Kędzierzyn-Koźle gości Klub Polonia Christiana – zapraszamy na spotkanie z prof. Osadczym

2017-12-04
Kędzierzyn-Koźle gości Klub Polonia Christiana – zapraszamy na spotkanie z prof. Osadczym
Instytut Ks. Piotra Skargi zaprasza na spotkanie w ramach Klubu Polonia Christiana z prof. Włodzimierzem Osadczym zatytułowane „Dwa królestwa – szokujące świadectwo bł. bpa G. Chomyszyna”. Jest to wspaniała okazja do poznania nie tylko życiorysu wyniesionego na ołtarze w 2001 roku biskupa, ale także istotnych wydarzeń z historii Polski i Europy.
 

Prof. Włodzimierz Osadczy na codzień pracuje na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Jest pracownikiem Instytutu Historii Kościoła i Patrologii KUL oraz Katedry Stosunków Międzynarodowych w Chełmie, Dyrektorem Ośrodka Badań Wschodnioeuropejskich Centrum Ucrainicum KUL. Jest także prezesem Instytutu Pamięci i Dziedzictwa Kresowego w Lublinie a także Dyrektorem Ośrodka Badań nad Historią i Tradycją Metropolii Lwowskiej Obrządku Łacińskiego.

 

Wspomniany prelegent to postać z potężnym warsztatem i dorobkiem naukowym. Prof. Osadczy to twórca ponad 150 publikacji naukowych, w tym 10 publikacji książkowych jako autor i redaktor. Jako badacz dziejów pogranicza, Kościoła katolickiego różnych rytów na Kresach, Polaków i kultury polskiej w byłym ZSRR i na Ukrainie, zajmował się m.in. animowaniem licznych konferencji naukowych dotyczących historii i kultury pogranicza, utrwalenia pamięci ofiar ludobójstwa wołyńskiego, popularyzacji polsko-ukraińskich nawiązujących do tradycji dawnej Rzeczypospolitej.

 

„Jego dorobek jest okazały, wręcz imponujący. Biskup Chomyszyn był w swoich posunięciach jednoznaczny, stanowczy, niekiedy radykalny” – tymi słowami prof. Osadczy określił w wywiadzie dla portalu PCh24.pl błogosławionego pasterza, któremu poświęcone będzie poniedziałkowe spotkanie.

 
Serdecznie zapraszazmy!
 

Data: 11 grudnia 2017 r. (poniedziałek)

Godzina: 17:00

Miejsce: sala żyrandolowa Miejskiego Ośrodka Kultury  przy ul. Skarbowej 10  w Kędzierzynie Koźlu


Wstęp wolny!


PiotrSkarga.pl


Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi uświetniło swój jubileusz XX lat działalności specjalnym panelem dyskusyjnym, który odbył się w Warszawie w piątkowy wieczór 27 września.
Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi zaprasza na wyjątkowy panel dyskusyjny: „Inwazja antykultury – jak stawić jej opór?” z udziałem wielu znakomitych gości. Spotkanie zorganizowane z okazji 20-lecia naszego Stowarzyszenia odbędzie się już 27 września o godzinie 18.00 w Warszawie.
Diecezja włocławska oraz Fundacja Solo Dios Basta, znana m.in. z akcji „Różaniec do granic”, organizują wydarzenie „Polska pod Krzyżem”. W najbliższą sobotę we Włocławku, miejscu gdzie Ojciec Święty Jan Paweł II odprawiał Mszę Św., zgromadzą się katolicy z całej Polski, aby zamanifestować swoją wiarę w obliczu ataków na Kościół i duchownych w naszym kraju. Tych Krakowian, którzy nie mają możliwości przybyć do Włocławka, zaprasza parafia pw. Bożego Ciała.
Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przy poparciu Misjonarzy Kombonianów Serca Jezusowego oraz Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie prowadzi zbiórkę pieniędzy na budowę dwóch kaplic w diecezji Rumbek w Sudanie Południowym. Aby zapewnić naszym katolickim braciom godziwe warunki do modlitwy, musimy zebrać 115 tysięcy złotych.
Wtorek trzeciego września to szczególna data dla wszystkich uczestników akcji „Murem za abp. Markiem Jędraszewskim!”. Tego dnia prezes Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi Sławomir Olejniczak przekazał metropolicie krakowskiemu wyjątkową księgę poparcia. Znalazły się w niej nazwiska 55 tysięcy osób, które za pośrednictwem portalu popierajmy.pl stanęły w obronie arcybiskupa i wyraziły z nim solidarność.