Krakowska premiera filmu „Rok 1984. Totalitaryzm 2.0” z udziałem Witolda Gadowskiego

2021-12-14 00:00:00
Krakowska premiera filmu „Rok 1984. Totalitaryzm 2.0” z udziałem Witolda Gadowskiego

Czy skala kontroli zwykłego obywatela już osiągnęła apogeum czy może totalitaryści różnego rodzaju dopiero rozpędzają się w zapędach kontroli i inwigilacji? Przez kogo jesteśmy dzisiaj bardziej kontrolowani – przez państwo czy ponadpaństwowe korporacje, które potrafią „wykasować” z swoich zasobów osoby nie wpisujące się w ich wizję świata, jak na przykład byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa? Takie pytania rodzą się po obejrzeniu filmu „Rok 1984. Totalitaryzm 2.0”, na którego krakowską premierę kinową zapraszamy w środę 15 grudnia z udziałem Witolda Gadowskiego.

Co się zmienia wokół nas?

Bezkompromisowy i analitycznie myślący redaktor Witold Gadowski będzie gościem spotkania w ramach Klubu „Polonia Christiana” w Krakowie w środę 15 grudnia w Hotelu „Miodosytnia” w Krakowie. Emisja filmu „Rok 1984. Totalitaryzm 2.0” w reżyserii Łukasza Korzeniowskiego oraz dyskusja z jednym z komentatorów występujących w tym filmie będzie dla nas inspiracją do uważniejszych obserwacji zmian, jakie dokonują się wokół nas.

Paszporty covidowe, zamykanie szkół, restauracji i firm, przymus szczepień i ograniczenia dostępu do służby zdrowia, segregacja sanitarna, inwigilacja, wszechobecne rządy big tech i big pharma – to nasza rzeczywistość, która po 2020 roku uległa niespodziewanej (?) metamorfozie. Kraje mieniące się ostoją liberalnej demokracji nagle wprowadziły przepisy, które mają niewiele wspólnego zarówno z liberalizmem, jak i z demokracją (ograniczenia praw do demonstracji to tylko jeden z przykładów).

„Rok 1984. Totalitaryzm 2.0” inspiruje

Film „Rok 1984. Totalitaryzm 2.0” uwrażliwia na zagadnienia, z których w codziennym życiu być może nie dostrzegamy. Przekazem tego filmu, wyprodukowanego przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi, jest skojarzenie wielu zjawisk, pozornie mogących być od siebie niezależnymi, jakie prowadzą do ograniczania naszej wolności. Niezależnie od przyjętej argumentacji i analizowanego obszaru życia społecznego, po obejrzeniu filmu Łukasza Korzeniowskiego zauważymy jak wiele wspólnego ma inwigilacja państwowa w Chinach z gromadzeniem nieograniczonej ilości danych przez ogólnoświatowe korporacje, które dzisiaj już całkowicie wyrwały się spod kontroli państw i prowadzą samodzielną politykę, w której nie ma za wiele przestrzeni dla pełnej wolności słowa.

Wielką wartością „Roku 1984. Totalitaryzm 2.0” są trafne komentarze występujących w nim osób, m.in. Rafała A. Ziemkiewicza, Krzysztofa Karonia, Łukasza Karpiela czy Witolda Gadowskiego.

Dzięki Darczyńcom Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi

W krakowskiej premierze filmu Łukasza Korzeniowskiego dodatkową atrakcją będzie możliwość wysłuchania prelekcji Witolda Gadowskiego i pogłębienie tematów, które nasuną się w czasie tego wydarzenia. Dynamika zmian wokół nas będzie łatwiejsza do zdiagnozowania po uporządkowaniu i skojarzeniu faktów przedstawionych w tej filmowej produkcji, powstałej dzięki Darczyńcom Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi.

Zapraszamy Państwa w środę 15 grudnia 2021 r. do sali konferencyjnej Hotelu „Miodosytnia” (poziom -1, wejście obok recepcji) przy ul. Św. Wawrzyńca 6 w Krakowie. Początek spotkania zaplanowany jest na godz. 18:00. Najbliższy przystanek komunikacji miejskiej „Św. Wawrzyńca” zlokalizowany jest przy ul. Starowiślnej.

Organizatorami spotkania są Stowarzyszenie „Polonia Christiana” oraz Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawują redakcje PCh24.pl oraz „Polonia Christiana”.

Kluby „Polonia Christiana” w Warszawie i w Lublinie zapraszają na dwa spotkania z red. Pawłem Chmielewskim, na których podjęty zostanie intrygujący temat „III Sobór Watykański? Na placu budowy Kościoła Inkluzji”. O tym, czym ma być „Kościół Inkluzji” prelegent Klubów „Polonia Christiana”, Paweł Chmielewski, pisał niejednokrotnie, komentując wewnętrzną rewolucję przetaczającą się przez Kościół Powszechny. Spotkania z red. P. Chmielewskim będą dobrą okazją do wyrobienia sobie własnej opinii na temat zagrożeń, jakich jeszcze być może nie dostrzegamy. Współorganizatorem spotkania w Lublinie jest Klub Inteligencji Katolickiej im. Prof. Czesława Strzeszewskiego w Lublinie.
Czy i jaką przyszłość mają relacje polsko-ukraińskie? Co z milionami Ukraińców w Polsce? Czy są szanse na zawieszenie broni za naszą wschodnią granicą i jak rzutuje to na bezpieczeństwo Polski? Zapraszamy Państwa na kontynuację zapoczątkowanego w Krakowie cyklu spotkań „Polska - Ukraina. Jakie sąsiedztwo?”. Kolejne spotkania organizujemy w Olsztynie i Elblągu.
Nasze Kluby w Pilźnie i Rakszawie organizują spotkania w ramach cyklu mającego na celu przywrócenie pamięci o wielkim biskupie, Polaku i patriocie - abp. Zbigniewie Szczęsnym Felińskim. Warto, przyjść, posłuchać i podyskutować o tej postaci oraz podobnych do niego wzorach świętości i polskości, i to w dodatku w obecności relikwii świętego hierarchy.
We wtorek 16 kwietnia br. prof. Marek Czachorowski w Klubie „Polonia Christiana” wygłosi wykład pt. „Spór o etykę św. Tomasza z Akwinu”. Mimo dużego upływu czasu nauka, jaką pozostawił on Kościołowi jest wciąż żywa i warta osobistego odkrywania. Zapraszamy więc do Warszawy na spotkanie z prof. Czachorowskim i rozważania o schedzie naukowej oraz religijnej, formującej od wieków wiernych Kościoła Rzymskiego.
Już w czwartek 11 kwietnia spotykamy się w Warszawie, by zaprotestować przeciwko zbrodniczej polityce tzw. „koalicji 13 grudnia”. Mowa o czterech nieludzkich i łamiących konstytucję projektach ustaw, pozwalających na zabijanie poczętych dzieci. Polacy nie mogą milczeć, gdy politycy próbują legalizować zabijanie bezbronnych ludzi. Prosimy o przybycie na wyznaczone miejsce zbiórki oraz poinformowanie znajomych.