Kluby „Polonia Christiana” w Poznaniu i Wrocławiu. O rewolucji zrównoważonego rozwoju

2023-11-06 00:00:00
Kluby „Polonia Christiana” w Poznaniu i Wrocławiu. O rewolucji zrównoważonego rozwoju

Mówienie o „rewolucji zrównoważonego rozwoju” jest jak najbardziej uzasadnione, ponieważ pod pretekstem rozwoju (jaki miały nieść wszystkie rewolucje) kryje się często zerwanie relacji społecznych, zburzenie systemu tradycyjnych wartości i zahamowanie postępu ekonomicznego. Tak działo się w wielu rewolucjach – od bolszewickiej po agrarną rewolucję kambodżańskich komunistów. O współczesnej rewolucji zrównoważonego rozwoju, wpisanej w politykę ONZ, będzie można podyskutować w Poznaniu i Wrocławiu z red. Arkadiuszem Stelmachem na spotkaniach Klubów „Polonia Christiana”.

 

Dolegliwa rewolucja

 

Niewątpliwie żyjemy w czasach gwałtownych przemian i wykuwania się nowego porządku światowego. W pewnym sensie przełom XX i XXI wieku jest podobny do zawirowań, jakie miały miejsce pod koniec XIX oraz na początku XX stulecia, gdy zaostrzyła się rywalizacja między państwami o zasoby i powstawał komunizm. Wkroczyliśmy w dekadę, w której możemy spodziewać się nie tylko gwałtownych konfliktów, zamieszek i protestów, ale nade wszystko gruntownej przebudowy świata, zgodnie z paradygmatem zrównoważonego rozwoju. Obecny kryzys energetyczny ani nie będzie krótkotrwały, ani też nie został wywołany wyłącznie rosyjską agresją na Ukrainę, jak przekonują politycy. Przyjęta w 2015 roku przez 193 państwa Agenda na rzecz Zrównoważonego Rozwoju oraz Porozumienie Paryskie wyznaczyły plan działania na przyszłość zgodnie z paradygmatem zrównoważonego rozwoju. Jesteśmy uczestnikami wielkiego eksperymentu, a proponowane – niekiedy drastyczne – rozwiązania już są boleśnie odczuwane przez obywateli, buntujących się w niektórych krajach przeciwko gwałtownemu wzrostowi kosztów życia i ograniczeniu wolności – czytamy w wydanej w tym roku publikacji Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi pt. „Zrównoważony rozwój: zaklęcie globalistów, instrument totalnego zniewolenia”.

Wprowadzane w duchu „zrównoważonego rozwoju” rozwiązania potwierdzają, że zagrożenia wykazane przez red. Agnieszkę Stelmach, autorkę cytowanej publikacji dotykają nas coraz mocniej lub są planowane w najbliższych latach.

 

Duże miasta forpocztą nowej rewolucji

 

Przykładem są chociażby tzw. strefy czystego transportu, przyjęte przez lokalne samorządy np. w Krakowie i Warszawie, z pogwałceniem zasad praworządności (Rzeszów i Wrocław również to rozważają).

W tych miastach – dawnej i obecnej stolicach Polski – firmy deweloperskie forsują projekty budowy gigantycznych osiedli w modelu miasta 15-minutowego, polegającego na tym, aby w odległości 15 minut piechotą od swojego miejsca zamieszkania obywatel był otoczony cyfrowymi usługami oraz sklepami i infrastrukturą pozwalającą na zaspokajanie podstawowych potrzeb życiowych. Problem polega na tym, że poza 15-minutową „smyczą” mieszkaniec miasta ma utrudnione poruszanie się poprzez ograniczenia transportowe.

 

Wiedza naszą obroną

 

O tych koncepcjach, skrywanych pod hasłami „zrównoważonego rozwoju”, „zrównoważonego transportu” i „walki ze zmianami klimatu”, traktuje właśnie przywołana wcześniej książka pt. „Zrównoważony rozwój: zaklęcie globalistów, instrument totalnego zniewolenia”. Została ona wydana w marcu br. – zarówno w wersji drukowanej, jak i w ebooku. Wydawca książki, czyli Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi, wciąż rozprowadza nieodpłatnie drukowane egzemplarze książki, jak również promuje jej wersję cyfrową. Można ją pobrać ze strony ebook.piotrskarga.pl/zrownowazony-rozwoj. Dotychczas wersja ta trafiła już do ponad 3200 osób. Mając wiedzę o zakusach współczesnych rewolucjonistów będzie nam łatwiej się bronić przed zmianami, których skutki mogą być nieodwracalne i szkodliwe dla całego społeczeństwa.

Teraz Kluby „Polonia Christiana” w Poznaniu i Wrocławiu wychodzą z inicjatywą dyskusji o tym, co kryje się pod pojęciem rewolucji zrównoważonego rozwoju. Zapraszamy na spotkanie z red. Arkadiuszem Stelmachem (wiceprezesem Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi) połączone z prezentacją zyskującego ogromną popularność raportu „Zrównoważony rozwój: zaklęcie globalistów, instrument totalnego zniewolenia”.

 

Zapraszamy do Wrocławia i Poznania

 

Zapraszamy do udziału w dwóch spotkaniach Klubów „Polonia Christiana” w Poznaniu i w Wrocławiu, których gościem i prelegentem będzie wiceprezes Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi – red. Arkadiusz Stelmach.

Spotkanie w POZNANIU odbędzie się 15 listopada 2023 r. (środa) o godzinie 18:00. Miejsce spotkania to „Dom Technika” FSNT NOT, sala nr 118 (I piętro), przy ul. Wieniawskiego 5-9 w Poznaniu.

We WROCŁAWIU spotkanie poświęcone rewolucji zrównoważonego rozwoju będzie możliwe dzięki pomocy Wrocławskiego Oddziału Civitas Chrstiana (współorganizator), za którą już teraz bardzo dziękujemy. Spotykamy się 16 listopada 2023 r. (czwartek) o godz. 18:00 we wrocławskiej siedzibie Civitas Christiana przy ul. Staromłyńskiej 2A/U12 we Wrocławiu. Na oba spotkania wstęp jest wolny!

 

piotrskarga.pl

Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.