Konwencja stambulska do wypowiedzenia - projekt obywatelski trafi do Sejmu

2020-12-28 00:00:00
Konwencja stambulska do wypowiedzenia - projekt obywatelski trafi do Sejmu
Jak poinformował portal PCh24.pl, jeszcze dziś mają trafić do Sejmu podpisy złożone pod projektem ustawy dotyczącej wypowiedzenia Konwencji Stambulskiej i zastąpienia jej nowym aktem. Komitet Obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawczej „Tak dla rodziny, nie dla gender” zebrał ponad 150 tys. podpisów, przy wymaganych 100 tysiącach.

W ramach inicjatywy przygotowano projekt ustawy upoważniający Radę Ministrów oraz Prezydenta RP do wypowiedzenia szkodliwej i ideologicznej Konwencji Stambulskiej. Wobec obowiązywania w Polsce tego traktatu międzynarodowegonasze środowisko prowadzi od ponad 2 lat kampanię "Wyrzućmy konwencję gender z Polski" (na stronie zatrzymajgender.pl). Pod naszymi petycjami podpisało się dotąd łącznie ponad 94 tys. osób.

 

O zebraniu 150 tys. podpisów pod projektem ustawy poinformowali przedstawiciele Komitetu Inicjatywy Obywatelskiej na zwołanej konferencji prasowej. – Kolejny element to zobowiązanie rządzących do prac nad alternatywną Konwencją o Prawach Rodziny – mówi Karolina Pawłowska z Centrum Prawa Międzynarodowego Instytutu Ordo Iuris.


– Czyli dokument prawny, którego celem jest zastąpienie wadliwej, ideologicznej Konwencji Stambulskiej z pozytywną alternatywą. Pozytywną, dlatego że, po pierwsze, chroni ona rodziny z jej podstawowych praw oraz jej autonomii przed różnymi negatywnymi tendencjami, z którymi dzisiaj mamy do czynienia, a po drugie, chroni także ich poszczególnych członków przed wszelkimi przejawami przemocy oraz proponuje skuteczne oparte na wiedzy naukowej rozwiązania antyprzemocowe – powiedziała Karolina Pawłowska.    

 

Instytut Ordo Iuris wraz z Chrześcijańskim Kongresem Społecznym i innymi organizacjami pozarządowymi przygotował projekt Konwencji o Prawach Rodziny.

 

Według prawników Instytutu może to być inspiracja dla rządzących przy konstruowaniu międzynarodowych rozwiązań prawnych chroniących małżeństwo i rodzinę.

 

Jak potrzebne są takie regulacje, świadczy chociażby zaprezentowana ostatnio przez Komisję Europejską „Strategia na rzecz równości LGBTIQ”. Dokument ma dotyczyć całej Europy i jest sprzeczny m.in. z Konstytucją RP chroniącą małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny.



Źródło: pch24.pl
Po sukcesie zeszłorocznej konferencji "Wiara i nauka w dobie sekularyzacji. Inteligentny projekt-ewolucja-stworzenie" idziemy za ciosem, organizując edycję drugą. W dniach 3-4 czerwca 2024 r. spotykamy się ponownie na Zamku Królewskim w Niepołomicach, by rozważać skomplikowane relacje między wiarą a nauką oraz dekonstruować mity darwinizmu. Uwaga - liczba miejsc ograniczona!
Kluby „Polonia Christiana” w Warszawie i w Lublinie zapraszają na dwa spotkania z red. Pawłem Chmielewskim, na których podjęty zostanie intrygujący temat „III Sobór Watykański? Na placu budowy Kościoła Inkluzji”. O tym, czym ma być „Kościół Inkluzji” prelegent Klubów „Polonia Christiana”, Paweł Chmielewski, pisał niejednokrotnie, komentując wewnętrzną rewolucję przetaczającą się przez Kościół Powszechny. Spotkania z red. P. Chmielewskim będą dobrą okazją do wyrobienia sobie własnej opinii na temat zagrożeń, jakich jeszcze być może nie dostrzegamy. Współorganizatorem spotkania w Lublinie jest Klub Inteligencji Katolickiej im. Prof. Czesława Strzeszewskiego w Lublinie.
Czy i jaką przyszłość mają relacje polsko-ukraińskie? Co z milionami Ukraińców w Polsce? Czy są szanse na zawieszenie broni za naszą wschodnią granicą i jak rzutuje to na bezpieczeństwo Polski? Zapraszamy Państwa na kontynuację zapoczątkowanego w Krakowie cyklu spotkań „Polska - Ukraina. Jakie sąsiedztwo?”. Kolejne spotkania organizujemy w Olsztynie i Elblągu.
Nasze Kluby w Pilźnie i Rakszawie organizują spotkania w ramach cyklu mającego na celu przywrócenie pamięci o wielkim biskupie, Polaku i patriocie - abp. Zbigniewie Szczęsnym Felińskim. Warto, przyjść, posłuchać i podyskutować o tej postaci oraz podobnych do niego wzorach świętości i polskości, i to w dodatku w obecności relikwii świętego hierarchy.
We wtorek 16 kwietnia br. prof. Marek Czachorowski w Klubie „Polonia Christiana” wygłosi wykład pt. „Spór o etykę św. Tomasza z Akwinu”. Mimo dużego upływu czasu nauka, jaką pozostawił on Kościołowi jest wciąż żywa i warta osobistego odkrywania. Zapraszamy więc do Warszawy na spotkanie z prof. Czachorowskim i rozważania o schedzie naukowej oraz religijnej, formującej od wieków wiernych Kościoła Rzymskiego.