Kandydaci na Prezydenta Miasta Krakowa zignorowali pytania
2010-12-03 00:00:00
Krucjata - Młodzi w Życiu Publicznym przygotowała zestaw siedmiu pytań do kandydatów na urząd Prezydenta Miasta Krakowa: Jacka Majchrowskiego i Stanisława Kracika. Odpowiedzi na te pytania miały pomóc wyborcom zapoznać się z poglądami kandydatów na niepokojące zjawiska niszczące od wielu lat specyficzny charakter i wizerunek Krakowa, będącego kulturalną i duchową stolicą Polski. Niestety, do godzin popołudniowych w piątek 3 grudnia, żaden z komitetów nie nadesłał odpowiedzi na postawione w ankiecie pytania.
29 listopada przedstawiciele organizacji młodzieżowej działającej przy Instytucie im. ks. Piotra Skargi przekazali ankiety komitetom wyborczym Jacka Majchrowskiego, urzędującego prezydenta Miasta Krakowa i Stanisława Kracika, wojewoda małopolskiego, którzy spotkają się w II rundzie wyborów samorządowych w Krakowie.
Kandydaci na urząd Prezydenta Miasta Krakowa zostali poproszeni o udzielenie odpowiedzi na następujące pytania:
Czy uważa Pan, że cała przestrzeń miasta powinna być wolna od prezentowania treści pornograficznych i obscenicznych?
Czy jest Pan zdecydowany wszelkimi dostępnymi Prezydentowi Miasta środkami zwalczać prostytucję w Krakowie (w tym tę ukrywającą się pod rozmaitymi szyldami tzw. agencji towarzyskich itp.)?
Czy uważa Pan że należy zakazać działalności handlowej tzw. sex shopów?
Czy jest Pan zdecydowany nie dopuścić w podległych Miastu placówkach do promowania i jakiegokolwiek wspierania publicznymi pieniędzmi groźnych zjawisk jak: dewiacje seksualne, satanizm, ideologie totalitarne (komunizm i nazizm)?
Czy dostrzega Pan konieczność ochrony Miasta przed pseudoturystami, którzy pod wpływem alkoholu i narkotyków bezczeszczą miejsca kultu religijnego i dopuszczają się często skandalicznych publicznych zachowań?
Czy ze względu na dobro mieszkańców a szczególnie dzieci i młodzieży zdecyduje się Pan na zakaz organizowania wszelkich zgromadzeń publicznych, które w myśl polskiego prawa stanowią zagrożenie dla moralności publicznej (parady pederastów, marsze zwolenników legalizacji narkotyków, itp)?
Czy jako Prezydent będzie Pan wspierał rozwój kulturalny Miasta nawiązujący do najlepszych polskich i europejskich wzorców cywilizacyjnych, które do dziś stanowią o świetności Krakowa?
Krucjata - Młodzi w Życiu Publicznym traktuje brak odpowiedzi jako zignorowanie niepokoju dużej części młodych mieszkańców Krakowa.
Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi
Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.