Krakowska premiera filmu „Rok 1984. Totalitaryzm 2.0” z udziałem Witolda Gadowskiego

2021-12-14 00:00:00
Krakowska premiera filmu „Rok 1984. Totalitaryzm 2.0” z udziałem Witolda Gadowskiego

Czy skala kontroli zwykłego obywatela już osiągnęła apogeum czy może totalitaryści różnego rodzaju dopiero rozpędzają się w zapędach kontroli i inwigilacji? Przez kogo jesteśmy dzisiaj bardziej kontrolowani – przez państwo czy ponadpaństwowe korporacje, które potrafią „wykasować” z swoich zasobów osoby nie wpisujące się w ich wizję świata, jak na przykład byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa? Takie pytania rodzą się po obejrzeniu filmu „Rok 1984. Totalitaryzm 2.0”, na którego krakowską premierę kinową zapraszamy w środę 15 grudnia z udziałem Witolda Gadowskiego.

Co się zmienia wokół nas?

Bezkompromisowy i analitycznie myślący redaktor Witold Gadowski będzie gościem spotkania w ramach Klubu „Polonia Christiana” w Krakowie w środę 15 grudnia w Hotelu „Miodosytnia” w Krakowie. Emisja filmu „Rok 1984. Totalitaryzm 2.0” w reżyserii Łukasza Korzeniowskiego oraz dyskusja z jednym z komentatorów występujących w tym filmie będzie dla nas inspiracją do uważniejszych obserwacji zmian, jakie dokonują się wokół nas.

Paszporty covidowe, zamykanie szkół, restauracji i firm, przymus szczepień i ograniczenia dostępu do służby zdrowia, segregacja sanitarna, inwigilacja, wszechobecne rządy big tech i big pharma – to nasza rzeczywistość, która po 2020 roku uległa niespodziewanej (?) metamorfozie. Kraje mieniące się ostoją liberalnej demokracji nagle wprowadziły przepisy, które mają niewiele wspólnego zarówno z liberalizmem, jak i z demokracją (ograniczenia praw do demonstracji to tylko jeden z przykładów).

„Rok 1984. Totalitaryzm 2.0” inspiruje

Film „Rok 1984. Totalitaryzm 2.0” uwrażliwia na zagadnienia, z których w codziennym życiu być może nie dostrzegamy. Przekazem tego filmu, wyprodukowanego przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi, jest skojarzenie wielu zjawisk, pozornie mogących być od siebie niezależnymi, jakie prowadzą do ograniczania naszej wolności. Niezależnie od przyjętej argumentacji i analizowanego obszaru życia społecznego, po obejrzeniu filmu Łukasza Korzeniowskiego zauważymy jak wiele wspólnego ma inwigilacja państwowa w Chinach z gromadzeniem nieograniczonej ilości danych przez ogólnoświatowe korporacje, które dzisiaj już całkowicie wyrwały się spod kontroli państw i prowadzą samodzielną politykę, w której nie ma za wiele przestrzeni dla pełnej wolności słowa.

Wielką wartością „Roku 1984. Totalitaryzm 2.0” są trafne komentarze występujących w nim osób, m.in. Rafała A. Ziemkiewicza, Krzysztofa Karonia, Łukasza Karpiela czy Witolda Gadowskiego.

Dzięki Darczyńcom Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi

W krakowskiej premierze filmu Łukasza Korzeniowskiego dodatkową atrakcją będzie możliwość wysłuchania prelekcji Witolda Gadowskiego i pogłębienie tematów, które nasuną się w czasie tego wydarzenia. Dynamika zmian wokół nas będzie łatwiejsza do zdiagnozowania po uporządkowaniu i skojarzeniu faktów przedstawionych w tej filmowej produkcji, powstałej dzięki Darczyńcom Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi.

Zapraszamy Państwa w środę 15 grudnia 2021 r. do sali konferencyjnej Hotelu „Miodosytnia” (poziom -1, wejście obok recepcji) przy ul. Św. Wawrzyńca 6 w Krakowie. Początek spotkania zaplanowany jest na godz. 18:00. Najbliższy przystanek komunikacji miejskiej „Św. Wawrzyńca” zlokalizowany jest przy ul. Starowiślnej.

Organizatorami spotkania są Stowarzyszenie „Polonia Christiana” oraz Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawują redakcje PCh24.pl oraz „Polonia Christiana”.

Już w najbliższą sobotę 10 maja w Hotelu „Gromada Centrum” w Warszawie przy Placu Powstańców Warszawy 2 odbędzie się druga konferencja poświęcona niezwykle aktualnemu problemowi – narastającej fali antykultury, która zwalcza ład społeczny i otwarcie toczy wojnę przeciw cywilizacji życia. Konferencja pt. „Jak przełamać antykulturę? W drugą rocznicę śmierci śp. Krzysztofa Karonia” ma na celu konsolidację środowisk katolickich i patriotycznych do przeciwdziałania zagrożeniom niesionym przez lewackie rewolucje. Organizatorem warszawskiej konferencji jest Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, a partnerami są prawicowe organizacje i mass media.
Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.