Maryja – ratunek na trudne czasy! Już w czwartek red. Bogusław Bajor w Klubie PCh

2023-01-23 00:00:00
Maryja – ratunek na trudne czasy! Już w czwartek red. Bogusław Bajor w Klubie PCh

Krakowski Klub „Polonia Christiana” zaprasza na interesujące spotkanie z szefem redakcji popularnego magazynu rodzin katolickich „Przymierze z Maryją”. Bogusław Bajor to postać świetnie rozpoznawalna wśród ponad 200 tys. odbiorców tego pisma, jak również wśród Czytelników innych mediów wydawanych przez Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi.

Kim jest Maryja? Dlaczego należy Jej się nasza cześć? I wreszcie, dlaczego, użyte w tytule spotkania, sformułowanie o "trudnych czasach"? Wszak trudne czasy są zawsze – nawet jeśli w życiu społecznym mamy okres względnego spokoju i prosperity, często mamy problemy osobiste, przeżywamy swój trudny czas. Maryja jest wówczas naszą pomocą, która zawsze prowadzi do jedynego rozwiązania naszych spraw – swojego Syna.


Redaktor Bogusław Bajor to przykład człowieka, który w swoim życiu doświadczył szczególnej opieki Matki Bożej. I dlatego też Osobie Matki Zbawiciela poświęcił dużą część swojej twórczości, jak np. książki: „Dar Maryi na trudne czasy. Historia najsłynniejszego medalika świata” (wspólnie z Piotrem Kucharskim), „Świadectwo Bożego Miłosierdzia” (wspólnie z Michałem Wikłem), „Święty Maksymilian. Z miłości do Niepokalanej”, „Nadzieja w Niepokalanej”. O potrzebie oddawania Jej należnej czci, o potędze łask, jakie potrafi dla nas wypraszać, czy też o samej Osobie Matki Bożej, której losy tak często przekłamuje się i wyśmiewa w publikacjach i mediach wrogich Kościołowi, nasz prelegent opowie już w czwartek 26 stycznia.

 

Warto też pamiętać o wielu interesujących artykułach i wywiadach, w których red. Bogusław Bajor pogłębiał tradycję i duchowość katolicką. Jako jednemu z nielicznych dziennikarzy, udało mu się – w ramach programu telewizyjnego „Niewolnik Niepokalanej” - spotkać z ojcem Mateuszem Kolbusem, przeorem Klasztoru Ojców Kamedułów na krakowskich Bielanach. Poniżej mogą Państwo zapoznać się z nagraniem wideo tej rozmowy:

 

 

 

Krakowskie spotkanie z red. Bogusławem Bajorem w ramach Klubu „Polonia Christiana”, zatytułowane „Maryja – ratunek na trudne czasy” odbędzie się w czwartek 26 stycznia 2023 r. Serdecznie zapraszamy wszystkich Państwa do sali konferencyjnej Hotelu „Miodosytnia” przy ul. Św. Wawrzyńca 6 (poziom -1, wejście przy Recepcji).

 

Początek spotkania zaplanowano na godz. 18:00. Najbliższe przystanki komunikacji miejskiej to „Plac Wolnica” oraz „Św. Wawrzyńca”. Przypominamy, iż na spotkania Klubów „Polonia Christiana” wstęp jest wolny.

 

 

Klub Polonia Christiana - Bogusław Bajor


PiotrSkarga.pl

 

Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.