Już w piątek 7 lutego - bądź z nami podczas Modlitwy Różańcowej Apostolatu Fatimy

2025-02-05 00:00:00
Już w piątek 7 lutego - bądź z nami podczas Modlitwy Różańcowej Apostolatu Fatimy
Kontynuując inicjatywę SKCh im. Ks. Piotra Skargi i grupy Apostolatu Fatimy, spotykamy się w najbliższy piątek 7 lutego 2025 r. na wspólnej modlitwie. Gorąco zachęcamy Państwa do dołączenia, co można uczynić osobiście (w Krakowie) lub zdalnie za pośrednictwem transmisji na żywo przez serwis YouTube.

Pomysł wspólnego odmawiania Modlitwy Różańcowej w pierwszy piątek miesiąca spotkał się z ciepłym i życzliwym odbiorem naszych Przyjaciół. Na kolejną modlitwę do Bazyliki Bożego Ciała (ul. Bożego Ciała 26 w Krakowie) oraz w formule transmisji na żywo na kanale "Przymierze z Maryją" w serwisie YouTube zapraszamy już w najbliższy piątek 7 lutego o godz. 15:00.

Łączenie się we wspólnej modlitwie o godzinie 15:00 ma ważny wymiar duchowy, choć w codziennym zabieganiu trudno nam znaleźć chwilę wytchnienia o tej porze dnia. Niemniej jednak, warto wziąć pod uwagę, iż jest to godzina Męki naszego Zbawiciela - tak ważna dla każdego wyznawcy Chrystusa, podobnie jak i moment Jego przyjścia na ten świat. Jesteśmy wszakże w okresie pomiędzy Narodzeniem Pańskim a Wielkim Postem i następujących po nim Świętami Wielkiej Nocy. Każdy z nas z pewnością ma w tym czasie ważne sprawy, jakie chciałby powierzyć lub za które podziękować przez wstawiennictwo Matki Zbawiciela. Naszą modlitwą w sposób szczególny będziemy chcieli objąć wszystkich członków duchowej rodziny Apostolatu Fatimy, jak również naszą Ojczyznę i Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi.

Dlatego też serdecznie zapraszamy na wspólne spotkanie modlitewne, podczas którego odmówimy Różaniec Święty i Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a także będziemy adorować wraz z kapłanem Najświętszy Sakrament. Będzie to zarazem okazja do bliższego poznania wspólnoty Apostolatu Fatimy i korzyści płynących z przynależności do niej. 

Zapraszamy w najbliższy piątek 7 lutego 2025 r. na godzinę 15:00 – osobiście do pięknej świątyni na krakowskim Kazimierzu (Bazylika Bożego Ciała) lub na transmisję online na kanale "Przymierze z Maryją". Okno transmisji pojawi się na stronie kanału:

https://www.youtube.com/@przymierzezmaryjatv7069/streams 


piotrskarga.pl
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!
19 marca bieżącego roku, w uroczystość św. Józefa, przedstawiciele Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi odwiedzili rzymską bazylikę poświęconą Oblubieńcowi Najświętszej Maryi Panny, znajdującą się na terenie dzielnicy Trionfale (San Giuseppe al Trionfale), by wziąć udział we Mszy Świętej w intencji wszystkich naszych Przyjaciół i Dobrodziejów - uczestników dwóch kampanii.
Od kanonizacji libańskiego duchownego, świętego Szarbela, minęło już blisko pół wieku ale historie z Jego życia i dokonanych cudach budzą nadal wielkie zainteresowanie. O kanonizowanym 9 października 1977 roku Jusufie Antunemie Machlufemie, czyli świętym Szarbelu, będzie się można więcej dowiedzieć podczas spotkań Klubów „Polonia Christiana” w Szczecinie, Stargardzie i Choszcznie. Na spotkaniach pod tytułem „Święty Szarbel i Jego cuda” będą obecne z relikwie libańskiego świętego.
O tym nie usłyszą Państwo w mediach głównego nurtu! Zapraszamy na serię spotkań, podczas których odsłaniamy kulisy i mechanizmy planu wprowadzenia ideologicznej cenzury na masową skalę, który pod hasłami walki z tzw. misinformacją, dezinformacją i malinformacją już realizuje się na naszych oczach. Kreatorzy planu zaczynają od największych platform społecznościowych w internecie, ale możemy być pewni, że na tym nie skończą...
Tysiąc lat Korony Królestwa Polskiego to wielkie całoroczne święto narodowe, które powinno stać się inspiracją do refleksji nad tym, co zostało nam dzisiaj z tego przełomowego dla państwa polskiego aktu. O tym, jakie skutki w tamtym czasie niosła za sobą koronacja władców Polski oraz o tym, co powinniśmy robić dzisiaj, będzie można porozmawiać podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana” w Krakowie z red. Piotrem Doerre. Temat spotkania klubowego brzmi „Tysiąclecie Królestwa Polskiego. Dziedzictwo i wyzwanie”.