KRZYŻOWIEC XX WIEKU

2004-10-29
KRZYŻOWIEC XX WIEKU

Jest już dostępna polska wersja językowa książki prof. Roberto de Mattei "Krzyżowiec XX wieku. Plinio Correa de Oliveira" opatrzonej wstępem JE Ks. Kard. Alfonsa Marii Sicklera. Polskie tłumaczenie książki, poświęconej osobie twórcy Rewolucji i Kontrrewolucji (wydanej jeszcze w 1998 roku przez krakowskie Arcana), autorstwa włoskiego profesora, przygotował i wydał Instytut im. Ks. Piotra Skargi.

- Mam nadzieję, że niniejsza biografia Plinia Correi de Oliveira przyczyni się do rozproszenia krytycyzmu i niezrozumienia, oraz że stanie się wzorcowym punktem odniesienia dla wszystkich, którzy wspaniałomyślnie zechcą ofiarować swą energię Kościołowi, służąc jemu i cywilizacji chrześcijańskiej. Gratuluję profesorowi Roberto de Mattei, z którym łączy mnie przyjaźń i zgodność ideałów, wyśmienitego sposobu, w jaki udało mu się przypomnieć sylwetkę i dokonania Plinia Correi de Oliveira
- napisał w przedmowie Ks. Kard. Sickler.

- Książka profesora de Mattei istotnie angażuje czytelnika, ale nie zaspokajaniem próżnej ciekawości tyczącej "sławnego człowieka", lub choćby podniet intelektualnych. Przenika ona - chciałoby się rzec: "prześwietla" delikatnym i czułym, a jednocześnie niezwykle precyzyjnym aparatem poznawczym i empatycznym - niezmierzone bogactwo myśli, czynu i duchowości człowieka, który żył tak, jak by już mieszkał "w domu Ojca swego" - napisał prof. Jacek Bartyzel we wstępie do polskiego wydania.

Sam autor, który jest założycielem i prezesem Centrum Kulturalnego Lepanto we Włoszech, tak określa swoją pracę: - Proponuję po prostu Czytelnikowi wprowadzenie do myśli i dzieła Plinia Correi de Oliveira; wprowadzenie, które pozwoli mu sformułować własny sąd na temat tej wielkiej postaci, z równą pasją kochanej, co zwalczanej, najczęściej jednak nieznanej lub celowo ignorowanej. «Każdy z nas, czy mu się to podoba czy nie - napisał kiedyś Plinio Correa de Oliveira - pisze własną biografię. W dzień sądu księga ta zostanie otwarta i odczytana»...
Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zaprasza do udziału w drugiej edycji kampanii „Lourdes – lek dla duszy i ciała”. Na każdego uczestnika akcji czeka poświęcony medalik, wydany specjalnie z okazji 160. rocznicy objawień w Lourdes, ciekawa broszura, a także możliwość zapisania swoich podziękowań i próśb do Matki Bożej.
Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zaprasza na panel dyskusyjny pod tytułem „Rosja Putina fałszywą nadzieją dla chrześcijaństwa”. Spotkanie ma dać odpowiedź na pytanie czy z perspektywy polskiego katolika Rosja może być rzeczywistą alternatywą dla pogrążonego w kryzysie tożsamości i wiary Zachodu? Panel odbędzie się 21 stycznia (wtorek) w godzinach 18.30 – 21.30 w Centrum Prasowym Foksal (Dom Dziennikarza Sala A) przy ul. Foksal 3/5 w Warszawie.
Posłowie Lewicy oraz Koalicji Obywatelskiej coraz śmielej wypowiadają się na temat usunięcia symbolu Męki Jezusa Chrystusa z sali obrad Sejmu. Przeciwko kolejnemu frontalnemu atakowi na Krzyż mobilizuje się katolicka opinia publiczna. W serwisie Protestuj.pl powstała petycja protestacyjna do szefów sejmowych klubów oraz Marszałka Sejmu, w której Polacy domagają się pozostawienia Krzyża w Sejmie. Podpisy pod nią spływają w lawinowym tempie.
Już po raz drugi katolicy z Sudanu Południowego modlili się za Darczyńców, którzy pomagają im zbudować murowane kaplice w Piirciok i Kowic za pośrednictwem Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi. 8 grudnia w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny ojciec Krzysztof Zębik odprawił za wszystkich Dobrodziejów Mszę św. w tymczasowej kaplicy w sudańskiej miejscowości Khadula.
Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zaprasza na pokaz filmu „Mięsożerca. Wróg numer jeden” oraz dyskusję z jego twórcami i producentami. Film zostanie wyświetlony 16 grudnia (poniedziałek) o godzinie 18.30 w sali konferencyjnej Hotelu Miodosytnia przy ulicy św. Wawrzyńca 6 w Krakowie (obok kościoła Bożego Ciała). Wstęp wolny!