Marsz Równości w Warszawie

2005-06-02
Marsz Równości w Warszawie

Pomimo sprzeciwu opinii publicznej w Polsce i zgodnej z jej oczekiwaniami postawie władz Warszawy, organizacje homoseksualne postanowiły po raz kolejny zorganizować przemarsz ulicami stolicy.

Inicjatywa ta komponuje się z innymi działaniami światowego ruchu homoseksualnego, który w sierpniu tego roku zaplanował światowy zjazd homoseksualistów wraz z paradą w... Jerozolimie.

Jest to kolejny dowód, że mamy do czynienia w Polsce z planowaną i zorganizowaną rewolucją kulturalną i moralną, której awangardę mają stanowić agresywne organizacje homoseksualne wspierane przez większość mediów i niektórych polityków.

Celem tej rewolucji jest kontynuowanie dzieła, którego nie dokończyli komuniści tj. zniszczenie chrześcijańskich fundamentów życia społecznego i rodzinnego w Polsce.

Publiczna promocja homoseksualizmu ma na celu podważenie społecznej pozycji rodziny opartej na małżeństwie pomiędzy mężczyzną a kobietą, aby na skutek tego móc bez przeszkód prowadzić zdegenerowane i psychicznie okaleczone następne pokolenia ku świetlanej przyszłości w zjednoczonej pod sztandarem laicyzmu Europie.

Z pustobrzmiących sloganów, powtarzanych przez polityków, dziennikarzy i intelektualistów, którzy popierają rzekome prawo do publicznego manifestowania dewiacyjnych postaw, przebija ten sam fanatyzm i zafascynowanie utopią, jakie cechowały niegdyś jakobinów czy bolszewików. Powołując się na demokrację jednocześnie lekceważą opinię większości, gdy ta idzie wbrew ich rewolucyjnym oczekiwaniom.

Pomimo olbrzymiej propagandy na rzecz homoseksualizmu, od ponad roku jesteśmy świadkami moralnego przebudzenia wobec tego zagrożenia społecznego, czego dowodem jest nadesłanie w ostatnich trzech miesiącach do Sejmu ponad 115.000 protestów przeciwko legalizacji związków jednopłciowych.

Ponadto zdecydowany opór mieszkańców polskich miast, gdzie próbowano zorganizować publicznie promocje homoseksualizmu stanowi chrześcijański znak sprzeciwu, który jest zarazem wołaniem o moralne przebudzenie pogrążającej się w nihilizmie Europy.

Podobnie jak w roku ubiegłym, Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi podjęło korespondencyjną akcję protestacyjną przeciwko promocji homoseksualizmu w Warszawie, rozpowszechniając wśród swych sympatyków kartki pocztowe skierowane na ręce Prezydenta Miasta Lecha Kaczyńskiego. Kartki, których rozprowadzono prawie 50.000, zawierają protest przeciwko Marszowi Równości i udzielają poparcia dotychczasowym poczynaniom władz, mającym na celu uniemożliwienie tej inicjatywy.
Rośnie lista miejscowości, w których w niedzielę 15 maja odbędą się Procesje Różańcowe za Polskę. Dzień organizacji procesji łączy dwa ważne święta – w sobotę 14 maja przypada w tym roku święto Matki Bożej Łaskawej, patronki Warszawy, poniedziałek 16 maja to dzień liturgicznego wspomnienia św. Andrzeja Boboli, męczennika i patrona Polski.
- Chwilę przed atakiem Rosji na Ukrainę, na Ukrainie wprowadzono prawo niereglamentowania i nierejestrowania broni. Taka legislacja jest potrzebna również w naszym kraju, póki ryzyko wojny nie jest bezpośrednie. Jeśli będziemy ją planować na ostatnią chwilę, to ona obywatelom nie pomoże – mówił Jacek Hoga na łamach portalu „Siódma9.pl”. Spotkanie z prezesem Fundacji Ad Arma w ramach Klubów „Polonia Christiana” odbędzie się w czwartek 19 maja w Krakowie.
Czy władze samorządowe, szczególnie w dużych miastach, przy wydawaniu milionów złotych z lokalnych budżetów biorą pod uwagę potrzeby i opinie mieszkańców? Takie pytanie rodzi się po analizie raportu „Gdzie naprawdę potrzebna jest zieleń?” opracowanego na podstawie badania opinii, które zrealizowało Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi. Udostępniamy Państwu pełną wersję raportu, w którym mieszkańcy Małopolski poddali głębokiej krytyce poczynania władz Krakowa.
Zieleń na zabetonowanych blokowiskach czy posadzenie drzewa na zabytkowym placu Starego Miasta? Zakup sprzętu dla szpitali czy kolejna droga i niekonieczna przebudowa przestrzeni publicznej? Co sądzą mieszkańcy Krakowa oraz osoby czujące związek z Krakowem o polityce władz miasta w zakresie urządzania terenów zielonych i rekreacyjnych? O tym zostaną poinformowani dziennikarze podczas briefiengu pod Urzędem Miasta Krakowa już 12 maja o godzinie 12.00.
Pod koniec kwietnia przedstawiciele Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi udali się do klasztoru sióstr augustianek w Krakowie na spotkanie z wyjątkowymi gośćmi. Przez kilka dni przebywała tu bowiem delegacja z Cascii, na czele z ojcem Luciano De Michieli’m, rektorem sanktuarium św. Rity i burmistrzem miasta Mario De Carolis’em. Oficjele docenili wkład Stowarzyszenia w propagowanie kultu św. Rity, przekazując na ręce naszych przedstawicieli piękne upominki.