Kanada: zwolennicy aborcji nie dopuścili do dyskusji na jej temat

2008-03-07 00:00:00
Kanada: zwolennicy aborcji nie dopuścili do dyskusji na jej temat

Uniwersytet w Yorku (Kanada) odwołał debatę na temat aborcji pomiędzy proaborcyjnym ateistą a pracownikiem organizacji chroniącej życie poczęte. Dyskusja została zablokowana przez jedną ze studenckich organizacji tej kanadyjskiej uczelni argumentującą, że aborcja jest bezdyskusyjnym (sic!) prawem kobiet – donosi „Nasz Dziennik”. Centrum Studentów Uniwersytetu York doprowadziło do odwołania panelu dyskusyjnego pt. "Aborcja: prawo kobiet czy moralne zło?" na niespełna dwie godziny przed jego planowanym rozpoczęciem.

Głównym punktem programu miała być rozmowa pomiędzy zwolennikiem aborcji Michaelem Paytonem, przedstawicielem Wolnomyślicieli, Sceptyków i Ateistów Yorku, a Jojo Rubą z kanadyjskiej organizacji pro life Canadian Centre for Bio-Ethical Reform. W zamierzeniu miała być to zrównoważona debata prowadzona w sposób pozwalający wypowiedzieć swoje argumenty obu stronom – czytamy w „Naszym Dzienniku”.

Nie pozwolilibyśmy na debatę nad czymś, co jest rasistowskie i homofobiczne – mówili przedstawiciele Federacji Studentów York. – Ta dyskusja jest seksistowska. Kiedy mówimy o wolności słowa, jest pewna nieprzekraczalna linia. To jest rozmowa o odbieraniu kobietom ich praw. Tak samo nie dopuścilibyśmy do debaty na temat tego, czy kobieta może być bita, czy nie – argumentowali „racjonaliści”.

Margaret Fung ze współorganizującego dyskusję studenckiego klubu Studenci dla Bioetycznej Świadomości (Students for Bioethical Awareness) zarzuciła Federacji Studentów York, że pragnie ograniczyć wolność słowa i wyłączyć temat aborcji spod dyskusji. – Zażądali, by debata się nie odbyła, a my byśmy się uciszyli – powiedziała Fung.

Robert J. Tiffin, wiceprzewodniczący samorządu studenckiego uczelni, podkreślił, że do odwołania debaty doszło bez jakiejkolwiek wiedzy czy zgody władz Uniwersytetu York, lecz stało się to z winy samodzielnych działań niektórych zrzeszeń studenckich – informuje „Nasz Dziennik”. „Dyskusja na temat aborcji, która miała odbyć się na Uniwersytecie York, została odwołana w wyniku działań kierownictwa Centrum Studentów, bez wiedzy i udziału uczelni” – głosi oficjalne oświadczenie. „York wspiera współuczestnictwo obywateli oraz otwarte debaty o lokalnym, narodowym i międzynarodowym znaczeniu. Fakt, iż obie strony chciały odbyć taką debatę, jednak zostały powstrzymane, sprawia, iż incydent ten jest jeszcze bardziej godny pożałowania” - stwierdzają władze uczelni.

Źródło: „Nasz Dziennik”
– Kult Świętej Rodziny przychodzi w samą porę, aby leczyć rany zadane rodzinom chrześcijańskim przez ducha tego świata – pisał już ponad sto lat temu katolicki misjonarz i nauczyciel ks. Jan Berthier. Ponieważ słowa te nie straciły nic na swojej aktualności, a kryzys rodzin niestety wciąż się pogłębia, Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi postanowiło zorganizować kampanię „Najświętsza Rodzino, bądź naszą obroną!”
Klub Polonia Christiana w Krakowie oraz Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi zapraszają na wyjątkową i niezwykle ważną konferencję pt. „Czy Polsce grozi kolejny rozbiór?”. Wydarzenie to jest organizowane w związku z 230. rocznicą III rozbioru Polski, który na 123 lata wymazał naszą Ojczyznę z map świata.
Każdy ma prawo do życia! W dobie najniższego w historii poziomu dzietności w Polsce, konieczne jest głośne przypomnienie, że każde życie jest bezcenne i wymaga opieki, a samo rodzicielstwo promocji!
Modlitwa za zmarłych jest jednym z najpiękniejszych uczynków miłosierdzia, jaki może spełnić katolik. My – synowie i córki Mistycznego Ciała Chrystusa wierzymy, że dzięki naszej modlitwie dusze zmarłych doświadczają łaski życia wiecznego, a my sami umacniamy w sobie nadzieję na spotkanie z nimi w Niebie. Właśnie dlatego Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi zaprasza wszystkich ludzi dobrej woli na Zaduszki za naszych Przyjaciół, Współpracowników i Dobrodziejów.
– Ja jestem Matką dusz czyśćcowych. Moje modlitwy łagodzą czyśćcowe męki tych, którzy znosić je muszą. Jestem Matką pocieszenia dla dusz cierpiących, które na wezwanie mego imienia radują się jak chorzy, usłyszawszy słowa pocieszenia od lekarza – takie słowa usłyszała od Maryi podczas jednego z objawień św. Brygida Szwedzka.