Krakowska premiera filmu „Rok 1984. Totalitaryzm 2.0” z udziałem Witolda Gadowskiego

2021-12-14 00:00:00
Krakowska premiera filmu „Rok 1984. Totalitaryzm 2.0” z udziałem Witolda Gadowskiego

Czy skala kontroli zwykłego obywatela już osiągnęła apogeum czy może totalitaryści różnego rodzaju dopiero rozpędzają się w zapędach kontroli i inwigilacji? Przez kogo jesteśmy dzisiaj bardziej kontrolowani – przez państwo czy ponadpaństwowe korporacje, które potrafią „wykasować” z swoich zasobów osoby nie wpisujące się w ich wizję świata, jak na przykład byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa? Takie pytania rodzą się po obejrzeniu filmu „Rok 1984. Totalitaryzm 2.0”, na którego krakowską premierę kinową zapraszamy w środę 15 grudnia z udziałem Witolda Gadowskiego.

Co się zmienia wokół nas?

Bezkompromisowy i analitycznie myślący redaktor Witold Gadowski będzie gościem spotkania w ramach Klubu „Polonia Christiana” w Krakowie w środę 15 grudnia w Hotelu „Miodosytnia” w Krakowie. Emisja filmu „Rok 1984. Totalitaryzm 2.0” w reżyserii Łukasza Korzeniowskiego oraz dyskusja z jednym z komentatorów występujących w tym filmie będzie dla nas inspiracją do uważniejszych obserwacji zmian, jakie dokonują się wokół nas.

Paszporty covidowe, zamykanie szkół, restauracji i firm, przymus szczepień i ograniczenia dostępu do służby zdrowia, segregacja sanitarna, inwigilacja, wszechobecne rządy big tech i big pharma – to nasza rzeczywistość, która po 2020 roku uległa niespodziewanej (?) metamorfozie. Kraje mieniące się ostoją liberalnej demokracji nagle wprowadziły przepisy, które mają niewiele wspólnego zarówno z liberalizmem, jak i z demokracją (ograniczenia praw do demonstracji to tylko jeden z przykładów).

„Rok 1984. Totalitaryzm 2.0” inspiruje

Film „Rok 1984. Totalitaryzm 2.0” uwrażliwia na zagadnienia, z których w codziennym życiu być może nie dostrzegamy. Przekazem tego filmu, wyprodukowanego przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi, jest skojarzenie wielu zjawisk, pozornie mogących być od siebie niezależnymi, jakie prowadzą do ograniczania naszej wolności. Niezależnie od przyjętej argumentacji i analizowanego obszaru życia społecznego, po obejrzeniu filmu Łukasza Korzeniowskiego zauważymy jak wiele wspólnego ma inwigilacja państwowa w Chinach z gromadzeniem nieograniczonej ilości danych przez ogólnoświatowe korporacje, które dzisiaj już całkowicie wyrwały się spod kontroli państw i prowadzą samodzielną politykę, w której nie ma za wiele przestrzeni dla pełnej wolności słowa.

Wielką wartością „Roku 1984. Totalitaryzm 2.0” są trafne komentarze występujących w nim osób, m.in. Rafała A. Ziemkiewicza, Krzysztofa Karonia, Łukasza Karpiela czy Witolda Gadowskiego.

Dzięki Darczyńcom Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi

W krakowskiej premierze filmu Łukasza Korzeniowskiego dodatkową atrakcją będzie możliwość wysłuchania prelekcji Witolda Gadowskiego i pogłębienie tematów, które nasuną się w czasie tego wydarzenia. Dynamika zmian wokół nas będzie łatwiejsza do zdiagnozowania po uporządkowaniu i skojarzeniu faktów przedstawionych w tej filmowej produkcji, powstałej dzięki Darczyńcom Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi.

Zapraszamy Państwa w środę 15 grudnia 2021 r. do sali konferencyjnej Hotelu „Miodosytnia” (poziom -1, wejście obok recepcji) przy ul. Św. Wawrzyńca 6 w Krakowie. Początek spotkania zaplanowany jest na godz. 18:00. Najbliższy przystanek komunikacji miejskiej „Św. Wawrzyńca” zlokalizowany jest przy ul. Starowiślnej.

Organizatorami spotkania są Stowarzyszenie „Polonia Christiana” oraz Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawują redakcje PCh24.pl oraz „Polonia Christiana”.

W pierwszy piątek miesiąca sierpnia o godzinie 15.00 w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie odbędzie się comiesięczna wspólna Modlitwa Różańcowa w intencji Apostołów Fatimy i Przyjaciół „Przymierza z Maryją”.
Na Jasnej Górze, przed obliczem Matki Bożej, dwaj polscy hierarchowie – ks. bp Wiesław Mering i ks. bp Antoni Długosz – odważyli się powiedzieć prawdę: o zagrożeniach ideologii, polityki bez wartości, migracji niszczącej Europę.
Wiosną 2004 roku 54-letnia Francuzka Bernadette Marie Helene Vernamat wybrała się z pielgrzymką do Libanu, do grobu św. Charbela. Kobieta chorowała na złośliwego raka piersi i żołądka. Po spowiedzi i Komunii św. odmówiła cały Różaniec przy grobie świętego. Badania, które zrobiła po powrocie do domu, wykazały jej całkowite uzdrowienie. Tak działa ten wyjątkowy mnich z Libanu, za wstawiennictwem którego łaskę uzdrowienia otrzymały już tysiące osób.
Rankiem 16 lipca 1251 r., gdy Szymon Stock odmawiał piękną, ułożoną przez siebie modlitwę Flos Carmeli, wedle jego własnej relacji jaką zdał ojcu Piotrowi Swayngtonowi, swojemu sekretarzowi i spowiednikowi: "nagle ukazała mi się Matka Boża w otoczeniu wielkiej niebiańskiej świty i trzymając w ręce habit Zakonu, powiedziała mi: "Weź, Najukochańszy Synu, ten szkaplerz twego Zakonu, jako wyróżniający znak i symbol przywilejów, który otrzymałam dla ciebie i dla wszystkich synów Karmelu. Jest to znak zbawienia, ratunek pośród niebezpieczeństw, przymierze pokoju i wszechwieczna ochrona. Kto w nim umrze, nie zazna ognia piekielnego".
„Proroctwa nie lekceważcie. Przepowiednie dla Polski” Pawła Kota i Adama Kowalika to fascynująca podróż po proroctwach, które Pan Bóg i Najświętsza Maryja Panna skierowali do nas za pośrednictwem polskich i zagranicznych wizjonerów.