Legion Maryi: modlitewne inicjatywy dla dzieci nienarodzonych

2012-03-05 00:00:00
Legion Maryi: modlitewne inicjatywy dla dzieci nienarodzonych


Członkowie Apostolskiego Stowarzyszenia Świeckich Legion Maryi w diecezji sandomierskiej rozpoczynają kilka inicjatyw modlitewnych w intencji dzieci nienarodzonych. Duchowa adopcja, "łańcuszek postu", całodobowe czuwania, nabożeństwa Drogi Krzyżowej i różaniec towarzyszyć będą wielkopostnym wyrzeczeniom. W marcu przypadają: Dzień Świętości Życia oraz Narodowy Dzień Życia.

Jak informuje ks. Rafał Cudziło, diecezjalny opiekun Legionu Maryi, jego członkowie w swych prezydiach i kuriach podczas marcowych spotkań uroczyście składają deklarację przystąpienia do modlitwy w intencji dziecka nienarodzonego. - Oprócz codziennej modlitwy i dziesiątka Różańca Świętego podejmujemy także inne rodzaje postanowień i wyrzeczeń takich jak: ofiarowanie uczynków miłosierdzia, apostolat wśród chorych, czy post - wyjaśnia.

- W pierwszą sobotę marca nasi legioniści wzięli udział w całodobowym czuwaniu w obronie życia. Podczas niego zobowiązaliśmy się krzewić ideę Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Będziemy także zachęcali do podjęcia dziewięciomiesięcznej modlitwy w intencji dziecka nienarodzonego - dodaje ks. Cudziło.

Podczas "łańcuszka postu" polegającego na tym, że codziennie inna osoba podejmuje post o chlebie i wodzie, w marcu większość poszczących legionistów ofiaruje swoje wyrzeczenie także w intencji nienarodzonych.

Ponadto legioniści podczas swych dni skupienia Legionu Maryi zorganizują specjalne multimedialne Drogi Krzyżowe z udziałem dzieci i młodzieży oraz wezmą udział w Marszach Życia organizowanych na terenie diecezji.

Źródło: KAI

Stanowisko Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi w sprawie wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego zobowiązującego Urząd Stanu Cywilnego do wpisania do polskiego rejestru aktu tzw. małżeństwa jednopłciowego zawartego w Niemczech.
Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi oraz Krakowski Klub „Polonia Christiana” zapraszają na wyjątkowe spotkanie z ks. prof. Robertem Skrzypczakiem pt. „Gdzie jest prawdziwy Mesjasz?”.
Obserwując postępujący kryzys rodzin, który przechodzi nasza ojczyzna, Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi wzywa wszystkich, którym dobro i odrodzenie polskich rodzin leży na sercu, do udziału w kampanii „Najświętsza Rodzino, bądź naszą obroną!” Razem polećmy się wzorowi ogniska domowego – Świętej Rodzinie z Nazaretu!
Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi, Koalicja na Rzecz Ocalenia Polskiej Szkoły oraz Instytut Ordo Iuris zapraszają na spotkanie pt. „CO Z TĄ SZKOŁĄ? Poznaj prawdę o Reformie 26”, które odbędzie się 19 marca o godz. 18.00 w Hotelu Miodosytnia, przy ul. Świętego Wawrzyńca 6 (obok Bazyliki Bożego Ciała) w Krakowie.
Przedstawiciele Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi złożyli w czwartek 12 marca księgę z 10 tysiącami podpisów pod apelem o przyznanie Orderu Orła Białego śp. ks. Tadeuszowi Isakowiczowi-Zaleskiemu.