Kolejny Jezuita z Więzi atakuje wiarę!

Laicyzacja zachowań, moda na odżegnywanie się od wiary i uzurpowanie sobie prawa do życia według reguł własnych, dalekich od nauczania Kościoła to bolączka naszych czasów. Bardzo złym przykładem jest gdy taką drogą podążają duchowni. O tym, jak o. Wojciech Żmudziński SJ atakuje naszą wiarę opowiada Paweł Chmielewski w programie „Na straży”.

 

Zwodzenie wiernych i prowadzenie ich na zatracenie to wielki grzech ponieważ rolą przewodnika – pasterza jest dbałość o swoje owieczki. Bardzo źle się dzieje, gdy sprawy boskie, interwencje mające chronić ludzi i wartości chrześcijańskie są negowane przez samych pasterzy Kościoła Powszechnego. Szczególnie perfidna staje się walka z ziemskimi zjawiskami, których zaistnienie można wytłumaczyć tylko w kategoriach wiary, jeżeli taką walkę podejmują duchowni. Jeszcze bardziej jest ona perfidna, gdy antykatolickie działa wytaczane są przed świętami, podczas których upamiętniamy przykłady nadzwyczajnej obecności świata ducha w świecie doczesnym, doświadczanym przez nas na co dzień.

Wobec takich działań nie można przejść obojętnie, a przypominając ich wykonawców należy przestrzegać ich potencjalnych naśladowców, którzy być może już planują nowe akcje mające osłabić więzi ludu Bożego, siłę i ducha Kościoła.

Dlatego warto sięgnąć do materiału zamieszczonego w internetowej telewizji PCh24.TV, w którym m.in. Paweł Chmielewski opowiada o tym, jak jeden z Jezuitów zaprzeczył możliwości interwencji Maryi podczas Bitwy Warszawskiej w 1920 roku. O tym absurdalnym ataku na pomoc Maryi w czasie Bitwy Warszawskiej mówił wcześniej redaktor naczelny PCh24.pl i PCh24.TV Krystian Kratiuk, o czym można było przeczytać na portalu PCh24.pl w artykule pt. „Gdzie są granice bezczelności?”.

Krystian Kratiuk skomentował między innymi niebywałą publikację mediów tzw. katolicyzmu otwartego – mowa o portalu Więź.pl, na którym 15 sierpnia br. pojawił się artykuł o. Wojciecha Żmudzińskiego SJ pod wymownym tytułem: „Nie wierzę, że Matka Boża wspierała naszych żołnierzy, aby celniej strzelali do synów czyichś matek”.

Przypomnę Państwu, że mówimy o roku 1920. To trzy lata po tym, jak Matka Boża objawia się w Fatimie, przestrzega dzieci przed błędami Rosji, mówi że te błędy będą rozlewane przez Rosję na cały świat, jeżeli się nie nawrócimy. Trzy lata później Matka Boża, jak zaświadczyło wielu polskich, ale i bolszewickich żołnierzy, objawia się nad polami wokół Warszawy i oślepia bolszewików tak, że musieli uciekać. Nie wiem czy są jakieś granice ojkofobii, niechęci do własnej ojczyzny, rodaków, własnych narracji, opowieści czy nawet własnej mitologii, jeżeli tylko w ten sposób będziemy to rozpatrywać. Nie wiem czy są jakieś granice bezczelności niektórych kapłanów, którzy będą chcieli Niebu dyktować to, co może, a czego nie może. Nie wiem, czy są jakieś granice ignorancji intelektualnej, kiedy przenosimy własne dzisiejsze sformatowane umysłu, świata i intelektu na Matkę Bożą i pobożność ludzi sprzed stu lat – stwierdził redaktor naczelny portalu PCh24.pl.

Niestety, w pogoni za popularnością w mediach nurtu tzw. katolicyzmu otwartego i obecnością w prasie liberalnej i libertyńskiej, niektórzy duchowni pogubili się, zapominając o wierności nauce, jaką dał nam Jezus Chrystus. Przed takimi celebryckimi zachowaniami, nie prowadzącymi do niczego dobrego, opowiada red. Paweł Chmielewski w programie „Na straży” na kanale PCh24.TV.


Zapraszamy do obejrzenia prelekcji poświęconej życiu świętego Franciszka. To niezwykła podróż przez bogactwa, podróże i wreszcie osobistą autorefleksję duchową i w konsekwencji nawrócenie do roli biedaczyny z Asyżu i założyciela wielkiego zakonu. O. Andrzej Zając OFMConv był gościem krakowskiego Klubu "Polonia Christiana".
O problemach wynikających z procesu synodalnego i wprowadzanych przy jego okazji zmianach, coraz bardziej zagrażających spójności i przyszłości Kościoła, mówił red. Paweł Chmielewski (PCh24.pl/PCh24TV). Zapraszamy do obejrzenia jego prelekcji wygłoszonej w czasie spotkania Klubu „Polonia Christiana” w Warszawie 22 czerwca 2023 roku.
W naszym cyklu krótkich rozmów z Prezesem Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi tym razem nawiązujemy do modelu funkcjonowania Stowarzyszenia i zarazem problemów, jakie napotykają te środowiska, które łatwe i szybkie zyski przedkładają nad własną niezależność. Dlaczego środowiska katolickie powinny działać samodzielnie, bez szukania pomocy ze strony rządu lub międzynarodowych korporacji – o tym właśnie mówi Prezes Sławomir Olejniczak.
Czym jest śmierć i dlaczego współczesna kultura z bylejakością obchodzi się z tym pojęciem? A przecież jej bezpośrednie doświadczenie, które w odniesieniu do bliskiej osoby każdy z nas mógł już przebyć, daje dużo więcej niż dziesiątki przeczytanych w tym temacie książek. Z problemem śmierci, a szczególnie z jego rozumieniem po katolicku, zmierzył się gość krakowskiego Klubu PCh ojciec Bolesław Słota.
Prezentujemy Państwu pełną wersję szokującego dokumentu autorstwa reżysera PCh24TV Łukasza Korzeniowskiego. "Czy nadchodzi zielony komunizm?" to wizja dystopijnej przyszłości, która zaczyna spełniać się na naszych oczach. Ta "zielona" rewolucja ma dotyczyć każdego z nas - dotychczasowe życie ma odejść w zapomnienie.