Kanada: śmiertelne ofiary antykoncepcji
2008-01-14 00:00:00

W Kanadzie dwie kobiety zmarły a szesnaście innych doznało poważnych krwotoków wewnętrznych, wskutek stosowania plastrów antykoncepcyjnych Evra – donosi LifeSiteNews.com. Plastry antykoncepcyjne, to plastry zawierające hormon estrogen, który dostarczany jest bezpośrednio do krwioobiegu poprzez skórę.
Plastry antykoncepcyjne pojawiły się niedawno jako środek mający zastąpić pigułkę. Innowator a zarazem producent firma Janssen-Ortho Inc. nie podała wystarczających informacji na temat ryzyka stosowania plastrów. Między innymi nie informowała o możliwości wystąpienia poważnych krwotoków wewnętrznych nóg jak i płuc. W tym roku firma prawnicza z Ontario złożyła pozew grupowy w sądzie przeciwko Janssen-Ortho Inc.,
Pod koniec 2006 r. Ministerstwo Zdrowia w Kanadzie informowało o ryzyku związanym ze stosowaniem plastrów, jednak niewystarczająco. Dwie kobiety, które użyły plastrów antykoncepcyjnych w 2006 r. zmarły wskutek późniejszego pogorszenia stanu zdrowia. Jedna z nich zmarła na atak serca. Wiele innych kobiet skarżyło się z powodu obfitych krwotoków, które mogły je doprowadzić do śmierci.
W Stanach Zjednoczonych toczy się wiele spraw z powództwa zbiorowego – skarżą się kobiety u których wystąpiły niebezpieczne krwotoki płuc. Firmy farmaceutyczne utrzymują, że kobiety zostały poinformowane o możliwości wystąpienia krwotoku, a to już – ich zdaniem – jest wystarczająca informacja.
Każdy, kto zaczyna stosować środki antykoncepcyjne – czy to jest pigułka, czy plaster, czy też spirala – jest tak samo informowany, twierdzi dr Melissa Miorosh, była szefowa instytutu badań nad antykoncepcją na uniwersytecie w Kingston. – Ja mówię ludziom, że stosowanie jakiegokolwiek środka antykoncepcyjnego, zawierającego estrogen nieznacznie podnosi ryzyko wystąpienia krwotoku w nodze czy płucu. Jednak nie jest to tak duże ryzyko, jak w przypadku zajścia w ciążę czy urodzenia dziecka – tłumaczy.
Wielu lekarzy zrezygnowało z przepisywania pacjentkom plastrów po tym jak ukazało się szereg negatywnych publikacji medycznych na ten temat. Amerykański U.S. Food and Drug Administration, urząd decydujący o dopuszczeniu m.in. środków farmaceutycznych na rynek amerykański, zażądał od producenta Janssen-Ortho, aby opakowania zawierały ulotki ostrzegające przed ryzykiem wystąpienia krwotoków nóg i płuc oraz o innych możliwych skutkach ubocznych.
W samym tylko 2005 r., jak donosiła agencja AP, w USA plastry stosowało ponad 800 tys. kobiet. W takim przypadku ryzyko wystąpienia śmierci lub poważnych krwotoków wewnętrznych wzrasta trzykrotnie w porównaniu do powikłań występujących w wypadku używania pigułek, które są rakotwórcze. W USA od lipca 2005 do listopada 2006 r. wskutek powikłań, będących następstwem stosowania plastrów, zmarły 23 kobiety.
Źródło: LifeSiteNews.com, AS
– Kult Świętej Rodziny przychodzi w samą porę, aby leczyć rany zadane rodzinom chrześcijańskim przez ducha tego świata – pisał już ponad sto lat temu katolicki misjonarz i nauczyciel ks. Jan Berthier. Ponieważ słowa te nie straciły nic na swojej aktualności, a kryzys rodzin niestety wciąż się pogłębia, Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi postanowiło zorganizować kampanię „Najświętsza Rodzino, bądź naszą obroną!”
Klub Polonia Christiana w Krakowie oraz Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi zapraszają na wyjątkową i niezwykle ważną konferencję pt. „Czy Polsce grozi kolejny rozbiór?”. Wydarzenie to jest organizowane w związku z 230. rocznicą III rozbioru Polski, który na 123 lata wymazał naszą Ojczyznę z map świata.
Każdy ma prawo do życia! W dobie najniższego w historii poziomu dzietności w Polsce, konieczne jest głośne przypomnienie, że każde życie jest bezcenne i wymaga opieki, a samo rodzicielstwo promocji!
Modlitwa za zmarłych jest jednym z najpiękniejszych uczynków miłosierdzia, jaki może spełnić katolik. My – synowie i córki Mistycznego Ciała Chrystusa wierzymy, że dzięki naszej modlitwie dusze zmarłych doświadczają łaski życia wiecznego, a my sami umacniamy w sobie nadzieję na spotkanie z nimi w Niebie. Właśnie dlatego Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi zaprasza wszystkich ludzi dobrej woli na Zaduszki za naszych Przyjaciół, Współpracowników i Dobrodziejów.
– Ja jestem Matką dusz czyśćcowych. Moje modlitwy łagodzą czyśćcowe męki tych, którzy znosić je muszą. Jestem Matką pocieszenia dla dusz cierpiących, które na wezwanie mego imienia radują się jak chorzy, usłyszawszy słowa pocieszenia od lekarza – takie słowa usłyszała od Maryi podczas jednego z objawień św. Brygida Szwedzka.