:00 zaplanowano wiec na placu przy pomniku Kopernika (Nowy Świat), zaś o 17:00 wyruszy Marsz w Obronie Dzieci. Jego metę zaplanowano przed budynkiem Sejmu RP przy ul. Wiejskiej. Dokładna trasa marszu i dodatkowe szczegóły dostępne są na stronie internetowej organizatora – Fundacji Pro-Prawo do Życia. Patronem wydarzenia jest portal PCh24.pl.

Wydarzeniem towarzyszącym marszowi jest akcja „Zadzwoń do posła”. Apelujemy o udział w marszu, jak również o aktywne włączenie się w akcję dzwonienia i pisania wiadomości do biur poselskich. Od poruszenia sumień parlamentarzystów zależy dziś bardzo wiele. Mówimy bowiem o 332 osobach z obecnego składu Sejmu X kadencji, które w swoim ślubowaniu poselskim odwołały się do Boga. Przyszedł czas, by przypomnieć im o piątym przykazaniu.

piotrskarga.pl

Marsz w Obronie Dzieci

Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.