Krucjata Młodych patronem rowerowej pielgrzymki do SanktGallen

2012-04-30 00:00:00
Krucjata Młodych patronem rowerowej pielgrzymki do SanktGallen

Krucjata Młodych objęła patronat nad pielgrzymką rowerową z Krakowa do SanktGallen w Szwajcarii, której celem jest wynagrodzenie Bogu za grzech postępującej sekularyzacji Europy oraz danie młodym świadectwa radosnego przeżywania wiary. 


Idąc za wezwaniem błogosławionego Jana Pawła II wypowiedzianym do młodych w 1987 roku na Westerplatte: „Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali” pragniemy postawić przed sobą niecodzienne wyzwanie, wymagające wiele trudu, wyrzeczeń i poświęcenia. Chcemy w dniach 13-17.08.2012 przemierzyć rowerem niezwykle malowniczą, a zarazem bardzo wymagającą trasę liczącą około 1200 km. Nasz wyjazd planujemy rozpocząć z Krakowa, umiłowanego miasta bł. Jana Pawła II, a zarazem stolicy kultury Polskiej, przemierzając Czechy, Austrię, Niemcy i wieńcząc trud pielgrzymowania w Szwajcarii w Sankt Gallen, mieście w którym w VII wieku powstał jeden z najstarszych chrześcijańskich ośrodków zakonnych, założony przez irlandzkiego mnicha św. Galla, w VIII wieku założono tam jedno z najstarszych opactw benedyktyńskich, a w wiekach IX-XI Sankt Gallen słynęło w Europie jako jeden z najważniejszych ośrodków kultury monastycznej, muzyki kościelnej i sztuki. Obrana przez nas trasa nie jest przypadkowa. Dostrzegając jak z coraz większym impetem wkrada się sekularyzacja do życia chrześcijan w krajach Europy Zachodniej, a nawet Środkowo-Wschodniej, pragniemy ofiarować swój trud, modlitwy i przede wszystkim dać rówieśnikom świadectwo żywej wiary i przeżywania pasjonujących wakacji z Panem Bogiem.

W związku z naszym wyjazdem, pragniemy zebrać potrzebne środki finansowe, które zostaną przeznaczone na benzynę jadącego z nami samochodu podczas pielgrzymki oraz budowę osiedla dla nauczycieli „St. John Paul II Catholic Teachers' Neighborhood – osiedle im. bł. Jana Pawla II” w Fatima Catholic Mission w Woitape w Papui Nowej Gwinei, gdzie misjonarzem jest ks. Włodzimierz Małota CM. Koszt budowy osiedla wynosi około 30 000 zł. Zdajemy sobie sprawę jak bardzo tamtejsza młodzież potrzebuje pomocy. Nie chcemy biernie wyciągać ręki o pomoc. Pokazując jak bardzo nam zależy na realizacji projektu ks. Małoty, chcemy poprzez długie przygotowania zebrać chociaż część potrzebnych funduszy.

Na dzień dzisiejszy jest nas niewielu śmiałków gotowych podjąć to wyzwanie, gdyż trasa wymaga długotrwałego przygotowania i zaparcia psychicznego. Wiedzie ona przez wysokie wzniesienia, a dwustukilometrowe etapy kolarskie wymagają odpowiedniej kondycji fizycznej.

Trasa naszego wyjazdu będzie składać się z sześciu etapów kolarskich, które przedstawia zamieszczona poniżej mapka.
 



W planie dnia naszego wyjazdu, poza pątniczym trudem, nie zabraknie codziennej Eucharystii oraz modlitwy różańcowej w intencjach patronujących naszej wyprawie, ofiarodawców i dobrodziejów.

Chętnych i przygotowujących się do jazdy jest czterech studentów (w tym dwóch kleryków oraz dwóch studentów Politechniki Rzeszowskiej). Dwóch z nas ma doświadczenie w organizacji tego typu wyjazdów (również zagranicznych). Od siebie najtrudniej jest wymagać, dlatego na początek sami chcemy poświęcić swój trud i zmęczenie, aby jeśli będzie nam dane, w kolejnych latach organizować pielgrzymki tego typu dla większej liczby kolarzy.

O naszej pielgrzymce będą zamieszczone informacje w Kwartalniku Kleryków Zgromadzenia Księży Misjonarzy „Meteor” oraz w biuletynie Sekretariatu Misyjnego Zgromadzenia Księży Misjonarzy „Wiadomości Misyjne”.

Na czas wyprawy otrzymaliśmy szczególne błogosławieństwo od księdza Stanisława kardynała Dziwisza – metropolity archidiecezji krakowskiej oraz rektora Instytutu Teologicznego Księży Misjonarzy w Krakowie – księdza dra Pawła Holca.

Organizatorzy:

Kl. Jacek Międlar
Andrzej Nazimek

 
Źródło: Mt1033.pl
Rankiem 16 lipca 1251 r., gdy Szymon Stock odmawiał piękną, ułożoną przez siebie modlitwę Flos Carmeli, wedle jego własnej relacji jaką zdał ojcu Piotrowi Swayngtonowi, swojemu sekretarzowi i spowiednikowi: "nagle ukazała mi się Matka Boża w otoczeniu wielkiej niebiańskiej świty i trzymając w ręce habit Zakonu, powiedziała mi: "Weź, Najukochańszy Synu, ten szkaplerz twego Zakonu, jako wyróżniający znak i symbol przywilejów, który otrzymałam dla ciebie i dla wszystkich synów Karmelu. Jest to znak zbawienia, ratunek pośród niebezpieczeństw, przymierze pokoju i wszechwieczna ochrona. Kto w nim umrze, nie zazna ognia piekielnego".
„Proroctwa nie lekceważcie. Przepowiednie dla Polski” Pawła Kota i Adama Kowalika to fascynująca podróż po proroctwach, które Pan Bóg i Najświętsza Maryja Panna skierowali do nas za pośrednictwem polskich i zagranicznych wizjonerów.
Dlaczego we współczesnym świecie próbuje się pokazać wspólność celów ruchu syjonistycznego z chrześcijaństwem? Dlaczego „chrześcijański syjonizm” ma tak duży wpływ na decyzje polityczne o wymiarze globalnym, angażujące w politykę Izraela wiele państw świata, w tym Stany Zjednoczone? Czy „chrześcijański syjonizm”, mocny raczej w środowiskach ewangelickich, ma swoich zwolenników także w Polsce? Odpowiedzi na te pytania szukać można w nowym kwartalniku, który Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przygotowało dla czytelników szukających rzetelnych informacji, które trudno znaleźć w innych mass mediach.
Przyjaciele „Przymierza z Maryją” to wspólnota istniejąca przy Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi od ponad trzech lat. Gromadzi ona najbardziej oddanych Czytelników pisma, którzy w sposób szczególny postanowili pomagać w rozwoju naszego dwumiesięcznika. Ciebie też, Drogi Czytelniku, zapraszamy do tego grona – do rodziny Przyjaciół „Przymierza z Maryją”!
W pierwszy piątek miesiąca lipca, o godzinie 15.00 w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie odbędzie się comiesięczna wspólna Modlitwa Różańcowa w intencji Apostołów Fatimy i Przyjaciół „Przymierza z Maryją”.