Malta: homoseksualiści spotkają się w najbardziej katolickim kraju Europy

2007-12-06 00:00:00
Malta: homoseksualiści spotkają się w najbardziej katolickim kraju Europy

Europejska konferencja Międzynarodowego Stowarzyszenia Gejów i Lesbijek (ILGA) w 2009 r. odbędzie się na Malcie, najbardziej katolickim kraju na naszym kontynencie - poinformowali działacze homoseksualni. Przedstawiciele maltańskiej filii ILGA uważają, że spotkanie będzie doskonałą okazją do wyraźniejszej prezentacji celów, o które walczą w społeczeństwie zdominowanym przez katolików. Ich zdaniem Malta jest przykładem państwa, w którym aktywni homoseksualiści są dyskryminowani – informuje KAI.


W walce o prawo organizacji konferencji Malta wygrała rywalizację z holenderską Hagą. Jak przypominają działacze ILGA w tym roku konferencja odbyła się w Wilnie, gdzie - ich zdaniem - delegaci doświadczyli na własnej skórze nietolerancji i dyskryminacji. Aktywiści postanowili więc organizować spotkania w tych miejscach, gdzie według nich łamane są prawa osób przyznających się do homoseksualizmu.

Malta, na której mieszka około 400 tysięcy ludzi, jest tym krajem Unii Europejskiej, obok Cypru, w którym wiarę w Boga deklaruje najwyższy odsetek ludności. Z badań sprzed 2 lat wynikało, że 95 proc. ankietowanych Maltańczyków wierzy w Boga, a. 98 proc. spośród nich to katolicy. Religia rzymskokatolicka jest oficjalnym wyznaniem, zapisanym w konstytucji tego kraju. W zeszłym roku ok.18 proc. obywateli państwa-wyspy popierało małżeństwa osób tej samej płci.

Źródło: KAI
Klub Polonia Christiana w Krakowie oraz Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi zapraszają na wyjątkową i niezwykle ważną konferencję pt. „Czy Polsce grozi kolejny rozbiór?”. Wydarzenie to jest organizowane w związku z 230. rocznicą III rozbioru Polski, który na 123 lata wymazał naszą Ojczyznę z map świata.
Każdy ma prawo do życia! W dobie najniższego w historii poziomu dzietności w Polsce, konieczne jest głośne przypomnienie, że każde życie jest bezcenne i wymaga opieki, a samo rodzicielstwo promocji!
Modlitwa za zmarłych jest jednym z najpiękniejszych uczynków miłosierdzia, jaki może spełnić katolik. My – synowie i córki Mistycznego Ciała Chrystusa wierzymy, że dzięki naszej modlitwie dusze zmarłych doświadczają łaski życia wiecznego, a my sami umacniamy w sobie nadzieję na spotkanie z nimi w Niebie. Właśnie dlatego Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi zaprasza wszystkich ludzi dobrej woli na Zaduszki za naszych Przyjaciół, Współpracowników i Dobrodziejów.
– Ja jestem Matką dusz czyśćcowych. Moje modlitwy łagodzą czyśćcowe męki tych, którzy znosić je muszą. Jestem Matką pocieszenia dla dusz cierpiących, które na wezwanie mego imienia radują się jak chorzy, usłyszawszy słowa pocieszenia od lekarza – takie słowa usłyszała od Maryi podczas jednego z objawień św. Brygida Szwedzka.
W roku 2025 Nagrodę im. Księdza Piotra Skargi otrzymała Koalicja na Rzecz Ocalenia Polskiej Szkoły. To wyraz wdzięczności za odważną obronę dzieci przed deprawacją i ideologiami, które serwują lewicowe i liberalne władze. Nagrodę z rąk Zarządu Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi odebrali Agnieszka Pawlik-Regulska i dr Zbigniew Barciński.