Jest już dostępna polska wersja językowa książki prof. Roberto de Mattei "Krzyżowiec XX wieku. Plinio Correa de Oliveira" opatrzonej wstępem JE Ks. Kard. Alfonsa Marii Sicklera. Polskie tłumaczenie książki, poświęconej osobie twórcy Rewolucji i Kontrrewolucji (wydanej jeszcze w 1998 roku przez krakowskie Arcana), autorstwa włoskiego profesora, przygotował i wydał Instytut im. Ks. Piotra Skargi.
- Mam nadzieję, że niniejsza biografia Plinia Correi de Oliveira przyczyni się do rozproszenia krytycyzmu i niezrozumienia, oraz że stanie się wzorcowym punktem odniesienia dla wszystkich, którzy wspaniałomyślnie zechcą ofiarować swą energię Kościołowi, służąc jemu i cywilizacji chrześcijańskiej. Gratuluję profesorowi Roberto de Mattei, z którym łączy mnie przyjaźń i zgodność ideałów, wyśmienitego sposobu, w jaki udało mu się przypomnieć sylwetkę i dokonania Plinia Correi de Oliveira - napisał w przedmowie Ks. Kard. Sickler.
- Książka profesora de Mattei istotnie angażuje czytelnika, ale nie zaspokajaniem próżnej ciekawości tyczącej "sławnego człowieka", lub choćby podniet intelektualnych. Przenika ona - chciałoby się rzec: "prześwietla" delikatnym i czułym, a jednocześnie niezwykle precyzyjnym aparatem poznawczym i empatycznym - niezmierzone bogactwo myśli, czynu i duchowości człowieka, który żył tak, jak by już mieszkał "w domu Ojca swego" - napisał prof. Jacek Bartyzel we wstępie do polskiego wydania.
Sam autor, który jest założycielem i prezesem Centrum Kulturalnego Lepanto we Włoszech, tak określa swoją pracę: - Proponuję po prostu Czytelnikowi wprowadzenie do myśli i dzieła Plinia Correi de Oliveira; wprowadzenie, które pozwoli mu sformułować własny sąd na temat tej wielkiej postaci, z równą pasją kochanej, co zwalczanej, najczęściej jednak nieznanej lub celowo ignorowanej. «Każdy z nas, czy mu się to podoba czy nie - napisał kiedyś Plinio Correa de Oliveira - pisze własną biografię. W dzień sądu księga ta zostanie otwarta i odczytana»...
Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi
Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.