Ks. Dariusz Oko we Wrocławiu: skutków ”teorii” gender doświadczy każdy z nas

2014-12-15 00:00:00
Ks. Dariusz Oko we Wrocławiu: skutków ”teorii” gender doświadczy każdy z nas
Cóż z tego, że sami wyhodujmy piękny ogród, jeśli ktoś rozjedzie nam go buldożerem. Podobnie jest z rodzinami: wobec tego, co dzieje się współcześnie w Europie, nie wystarczy dbanie o warunki sprzyjające rozwojowi we własnej rodzinie. Konieczne jest szersze działanie – podkreślił ks. dr hab. Dariusz Oko podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana” we Wrocławiu. Wzięło w nim udział 300 osób.

 

Ks. prof. Oko rozpoczął od wskazania na rolę pełnioną przez media głównego nurtu w kształtowaniu zapatrywań Polaków. Żyjemy w czasach „telekracji” – telewizja dla wielu stała się najważniejszym nauczycielemco często skutkuje zagubieniem umiejętności krytycznego myślenia. Pamiętając o tym wpływie, prelegent zwrócił uwagę na oceny, jakie są wystawiane przez media tradycyjnej rodzinie, a z drugiej strony genderyzmowi.

 

W mediach głównego nurtu gender jest przedstawiane niemal wyłącznie pozytywnie, jako kierunek, który zapewnia człowiekowi rozwój – podkreślił prelegent. Zgodnie z perspektywą promowaną przez duże media, o tej „teorii” wypowiadać się można tylko i wyłącznie pozytywnie, podobnie o ideologii ruchu LGBT. W innym wypadku osoba prezentująca swoje stanowisko publicznie jest poddawana medialnej egzekucji. Natomiast o Kościele i katolicyzmie w dominujących mediach można mówić rzeczy najgorsze. - Jest tutaj jakaś zażarta walka, ukryty cel – wskazywał ks. dr Oko, argumentując, że takie zaangażowanie medialne, polityczne i prawne, jakie mogliśmy obserwować w sprawie publicznej oceny genderyzmu, towarzyszy wyłącznie najważniejszym projektom. – Można z tego wnosić, że osoby decyzyjne mają świadomość, o co walczą i dlaczego walczą – zauważył.

 

Chrześcijańska ocena ideologii gender jest negatywna – podkreślił ks. Oko, przypominając m.in. o liście polskich biskupów w tej sprawie. - Możemy mieć pewność, że mamy tu do czynienia z podobnym proroctwem biskupów, jak to było w przypadku ideologii, które okazały się wielkim nieszczęściem ludzkości w XX w. – powiedział. O gender negatywnie wypowiadali się m.in. papież Benedykt XVI i Jan Paweł II.

 

Ks. Oko analizując problem zwrócił uwagę, że głównymi twórcami „teorii” gender byli wojujący ateiści. –Jako filozof musiałem studiować wiele mądrzejszych i mniej mądrych tekstów filozoficznych, ale takiego poziomu absurdu w sposobie myślenia nie widziałem - powiedział.  – Teoretycy gender twierdzą, że wszystko można zdekonstruować: Kościół, religijność. Gdy się temu przyjrzymy, dostrzeżemy, że za takim sposobem myślenia kryje się chora osobowość – podkreślił duchowny. Receptą na zagrożenia wynikające z ideologii genderyzmu jest walka do dobre małżeństwa, rodziny będące podstawą społecznego ładu. Samo dbanie o własne środowisko nie wystarczy. Potrzebne jest zaangażowanie każdego z nas, obecność w sferze publicznej.

 

W wykładzie pt. „Od tolerancji do totalitaryzmu” udział wzięli wrocławscy biskup, w tym arcybiskup senior ks. Marian Gołębiewski.

 


Klub Polonia Christiana w Krakowie zaprasza na spotkanie z ks. prof. Piotrem Roszakiem, które odbędzie się 12 lutego w kawiarni chrześcijańskiej „Pola Dialogu” przy ul. Stradomskiej 6 w Krakowie (obok Kościoła Misjonarzy Nawrócenia św. Pawła).
W czasach, gdy Wielki Post coraz częściej bywa jedynie tradycją, pojawia się narzędzie, które potrafi obudzić serce i przywrócić sens duchowej drogi. „Wielkopostne wyzwanie” — wyjątkowa zdrapka duchowa — prowadzi każdego dnia do głębszego spotkania z Bogiem, łącząc nowoczesną formę z pięknem katolickiej tradycji. To propozycja dla tych, którzy chcą przeżyć ten święty czas naprawdę, a nie tylko symbolicznie.
Twój Anioł Stróż czeka na Ciebie – weź udział w naszej kampanii „Aniele Stróżu, czuwaj nade mną!” i powierz się opiece swojego niezawodnego opiekuna. Odbierz poświęcone przez kapłana obrazki z jego wizerunkiem oraz broszurę z kartą na podziękowania i prośby. Aby wziąć udział w tej ogólnopolskiej akcji zadzwoń do nas pod numer 12 423 44 23 lub wypełnij krótki formularz na stronie www.aniolstroz.org.
Przedstawiciele Stowarzyszenia im. Ks. Piotra Skargi złożyli wieńce pod pomnikiem oraz przy sarkofagu Sługi Bożego Księdza Piotra Skargi. Stało się to 2 lutego 2026 rok – w 490. Rocznicę urodzin Kaznodziei Narodu Polskiego. W uroczystości udział wziął ks. prof. Jan Machniak, proboszcz parafii Wszystkich Świętych.
Chrzest, Pierwsza Komunia Święta, bierzmowanie, zawarcie małżeństwa – może w tym roku czeka nas jedna lub więcej z tych uroczystości… Warto dobrze się do nich przygotować i już zawczasu zadbać o odpowiedni upominek, który wręczymy w tym wyjątkowym dniu osobie przyjmującej taki sakrament. Aby otrzymać go od nas wystarczy wypełnić prosty formularz na stronie www.TradycyjneSakramenty.pl lub zadzwonić pod numer 12 423 44 23.