Już w środę 30 września – red. Paweł Lisicki w Krakowie

2020-09-28 00:00:00
Już w środę 30 września – red. Paweł Lisicki w Krakowie

Klub „Polonia Christiana” w Krakowie zaprasza na arcyciekawe wydarzenie. Redaktor naczelny tygodnika „Do Rzeczy” będzie gościem spotkania zatytułowanego „Dogmat i tiara”. Wygłosi na nim prelekcję odnoszącą się do jego najnowszej publikacji wydanej przez Wydawnictwo Fronda.

Red. Paweł Lisicki ma niemałe doświadczenie w opisywaniu chrześcijaństwa i Kościoła. Czyni to nie tylko na łamach prowadzonego przez siebie pisma, ale także w publikacjach książkowych, takich jak Kto zabił Jezusa?, Tajemnica Marii Magdaleny, czy też Dżihad i samozagłada zachodu. W tym roku na półki księgarskie trafiła jego nowa książka pod tytułem Dogmat i tiara. Jej narracja, choć ponownie głęboko czerpie z historii chrześcijaństwa, osadzona jest w czasach współczesnych i stanowi próbę krytycznego spojrzenia na papieża i papiestwo.

Jak pisze wydawca, to książka o porzuceniu dogmatu, o paraliżu zasady dogmatycznej. O zjawisku, które widać gołym okiem, kiedy jawni heretycy nie tylko są tolerowani, ale wręcz robią kościelne kariery, kiedy wielu biskupów chce błogosławić czynnych homoseksualistów, a siostry zakonne – bronić aborcji.

Co z papieskim autorytetem i władzą osądzania czynów? Gdzie schowano dogmaty i w jaki sposób ignoruje się ich istnienie, kiedy Kościół składa hołdy wobec kolejnych kaprysów i wynalazków współczesnego, zrewolucjonizowanego świata? Takich pytań w kontekście książki Dogmat i tiara można zapewne postawić red. Lisickiemu dużo więcej.

Zapraszamy zatem na spotkanie w ramach Klubu „Polonia Christiana” w Krakowie, które odbędzie się już w środę 30 września 2020 r. w Krakowie, w sali konferencyjnej hotelu Miodosytnia, przy ul. Św. Wawrzyńca 6. Najbliższe przystanki tramwajowe to Plac Wolnica (ul. Krakowska) lub Św. Wawrzyńca (ul. Starowiślna).

Początek spotkania o godz. 18:00. Prosimy o punktualne przybycie, z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc.

PiotrSkarga.pl

Wiosną 2004 roku 54-letnia Francuzka Bernadette Marie Helene Vernamat wybrała się z pielgrzymką do Libanu, do grobu św. Charbela. Kobieta chorowała na złośliwego raka piersi i żołądka. Po spowiedzi i Komunii św. odmówiła cały Różaniec przy grobie świętego. Badania, które zrobiła po powrocie do domu, wykazały jej całkowite uzdrowienie. Tak działa ten wyjątkowy mnich z Libanu, za wstawiennictwem którego łaskę uzdrowienia otrzymały już tysiące osób.
Rankiem 16 lipca 1251 r., gdy Szymon Stock odmawiał piękną, ułożoną przez siebie modlitwę Flos Carmeli, wedle jego własnej relacji jaką zdał ojcu Piotrowi Swayngtonowi, swojemu sekretarzowi i spowiednikowi: "nagle ukazała mi się Matka Boża w otoczeniu wielkiej niebiańskiej świty i trzymając w ręce habit Zakonu, powiedziała mi: "Weź, Najukochańszy Synu, ten szkaplerz twego Zakonu, jako wyróżniający znak i symbol przywilejów, który otrzymałam dla ciebie i dla wszystkich synów Karmelu. Jest to znak zbawienia, ratunek pośród niebezpieczeństw, przymierze pokoju i wszechwieczna ochrona. Kto w nim umrze, nie zazna ognia piekielnego".
„Proroctwa nie lekceważcie. Przepowiednie dla Polski” Pawła Kota i Adama Kowalika to fascynująca podróż po proroctwach, które Pan Bóg i Najświętsza Maryja Panna skierowali do nas za pośrednictwem polskich i zagranicznych wizjonerów.
Dlaczego we współczesnym świecie próbuje się pokazać wspólność celów ruchu syjonistycznego z chrześcijaństwem? Dlaczego „chrześcijański syjonizm” ma tak duży wpływ na decyzje polityczne o wymiarze globalnym, angażujące w politykę Izraela wiele państw świata, w tym Stany Zjednoczone? Czy „chrześcijański syjonizm”, mocny raczej w środowiskach ewangelickich, ma swoich zwolenników także w Polsce? Odpowiedzi na te pytania szukać można w nowym kwartalniku, który Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przygotowało dla czytelników szukających rzetelnych informacji, które trudno znaleźć w innych mass mediach.
Przyjaciele „Przymierza z Maryją” to wspólnota istniejąca przy Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi od ponad trzech lat. Gromadzi ona najbardziej oddanych Czytelników pisma, którzy w sposób szczególny postanowili pomagać w rozwoju naszego dwumiesięcznika. Ciebie też, Drogi Czytelniku, zapraszamy do tego grona – do rodziny Przyjaciół „Przymierza z Maryją”!