Mieszkańcy Krakowa od dłuższego czasu narzekają na chuligańskie, często obsceniczne zachowanie anglojęzycznych turystów. Pod koniec minionego tygodnia świadkiem i ofiarą skandalicznej agresji był znany artysta – fotografik Stanisław Markowski.
Podczas fotografowania krakowskiego Rynku Głównego przed obiektyw kamery Stanisława Markowskiego wtargnął turysta z Wielkiej Brytanii.
– Wyłączyłem kamerę. Nie chciałem ich nawet prowokować tą kamerą i odwróciłem głowę – relacjonuje fotografik dla TVP. – Jeden z nich ściągnął spodnie i wszedł mi przed obiektyw w pozycji tele, ale jest to na tyle czytelne, że rozpoznaliśmy go później...
Na materiale filmowym zarejestrowanym przez kamerę Stanisława Markowskiego widać tylną część ciała Brytyjczyka, zakrytą jedynie dość skąpą bielizną, której na próżno szukać w normalnym sklepie bieliźniarskim.
Dewianta udało się zatrzymać. Wprawdzie prawo przewiduje w takim wypadku jedynie mandat wysokości do 500 zł, Stanisław Markowski zapowiada jednak wytoczenie chuliganowi procesu z powództwa cywilnego. – Będę najprawdopodobniej dochodził w powództwie cywilnym znacznego odszkodowania za to co mnie dotknęło ze strony tego człowieka – zapowiedział krakowski fotografik.
Zostań Przyjacielem „Przymierza z Maryją”. Pomóż nam w rozwoju naszego pisma, aby stając się coraz bardziej atrakcyjne treściowo i wizualnie, przyciągało do Matki Bożej kolejnych naszych bliźnich. Już teraz zapoznaj się z misją i przywilejami naszej wspólnoty.
- Postaraj się o wybicie medalika według tego wzoru. Wszyscy, którzy będą go nosili, dostąpią wielkich łask, szczególnie jeśli będą go nosili na szyi. Łaski będą obfite dla tych, którzy nosić go będą z ufnością – usłyszała od Matki Bożej podczas objawienia św. Katarzyna Laboure 27 listopada 1830 roku. Dziś i Ty możesz otrzymać Cudowny Medalik i dostąpić wszelkich łask obiecanych przez Maryję. Wystarczy, że klikniesz w link i wypełnisz krótki formularz.
Czy wierzysz w swojego Anioła Stróża? Co odpowiesz na to proste przecież pytanie? Będziesz się zastanawiał? Zaprzeczysz? A może, bo tak wypada, wciąż niepewnym jednak głosem stwierdzisz, że… oczywiście? A co odparł jeden z kleryków, zapytany w ten sposób przez św. Ojca Pio w San Giovanni Rotondo?
W pierwszy piątek miesiąca sierpnia o godzinie 15.00 w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie odbędzie się comiesięczna wspólna Modlitwa Różańcowa w intencji Apostołów Fatimy i Przyjaciół „Przymierza z Maryją”.
Na Jasnej Górze, przed obliczem Matki Bożej, dwaj polscy hierarchowie – ks. bp Wiesław Mering i ks. bp Antoni Długosz – odważyli się powiedzieć prawdę: o zagrożeniach ideologii, polityki bez wartości, migracji niszczącej Europę.