Kolejne świece od polskich rodzin zapłoną w Fatimie

2011-10-14 00:00:00
Kolejne świece od polskich rodzin zapłoną w Fatimie


151 świec wotywnych oraz 6180 kartek z intencjami przesłanymi przez polskie rodziny zawiezie w najbliższych dniach do Fatimy delegacja Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. ks. Piotra Skargi. Jest to kolejna odsłona akcji „Twoje światło w Fatimie”, zainicjowanej w połowie 2009 r. W tych dniach przebywać będą również w Portugalii uczestnicy XIV już pielgrzymki Apostolatu Fatimy, którzy nawiedzą miejsca związane z trojgiem pastuszków, którym w 1917 roku objawiła się Maryja.

W ramach akcji „Twoje światło w Fatimie”, prowadzonej przez Instytut im. ks. Piotra Skargi, do tego słynnego sanktuarium maryjnego trafiło już blisko 1500 świec wotywnych. Świece spalane są przy Kaplicy Objawień Matki Bożej, a intencje trafią do archiwum bazyliki Matki Bożej Różańcowej.

Na początku lipca 2009 roku prezes Sławomir Olejniczak zwrócił się do sympatyków i darczyńców Instytutu z inicjatywą wysłania do Fatimy i zapalenia przy Kaplicy Objawień świec od polskich rodzin. Wraz z korespondencją zawierającą apel, każdy adresat otrzymał małą świecę, która w razie pozytywnego odzewu trafiała z powrotem do Instytutu wraz z intencjami prywatnymi.

W styczniu 2010 roku delegacja Instytutu zawiozła do Fatimy 1000 świec wotywnych uformowanych po przetopieniu ponad 73 000 świeczek nadesłanych przez polskie rodziny. Wtedy też złożono w sanktuarium 42 paczki z intencjami modlitewnymi. Pół roku później do Fatimy trafiła druga partia – 210 świec oraz prawie 11 000 kartek z intencjami – a w październiku 2010 r. kolejna – 245 świec oraz 14 000 kartek z intencjami. 

Propagowanie Orędzia Fatimskiego wśród Polaków, a także, w miarę możliwości, poza granicami kraju, szczególnie na Wschodzie, Instytut Edukacji Społecznej i Religijnej im. ks. Piotra Skargi uznał za jedno ze swoich głównych zadań. Od kilku lat rozprowadzane są książki o tematyce fatimskiej, takie jak: „Fatima – Orędzie tragedii czy na nadziei?” Antonio Borellego (nakład osiągnął już poziom setek tysięcy egzemplarzy), „Świadkowie cudu słońca” Johna M. Hafferta, oraz rozpatrujące problemy współczesnego świata w świetle Objawień Fatimskich jak broszura ks. Davida Francisquini „Krucjata przeciwko demoralizacji”.

PiotrSkarga.pl

W 1977 roku papież Paweł VI kanonizował o. Szarbela Machlufa, zmarłego w Wigilię 1898 roku duchownego maronickiego, mnicha i pustelnika, świętego Kościoła Katolickiego, znanego z licznych uzdrowień. Na najbliższych spotkaniach prowadzonych w obecności relikwii św. Szarbela, zorganizowanych w Poznaniu i we Wrocławiu, o życiu świętego opowie działacz katolicki Jacek Kotula.
W dniach 11-12 maja w Krakowie odbędzie się Krakowski Kiermasz Dobrej Książki, który będzie okazją do spotkania się w jednym miejscu z publicystami i naukowcami nie poddającymi się trendowi politycznej poprawności i uległości wobec dyktatu mediów głównego nurtu. Interesująco zapowiada się także przedpremierowa emisja „Cyber-niewolników” – nowego odcinka „Władców świata” wyprodukowanego przez nasze Stowarzyszenie.
Po sukcesie zeszłorocznej konferencji "Wiara i nauka w dobie sekularyzacji. Inteligentny projekt-ewolucja-stworzenie" idziemy za ciosem, organizując edycję drugą. W dniach 3-4 czerwca 2024 r. spotykamy się ponownie na Zamku Królewskim w Niepołomicach, by rozważać skomplikowane relacje między wiarą a nauką oraz dekonstruować mity darwinizmu. Uwaga - liczba miejsc ograniczona!
Kluby „Polonia Christiana” w Warszawie i w Lublinie zapraszają na dwa spotkania z red. Pawłem Chmielewskim, na których podjęty zostanie intrygujący temat „III Sobór Watykański? Na placu budowy Kościoła Inkluzji”. O tym, czym ma być „Kościół Inkluzji” prelegent Klubów „Polonia Christiana”, Paweł Chmielewski, pisał niejednokrotnie, komentując wewnętrzną rewolucję przetaczającą się przez Kościół Powszechny. Spotkania z red. P. Chmielewskim będą dobrą okazją do wyrobienia sobie własnej opinii na temat zagrożeń, jakich jeszcze być może nie dostrzegamy. Współorganizatorem spotkania w Lublinie jest Klub Inteligencji Katolickiej im. Prof. Czesława Strzeszewskiego w Lublinie.
Czy i jaką przyszłość mają relacje polsko-ukraińskie? Co z milionami Ukraińców w Polsce? Czy są szanse na zawieszenie broni za naszą wschodnią granicą i jak rzutuje to na bezpieczeństwo Polski? Zapraszamy Państwa na kontynuację zapoczątkowanego w Krakowie cyklu spotkań „Polska - Ukraina. Jakie sąsiedztwo?”. Kolejne spotkania organizujemy w Olsztynie i Elblągu.