Msza Święta w intencji uczestników naszych akcji fatimskich

2022-05-25 00:00:00
Msza Święta w intencji uczestników naszych akcji fatimskich

W miejscu wyjątkowym dla kultu Maryjnego, w portugalskiej Fatimie, w wigilię rocznicy pierwszego objawienia Matki Bożej w 1917 roku, została odprawiona Msza Święta w intencji darczyńców Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi oraz uczestników akcji fatimskich, a także za dusze zmarłych uczestników tych akcji.

 

Msza Święta w Rycie Trydenckim została odprawiona w wigilię rocznicy pierwszego objawienia Matki Bożej, czyli 12 maja 2022 r., w fatimskiej kaplicy Ojców Franciszkanów Niepokalanej. Tegoroczna Eucharystia została odprawiona w intencjach osób, które otrzymały obrazek z Matką Bożą oraz zamówiły książkę o Fatimie i przesłały swoje prośby i podziękowania do Matki Bożej Fatimskiej oraz w intencjach osób, które zapaliły wirtualną świecę modlitewną oraz przesłały świece w ramach akcji "Twoje Światło w Fatimie" i w intencji zmarłych przedstawionych w ramach akcji „Światło Twojej modlitwy za dusze bliskich w Fatimie”.

 

Duchowa łączność z miejscem objawień, które odcisnęło i nadal odciska swój znak na życiu nie tylko chrześcijan w XX i XXI wieku, ma wielkie znaczenie dla rozwoju naszej religijności i budowania poczucia więzi osób związanych z dziełami Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi. Dzięki staraniom naszego stowarzyszenia do Fatimy dotarły także paczki z intencjami zebranymi wśród darczyńców i osób włączających się w świecki apostolat wiernych Kościoła Powszechnego. Złożenie intencji w Kaplicy Objawień w Fatimskim Sanktuarium odbyło się kilka dni później, w czwartek 19 maja.

 

Złożenie paczek z intencjami przekazanymi Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi przez Polaków w tak niespokojnym dla Europy i świata czasie podkreśla związek dzisiejszej walki ze złem z czasami, gdy Matka Boża objawiła trojgu dzieciom swoje przesłanie w 1917 roku.

 

Podobnie jak dzisiaj, były to czasy zagrożenia wiary i przyszłości świata. To wówczas rozszerzały się światopoglądy zaprzeczające istnieniu Boga, zarówno w sferze naukowej, jak i w ideologicznej. Początek XX wieku to Karol Darwin, Zygmunt Freud, Fryderyk Nietzche z jednej strony, a drugiej strony twórcy zgubnych doktryn politycznych - Włodzimierz Lenin, Józef Stalin, Lew Trocki.

 

O klimacie tamtych lat mówił dla PChTV wiceprezes Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi Arkadiusz Stelmach: Widać zatem, że był to okres takiego intelektualnego fermentu rewolucyjnego. Na dodatek w 1917 roku trwa I wojna światowa, która dla świata zachodniego była ogromnym wstrząsem. Była to pierwsza wojna w tej skali, która dotknęła tak wiele narodów, krajów, zaangażowało tak wielu ludzi i pochłonęła tak wiele ofiar. Jak zauważył wiceprezes Stelmach, wspólnym mianownikiem owego fermentu był bunt przeciwko Bogu.

 

Tamto wołanie Matki Bożej do fatimskich dzieci o opamiętanie się świata i zapobieżenie zagładzie objawione 105 lat temu powoduje, że o Fatimie, jako o miejscu wyjątkowym dla świata, powinniśmy pamiętać szczególnie dzisiaj. Tym większa jest nasza radość z odprawienia Mszy Świętej zamówionej przez nasze Stowarzyszenie w wymienionej powyżej intencji.


PiotrSkarga.pl

Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.