K. G. Chesterton w Krakowie i Warszawie

2014-10-06 00:00:00
K. G. Chesterton w Krakowie i Warszawie

Po raz kolejny w Krakowie i Warszawie spotkają się entuzjaści talentu pisarskiego G.K. Chestertona. Instytut Edukacji Społecznej i Religijnej im. ks. Piotra Skargi jest współorganizatorem międzynarodowej konferencji „G.K. Chesterton, Dystrybucjonizm i Polska”, która odbędzie się w dniach 13 i 16 października br.

Konferencja ma na celu zgłębiać pisma Chestertona w kontekście współczesnej Polski. Zamiast ćwiczeń z historii, celem jest zaproponowanie Polsce przyszłych kierunków działań. Prelegenci z Polski i Stanów Zjednoczonych będą badać, w jaki sposób poglądy Chestertona na temat edukacji, gospodarki oraz rodziny, stanowić mogą istotne wskazówki dla Polski w nadchodzącym wieku. Nacisk położony będzie na prelegentów z Polski, co jest zgodne zarówno z filozofią Chestertona, jak i z filozofią Jego Instytutu.

Trzy ćwierćwiecza po śmierci Chestertona wciąż pozostaje on niezwykle proroczą postacią. Polska stoi dziś w obliczu podobnych wyzwań, być może nie tak oczywistych, jak inwazja czy podbój, lecz nie mniej niebezpiecznych.

Poniżej prezentujemy szczegóły dotyczące miejsc i czasu wystąpień, a także listę prelegentów.

Warszawa: 13 października 2014, g. 10.00, Pałac Tyszkiewiczów-Potockich w Warszawie (Sala Balowa).

Prelegenci z USA: o. Ian Boyd CSB i dr Dermot Quinn. 

Prelegenci z Polski: Jan Majchrowski, Paweł Skibiński, Aleksander Stępkowski, Janusz Szewczak, Magdalena Ziętek, Tymoteusz Zych.

Kraków: 16 października 2014, g. 14.00, Muzeum Historyczne Miasta Krakowa (Sala Fontanowska).

Prelegenci z USA: o. Ian Boyd CSB i dr Dermot Quinn.
Prelegenci z Polski: Łukasz Karpiel, Rafał Łętocha, Arkadiusz Stelmach, Anna Walczuk.

ZAPRASZAMY DO UCZESTNICTWA
Więcej informacji: http://chestertoninstitut.wix.com/gkci-2014poland

„Proroctwa nie lekceważcie. Przepowiednie dla Polski” Pawła Kota i Adama Kowalika to fascynująca podróż po proroctwach, które Pan Bóg i Najświętsza Maryja Panna skierowali do nas za pośrednictwem polskich i zagranicznych wizjonerów.
Dlaczego we współczesnym świecie próbuje się pokazać wspólność celów ruchu syjonistycznego z chrześcijaństwem? Dlaczego „chrześcijański syjonizm” ma tak duży wpływ na decyzje polityczne o wymiarze globalnym, angażujące w politykę Izraela wiele państw świata, w tym Stany Zjednoczone? Czy „chrześcijański syjonizm”, mocny raczej w środowiskach ewangelickich, ma swoich zwolenników także w Polsce? Odpowiedzi na te pytania szukać można w nowym kwartalniku, który Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przygotowało dla czytelników szukających rzetelnych informacji, które trudno znaleźć w innych mass mediach.
Przyjaciele „Przymierza z Maryją” to wspólnota istniejąca przy Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi od ponad trzech lat. Gromadzi ona najbardziej oddanych Czytelników pisma, którzy w sposób szczególny postanowili pomagać w rozwoju naszego dwumiesięcznika. Ciebie też, Drogi Czytelniku, zapraszamy do tego grona – do rodziny Przyjaciół „Przymierza z Maryją”!
W pierwszy piątek miesiąca lipca, o godzinie 15.00 w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie odbędzie się comiesięczna wspólna Modlitwa Różańcowa w intencji Apostołów Fatimy i Przyjaciół „Przymierza z Maryją”.
„Korzenie ruchu obrońców życia w Polsce” - pod takim tytułem w rzeszowskim Klubie „Polonia Christiana” prelekcję wygłosi dr Paweł Momro - jeden z autorów monografii poświęconej działalności społecznej na rzecz prawa do życia w Polsce. Tym razem spotykamy się w sobotnie przedpołudnie w kawiarni Niebo w Mieście. Zapraszamy!