Międzynarodowa Konferencja Naukowa ”Multikulturalizm w Europie: założenia, szanse, zagrożenia”

2016-04-08 00:00:00
Międzynarodowa Konferencja Naukowa ”Multikulturalizm w Europie: założenia, szanse, zagrożenia”
Koło Naukowe Myśli Politycznej i Prawnej oraz Sekcja Doktorancka Koła Naukowego Myśli Politycznej i Prawnej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie we współpracy z Instytutem Ks. Piotra Skargi zapraszają na Międzynarodową Konferencję Naukową "Multikulturalizm w Europie: założenia, szanse, zagrożenia".

W ostatnich miesiącach wszystko wskazuje na to, że lansowana od kilkudziesięciu lat w Europie ideologia multikulturalizmu ponosi fiasko. Masowy napływ przybyszy z Bliskiego Wschodu stawia przed politykami, naukowcami, przywódcami organizacji społecznych i religijnych nowe wyzwania oraz zmusza do ponownego przemyślenia możliwości współżycia w ramach jednego społeczeństwa ludzi różnych kultur, ras i języków.

Na Międzynarodowej Konferencji Naukowej Multikulturalizm w Europie: założenia, szanse, zagrożenia polscy i zagraniczni specjaliści odpowiedzą na pytania tego zjawiska, takie jak:

- Jakie jest pochodzenie ideologii multikulturalizmu i jakie są jej współczesne cele?

- Gdzie się kończy obecnie w Europie „tolerancja” a zaczyna „ksenofobia”?

- Jakie szanse i zagrożenia niesie ze sobą obecna fala imigracji do Europy?

- Czy przybywający do Europy muzułmanie są w stanie przyjąć tzw. „europejskie wartości”?


13.04.2016 r. (środa), godz. 10:00

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

 

Aula im. R. Schumana, ul. Wóycickiego 1/3


Niebawem opublikujemy pełny program konferencji.

 

 

Rankiem 16 lipca 1251 r., gdy Szymon Stock odmawiał piękną, ułożoną przez siebie modlitwę Flos Carmeli, wedle jego własnej relacji jaką zdał ojcu Piotrowi Swayngtonowi, swojemu sekretarzowi i spowiednikowi: "nagle ukazała mi się Matka Boża w otoczeniu wielkiej niebiańskiej świty i trzymając w ręce habit Zakonu, powiedziała mi: "Weź, Najukochańszy Synu, ten szkaplerz twego Zakonu, jako wyróżniający znak i symbol przywilejów, który otrzymałam dla ciebie i dla wszystkich synów Karmelu. Jest to znak zbawienia, ratunek pośród niebezpieczeństw, przymierze pokoju i wszechwieczna ochrona. Kto w nim umrze, nie zazna ognia piekielnego".
„Proroctwa nie lekceważcie. Przepowiednie dla Polski” Pawła Kota i Adama Kowalika to fascynująca podróż po proroctwach, które Pan Bóg i Najświętsza Maryja Panna skierowali do nas za pośrednictwem polskich i zagranicznych wizjonerów.
Dlaczego we współczesnym świecie próbuje się pokazać wspólność celów ruchu syjonistycznego z chrześcijaństwem? Dlaczego „chrześcijański syjonizm” ma tak duży wpływ na decyzje polityczne o wymiarze globalnym, angażujące w politykę Izraela wiele państw świata, w tym Stany Zjednoczone? Czy „chrześcijański syjonizm”, mocny raczej w środowiskach ewangelickich, ma swoich zwolenników także w Polsce? Odpowiedzi na te pytania szukać można w nowym kwartalniku, który Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przygotowało dla czytelników szukających rzetelnych informacji, które trudno znaleźć w innych mass mediach.
Przyjaciele „Przymierza z Maryją” to wspólnota istniejąca przy Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi od ponad trzech lat. Gromadzi ona najbardziej oddanych Czytelników pisma, którzy w sposób szczególny postanowili pomagać w rozwoju naszego dwumiesięcznika. Ciebie też, Drogi Czytelniku, zapraszamy do tego grona – do rodziny Przyjaciół „Przymierza z Maryją”!
W pierwszy piątek miesiąca lipca, o godzinie 15.00 w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie odbędzie się comiesięczna wspólna Modlitwa Różańcowa w intencji Apostołów Fatimy i Przyjaciół „Przymierza z Maryją”.