Kędzierzyn-Koźle gości Klub Polonia Christiana – zapraszamy na spotkanie z prof. Osadczym
2017-12-04
Instytut Ks. Piotra Skargi zaprasza na spotkanie w ramach Klubu Polonia Christiana z prof. Włodzimierzem Osadczym zatytułowane „Dwa królestwa – szokujące świadectwo bł. bpa G. Chomyszyna”. Jest to wspaniała okazja do poznania nie tylko życiorysu wyniesionego na ołtarze w 2001 roku biskupa, ale także istotnych wydarzeń z historii Polski i Europy.
 

Prof. Włodzimierz Osadczy na codzień pracuje na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Jest pracownikiem Instytutu Historii Kościoła i Patrologii KUL oraz Katedry Stosunków Międzynarodowych w Chełmie, Dyrektorem Ośrodka Badań Wschodnioeuropejskich Centrum Ucrainicum KUL. Jest także prezesem Instytutu Pamięci i Dziedzictwa Kresowego w Lublinie a także Dyrektorem Ośrodka Badań nad Historią i Tradycją Metropolii Lwowskiej Obrządku Łacińskiego.

 

Wspomniany prelegent to postać z potężnym warsztatem i dorobkiem naukowym. Prof. Osadczy to twórca ponad 150 publikacji naukowych, w tym 10 publikacji książkowych jako autor i redaktor. Jako badacz dziejów pogranicza, Kościoła katolickiego różnych rytów na Kresach, Polaków i kultury polskiej w byłym ZSRR i na Ukrainie, zajmował się m.in. animowaniem licznych konferencji naukowych dotyczących historii i kultury pogranicza, utrwalenia pamięci ofiar ludobójstwa wołyńskiego, popularyzacji polsko-ukraińskich nawiązujących do tradycji dawnej Rzeczypospolitej.

 

„Jego dorobek jest okazały, wręcz imponujący. Biskup Chomyszyn był w swoich posunięciach jednoznaczny, stanowczy, niekiedy radykalny” – tymi słowami prof. Osadczy określił w wywiadzie dla portalu PCh24.pl błogosławionego pasterza, któremu poświęcone będzie poniedziałkowe spotkanie.

 
Serdecznie zapraszazmy!
 

Data: 11 grudnia 2017 r. (poniedziałek)

Godzina: 17:00

Miejsce: sala żyrandolowa Miejskiego Ośrodka Kultury  przy ul. Skarbowej 10  w Kędzierzynie Koźlu


Wstęp wolny!


PiotrSkarga.pl


Interesujący artykuł?