Krystian Kratiuk prelegentem najbliższego Klubu „Polonia Christiana” 28 kwietnia w Warszawie

2022-04-20 00:00:00
Krystian Kratiuk prelegentem najbliższego Klubu „Polonia Christiana” 28 kwietnia w Warszawie

Czego dzisiaj się boimy? Czym dzisiaj jesteśmy straszeni? Do poszukiwania odpowiedzi na te oraz inne pytania zachęcą nas dyskusja i prelekcja, na jakie zapraszamy w czwartek 28 kwietnia do „Domu Literatury” w Warszawie. Redaktor naczelny portalu PCh24.pl i internetowej telewizji PCh24TV Krystian Kratiuk opowie o swojej najnowszej publikacji pt. „Zaraza” – książce, która jest ciekawą retrospekcją przemian społecznych, jakich doświadczamy w ostatnich kilku latach, nie tylko z powodu wtargnięcia w nasze życie wirusa SarS CoV-2.

 

Klub „Polonia Christiana” w Warszawie w czwartek 28 kwietnia podejmie temat niezwykle intrygujący i nadal ważny. To temat sposobu przedstawiania współczesnych nam zagrożeń jako zjawisk wymagających od społeczeństw porzucenia pewnych standardów postępowania oraz norm kulturowych, a jednocześnie narzucających rygory nieproporcjonalne do skali zagrożenia.

 

Po tzw. pandemii Covid-19 dopiero dzisiaj podejmowane są – i to nie we wszystkich środowiskach – rozmowy o takich problemach, jak koszty zamknięcia gospodarki, skutki ograniczania praktyk religijnych czy psychologiczne efekty zamknięcia ludzi młodych i seniorów w domach pod pretekstem walki z chorobą zakaźną.

Dzisiejszy lawinowy wzrost inflacji, tysiące nadmiarowych zgonów i spadek poziomu wiedzy młodego pokolenia w efekcie „zdalnego nauczania” to prawdziwa „zaraza”, niedostrzegana w momencie podejmowania nadzwyczajnych regulacji, rujnujących życie społeczne, religijne i gospodarcze.

 

Książka Krystiana Kratiuka pt. „Zaraza” (Wydawnictwo Esprit, 2022) to doskonałe wprowadzenie do głębszej refleksji nad tym co nam już zgotowano i nad tym, co być może nas jeszcze czeka. W powieści „Zaraza” redaktor naczelny mass mediów wydawanych przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi skupia się na ciemnych kartach Kościoła w czasie „pandemii”, ale daje też nadzieję i powiew optymizmu.

Wiemy bowiem, że dzieła Chrystusa nikt i nic nie jest w stanie zniszczyć, a zadaniem Jego uczniów jest bronić prawd wiary i tradycji Kościoła Powszechnego.

 

Tytułowa „Zaraza” to bowiem nie tylko sam wirus SarS CoV-2 i związana z nim choroba COVID-19. Krystian Kratiuk nie ukrywa, że „Zaraza” to w rzeczywistości powieść o zarazie strachu, która dopadła Polaków na początku pandemii w 2020 roku. Strach w pierwszym okresie „pandemii” być może zrozumiały, dość długo był jednak podtrzymywany, niosąc spustoszenie w wielu sferach życia.

 

Doświadczyliśmy tego szczególnie w życiu Kościoła Katolickiego, wielu z nas do dzisiaj nie zapomniało jeszcze traumy wiernych, wynikającej z strachu wielu kapłanów przed ludźmi przybywającymi do kościołów. A przecież w najtrudniejszych okresach cywilizacji chrześcijańskiej to w murach świątyń szukaliśmy wsparcia… aż do 2020 roku, gdy bramy wielu kościołów zostały zamknięte.

 

Siadając do pisania tej powieści, pragnąłem, by dała ona współczesnym katolikom nadzieję i szansę na przyjęcie do świadomości pewnej oczywistości, tak często dziś zaciemnianej – że każdy z nas ma szansę na nawrócenie i na osiągnięcie zbawienia. Na to czeka przecież cały czas nasz Zbawiciel – mówił Krystian Kratiuk, dodając nam otuchy.

 

Autor książki „Zaraza” spotka się z Państwem w warszawskim Klubie „Polonia Christiana” w czwartek 28 kwietnia 2022 r. Na spotkanie zapraszamy do Domu Literatury w Warszawie przy ul. Krakowskie Przedmieście 87/89. Początek wydarzenia zaplanowano na godz. 18:00. Wstęp wolny!

„Proroctwa nie lekceważcie. Przepowiednie dla Polski” Pawła Kota i Adama Kowalika to fascynująca podróż po proroctwach, które Pan Bóg i Najświętsza Maryja Panna skierowali do nas za pośrednictwem polskich i zagranicznych wizjonerów.
Dlaczego we współczesnym świecie próbuje się pokazać wspólność celów ruchu syjonistycznego z chrześcijaństwem? Dlaczego „chrześcijański syjonizm” ma tak duży wpływ na decyzje polityczne o wymiarze globalnym, angażujące w politykę Izraela wiele państw świata, w tym Stany Zjednoczone? Czy „chrześcijański syjonizm”, mocny raczej w środowiskach ewangelickich, ma swoich zwolenników także w Polsce? Odpowiedzi na te pytania szukać można w nowym kwartalniku, który Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przygotowało dla czytelników szukających rzetelnych informacji, które trudno znaleźć w innych mass mediach.
Przyjaciele „Przymierza z Maryją” to wspólnota istniejąca przy Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi od ponad trzech lat. Gromadzi ona najbardziej oddanych Czytelników pisma, którzy w sposób szczególny postanowili pomagać w rozwoju naszego dwumiesięcznika. Ciebie też, Drogi Czytelniku, zapraszamy do tego grona – do rodziny Przyjaciół „Przymierza z Maryją”!
W pierwszy piątek miesiąca lipca, o godzinie 15.00 w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie odbędzie się comiesięczna wspólna Modlitwa Różańcowa w intencji Apostołów Fatimy i Przyjaciół „Przymierza z Maryją”.
„Korzenie ruchu obrońców życia w Polsce” - pod takim tytułem w rzeszowskim Klubie „Polonia Christiana” prelekcję wygłosi dr Paweł Momro - jeden z autorów monografii poświęconej działalności społecznej na rzecz prawa do życia w Polsce. Tym razem spotykamy się w sobotnie przedpołudnie w kawiarni Niebo w Mieście. Zapraszamy!