Kolejna edycja akcji „Twoje światło w Fatimie”

październik 2023
Kolejna edycja akcji „Twoje światło w Fatimie”

Kolejna edycja akcji „Twoje światło w Fatimie”

Nasza cykliczna kampania „Twoje światło w Fatimie” niezmiennie od lat cieszy się zainteresowaniem polskich katolików. Na początku października zawieźliśmy do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej kolejnych 150 intencji i 25 metrowych świec, po czym z naszymi Przyjaciółmi i Darczyńcami wspólnie odmówiliśmy Różaniec oraz uczestniczyliśmy we Mszy Świętej.

Tak jak w poprzednich edycjach kampanii, rozesłaliśmy naszym Przyjaciołom małe świeczki wraz z kartami na podziękowania i prośby oraz zachętą, aby odesłali je do nas, a my za nich dostarczymy je do portugalskiej Fatimy, miejsca wielkich objawień Matki Bożej z 1917 roku. Tym razem 150 osób zdecydowało się odpowiedzieć na naszą propozycję i wziąć udział w tej pięknej akcji. Tradycyjnie świeczki odesłane przez naszych Dobrodziejów przetopiliśmy na 25 dużych świec, po czym wraz z grupą wybranych osób i wypełnionymi kartami udaliśmy się do Fatimy.

Świecie zapaliliśmy i umieliśmy w specjalnie przeznaczonym do tego miejscu przy głównym placu przed fatimskim sanktuarium. Zgodnie z lokalną tradycją, odpaliliśmy nasze świece od płomienia palących się tu już wcześniej świec przywiezionych przez pielgrzymów z całego świata, przejmując i podtrzymując tym samym nieustannie płonące tu światło wiary i miłości do Maryi. Następnie wspólnie odmówiliśmy Różaniec za wszystkich uczestników kampanii oraz uczestniczyliśmy we Mszy Świętej.

„Twoje światło w Fatimie” to jedna z najstarszych wciąż wznawianych kampanii Stowarzyszenia. Już od 13 lat stale ponawiamy naszą akcję, aby dawać Polakom możliwość skorzystania z naszego pośredniczenia w złożeniu ich spraw, próśb i podziękowań u stóp Matki Bożej Fatimskiej. Dotychczas zawieźliśmy do Fatimy 4 895 świec oraz 247 960 intencji, a tylko w 2023 roku odwiedziliśmy Fatimę z grupą naszych Przyjaciół aż dwukrotnie!