Kędzierzyn-Koźle gości Klub Polonia Christiana – zapraszamy na spotkanie z prof. Osadczym

2017-12-04
Kędzierzyn-Koźle gości Klub Polonia Christiana – zapraszamy na spotkanie z prof. Osadczym
Instytut Ks. Piotra Skargi zaprasza na spotkanie w ramach Klubu Polonia Christiana z prof. Włodzimierzem Osadczym zatytułowane „Dwa królestwa – szokujące świadectwo bł. bpa G. Chomyszyna”. Jest to wspaniała okazja do poznania nie tylko życiorysu wyniesionego na ołtarze w 2001 roku biskupa, ale także istotnych wydarzeń z historii Polski i Europy.
 

Prof. Włodzimierz Osadczy na codzień pracuje na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Jest pracownikiem Instytutu Historii Kościoła i Patrologii KUL oraz Katedry Stosunków Międzynarodowych w Chełmie, Dyrektorem Ośrodka Badań Wschodnioeuropejskich Centrum Ucrainicum KUL. Jest także prezesem Instytutu Pamięci i Dziedzictwa Kresowego w Lublinie a także Dyrektorem Ośrodka Badań nad Historią i Tradycją Metropolii Lwowskiej Obrządku Łacińskiego.

 

Wspomniany prelegent to postać z potężnym warsztatem i dorobkiem naukowym. Prof. Osadczy to twórca ponad 150 publikacji naukowych, w tym 10 publikacji książkowych jako autor i redaktor. Jako badacz dziejów pogranicza, Kościoła katolickiego różnych rytów na Kresach, Polaków i kultury polskiej w byłym ZSRR i na Ukrainie, zajmował się m.in. animowaniem licznych konferencji naukowych dotyczących historii i kultury pogranicza, utrwalenia pamięci ofiar ludobójstwa wołyńskiego, popularyzacji polsko-ukraińskich nawiązujących do tradycji dawnej Rzeczypospolitej.

 

„Jego dorobek jest okazały, wręcz imponujący. Biskup Chomyszyn był w swoich posunięciach jednoznaczny, stanowczy, niekiedy radykalny” – tymi słowami prof. Osadczy określił w wywiadzie dla portalu PCh24.pl błogosławionego pasterza, któremu poświęcone będzie poniedziałkowe spotkanie.

 
Serdecznie zapraszazmy!
 

Data: 11 grudnia 2017 r. (poniedziałek)

Godzina: 17:00

Miejsce: sala żyrandolowa Miejskiego Ośrodka Kultury  przy ul. Skarbowej 10  w Kędzierzynie Koźlu


Wstęp wolny!


PiotrSkarga.pl


Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi rozpoczęło działalność w lipcu 1999 roku w Krakowie. Przez te 20 lat wspólnie z naszymi Korespondentami udało nam się zrobić naprawdę wiele. Przeprowadziliśmy już ponad 2 000 różnych akcji, pikiet, konferencji, protestów, które miały na celu obudzić uśpione sumienia Polaków i zaangażować ich w obronę wartości i zasad chrześcijańskich. Aby uczcić ten niezwykły jubileusz, na Mszy Świętej w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie zgromadziły się setki Przyjaciół Stowarzyszenia.
Minęło już 20 lat od chwili, kiedy grupa młodych działaczy katolickich powołała do istnienia Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Stało się to 28 czerwca 1999 r. w Krakowie.
To już dwie dekady w służbie na rzecz obrony wartości chrześcijańskich w Polsce. Z tej okazji zapraszamy Państwa do specjalnie przygotowanego serwisu internetowego jubileusz.piotrskarga.pl, w którym przygotowaliśmy wiele interesujących materiałów na temat działalności Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi.
To już 20 lat odkąd istnieje i prężnie działa Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi. Nasz jubileusz zaczynamy uroczystą Mszą Świętą w krakowskiej Bazylice Bożego Ciała w piątek 28 czerwca o godzinie 16:00.
Kult św. Michała Archanioła cieszy się w Polsce rosnącym zainteresowaniem. Peregrynująca figura Woda Niebieskich Zastępów ze wzgórza Gargano od 2013 roku nawiedziła już ponad 800 polskich parafii. Dzięki inicjatywie księży michalitów, w dniach 4-6 czerwca, św. Michał Archanioł zawita do parafii Bożego Ciała w Krakowie. Skorzystajmy z tej wyjątkowej okazji i zgromadźmy się na wspólnej modlitwie.