Luksemburg stał się dziś trzecim krajem Unii Europejskiej, który zalegalizował eutanazję, po Holandii i Belgii – donosi serwis internetowy dziennika „Rzeczpospolita”. Zgodnie z ustawą, która weszła dziś w życie w tym kraju „odpowiedź lekarza na prośbę o eutanazję albo pomoc w samobójstwie” nie będzie podlegać karze ani stanowić podstawy do wytoczenia powództwa cywilnego.
Ustawa eutanazyjna została ogłoszona w poniedziałek przez głowę państwa, JKW Henryka księcia de Burbon, który jest jej zdecydowanym przeciwnikiem. Wejście w życie ustawy było możliwe jedynie dzięki zmianom w konstytucji i zmniejszeniu uprawnień wielkiego księcia.
Ustawa została przyjęta w drugim czytaniu przez luksemburskich deputowanych 18 grudnia 2008 roku. Stało się tak, mimo że już wcześniej wielki książę zapowiedział, że jej nie podpisze.
Aby uniknąć kryzysu instytucjonalnego, parlament Luksemburga musiał zmienić konstytucję. Zgodnie z wprowadzonymi zmianami wielki książę już nie "sankcjonuje" ustaw zatwierdzając je, lecz ogranicza się jedynie do promulgacji (ogłoszenia), niezależnie od swojej aprobaty – informuje rp.pl.
Zostań Przyjacielem „Przymierza z Maryją”. Pomóż nam w rozwoju naszego pisma, aby stając się coraz bardziej atrakcyjne treściowo i wizualnie, przyciągało do Matki Bożej kolejnych naszych bliźnich. Już teraz zapoznaj się z misją i przywilejami naszej wspólnoty.
- Postaraj się o wybicie medalika według tego wzoru. Wszyscy, którzy będą go nosili, dostąpią wielkich łask, szczególnie jeśli będą go nosili na szyi. Łaski będą obfite dla tych, którzy nosić go będą z ufnością – usłyszała od Matki Bożej podczas objawienia św. Katarzyna Laboure 27 listopada 1830 roku. Dziś i Ty możesz otrzymać Cudowny Medalik i dostąpić wszelkich łask obiecanych przez Maryję. Wystarczy, że klikniesz w link i wypełnisz krótki formularz.
Czy wierzysz w swojego Anioła Stróża? Co odpowiesz na to proste przecież pytanie? Będziesz się zastanawiał? Zaprzeczysz? A może, bo tak wypada, wciąż niepewnym jednak głosem stwierdzisz, że… oczywiście? A co odparł jeden z kleryków, zapytany w ten sposób przez św. Ojca Pio w San Giovanni Rotondo?
W pierwszy piątek miesiąca sierpnia o godzinie 15.00 w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie odbędzie się comiesięczna wspólna Modlitwa Różańcowa w intencji Apostołów Fatimy i Przyjaciół „Przymierza z Maryją”.
Na Jasnej Górze, przed obliczem Matki Bożej, dwaj polscy hierarchowie – ks. bp Wiesław Mering i ks. bp Antoni Długosz – odważyli się powiedzieć prawdę: o zagrożeniach ideologii, polityki bez wartości, migracji niszczącej Europę.