Maryja z Guadalupe gromi herezję!

W programie „Czas Maryi” Valdis Grinsteins, publicysta katolicki i podróżnik, który był gościem red. Łukasza Karpiela, wyjaśniał istotę objawienia się Matki Bożej Aztekowi o imieniu Jaun Diego na wzgórzu Tepeyac w 1531 roku. Od 1999 „Najświętsza Maryja Panna z Guadalupe” czczona jest jako Patronka obu Ameryk, a wspomnienie liturgiczne Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe w Kościele Katolickim przypada 12 grudnia.

 

W programie „Czas Maryi” Valdis Grinsteins odnosi się do sytuacji w kraju Azteków w czasie objawienia Matki Bożej. Chrystianizacja mieszkańców imperium, w którym w pogańskim kulcie składano ofiary z tysięcy ludzi, odmieniła ziemie dzisiejszego Meksyku, a Guadalupe jest dzisiaj największym sanktuarium maryjnym na świecie, odwiedzanym rocznie przez 12 mln wiernych.

 

Wzgórze, od którego rozpoczęło się nawrócenie i chrystianizacja krwawego, barbarzyńskiego imperium Azteków, leży obecnie w granicach miasta Meksyk (Mexico City). Według przekazów, w ostatnim dniu objawień, 12 grudnia 1531 roku dojść miało do powstania obrazu Matki Bożej z Guadalupe. O wyjątkowości tego obrazu świadczy przetrwanie trzęsień ziemi, pożaru kościoła, wojny domowej w Meksyku w XIX wieku i antyreligijnych reżimów, jakie rządziły tym krajem.

 

Dla naukowców niemożliwe do wyjaśnienia jest m.in. to, że przez pięć wieków naturalny materiał, z którego wykonany jest obraz, nie ulega zniszczeniu, temperatura płótna wynosi 36,6 stopni Celsjusza oraz to, że po odkryciu przez naukowców z NASA tętna w obrazie jego puls wynosi 115 uderzeń na minutę. Co ciekawe, wizerunek Matki Bożej z Guadalupe przedstawia ją w sukni noszonej przez kobiety na Bliskim Wschodzie, z fryzurą i ozdobami, jakich nie znali Aztekowie.

„Jestem przekonany, że działalność naszego Stowarzyszenia jest dziś bardziej aktualna niż była u jego zarania. Hasło, do którego się odwołujemy – Przebudźmy sumienia Polaków! – i wraz z nim, nawiązanie do postaci naszego patrona Sługi Bożego ks. Piotra Skargi, właśnie teraz stają się jeszcze ważniejsze i pilniejsze w głoszeniu” – mówi Sławomir Olejniczak, prezes Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi. Zapraszamy do nowego cyklu wypowiedzi kluczowych postaci związanych z naszym Stowarzyszeniem, w których będziemy diagnozować kondycję współczesnego świata, a także mówić o możliwych odpowiedziach świata chrześcijańskiego na działania rewolucjonistów.
"Bogu dzięki za każde życie i za każdą rodzinę. Ja też kocham moje życie i rodzinę. Dlatego z radością Państwa zapraszam na Marsz dla Życia i Rodziny", który u nas, w Krakowie, rozpocznie się z w niedzielę 25 września..." - tymi słowami wspaniała kompozytorka i piosenkarka Lidia Jazgar zaprasza na nasz krakowski Marsz.
Znany dziennikarz śledczy i publicysta red. Witold Gadowski zaprasza do udziału w corocznym świętowaniu piękna płynącego z życia w małżeństwie i rodzinie! Tegoroczny Marsz dla Życia i Rodziny w Krakowie otrzymał hasło "Dziecko w sercu Krakowa". Zapraszamy serdecznie do wspólnego świętowania każdego, kto opowiada się za poszanowaniem dla ludzkiego życia, ochroną rodziny, dobrym wychowaniem dla naszych dzieci i rozwojem Polski w oparciu o siłę własnego narodu.
Czy księża i biskupi wierzą w istnienie szatana? – na to pytanie stara się odpowiedzieć Jan Franczak w programie BookTube, na kanale PCh24TV. Dla ludzi wierzących istnienie zła, także zła osobowego to prawda płynąca wprost z Ewangelii i ostrzeżenie przed lekceważeniem inteligencji zła osobowego, walczącego o ludzkie dusze.
W niedzielę 6 lutego po Mszy Św. w intencji rychłej beatyfikacji Sługi Bożego Księdza Piotra Skargi odprawiona została modlitwa różańcowa pod pomnikiem Kaznodziei Narodu. Podczas spotkania na placu Św. Marii Magdaleny apelowano do władz Krakowa o porzucenie planu likwidacji pomnika oraz o pozostawienie pomnika w miejscu, w którym stoi on obecnie.