W dniach od 21 do 26 sierpnia 2006 r. niemieckie Stowarzyszenie Obrony Tradycji Rodziny i Własności zorganizowało pielgrzymkę z figurą Matki Boskiej Fatimskiej na Litwę. Podobne peregrynacje, zwane karawanami, wyruszają na tereny państw byłego ZSRR już od kilkunastu lat. W tegorocznej pielgrzymce, podobnie jak w dwóch poprzednich, wzięli również udział przedstawiciele SKCh im. ks. Piotra Skargi, Krucjaty - Młodzi w Życiu Publicznym oraz grupa Białorusinów.
W trakcie trwania karawany jej uczestnicy przyłączyli się m.in. do pątników zmierzających w ramach pieszej pielgrzymki do Sanktuarium Maryjnego w Siluva. Wziął w niej udział także ks. bp Jurgis Bartulis ordynariusz diecezji Siaulai. Mszę św. w sanktuarium maryjnym odprawił ks. abp Sigitas Tamkevicius z Kowna. Po Mszy arcypasterz przedwojennej stolicy Litwy zaprosił uczestników karawany na poczęstunek. W uroczystościach kościelno-państwowych brał udział również były prezydent Litwy prof. Vytautas Landsbergis.
Uczestnicy karawany odwiedzali zaprzyjaźnione parafie, gdzie organizowane były nabożeństwa ku czci Matki Bożej. Wzięli także udział w uroczystościach patriotycznych w Kelme i Siauliai, gdzie na zaproszenie organizatorów przemawiał m.in. Sławomir Skiba wiceprezes SKCh im. ks. Piotra Skargi. Na Litwie w tym czasie trwały obchody upamiętniające bohaterów antykomunistycznej partyzantki walczącej o odzyskanie przez ten kraj niepodległości.
W tym miejscu warto przypomnieć znaczącą rolę, jaką w ostatniej fazie zmagań o wolność Litwy odegrały Stowarzyszenia TFP. W roku 1990 zorganizowały one potężną akcję poparcia dla walczących o niepodległość Litwinów. Podczas jej trwania członkowie TFP zebrali rekordową liczbę ponad 6 milionów podpisów pod petycją domagającą się od Gorbaczowa uznania niepodległości tego kraju.
Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi
Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.