Msza Święta w intencji uczestników naszych akcji fatimskich

2022-05-25 00:00:00
Msza Święta w intencji uczestników naszych akcji fatimskich

W miejscu wyjątkowym dla kultu Maryjnego, w portugalskiej Fatimie, w wigilię rocznicy pierwszego objawienia Matki Bożej w 1917 roku, została odprawiona Msza Święta w intencji darczyńców Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi oraz uczestników akcji fatimskich, a także za dusze zmarłych uczestników tych akcji.

 

Msza Święta w Rycie Trydenckim została odprawiona w wigilię rocznicy pierwszego objawienia Matki Bożej, czyli 12 maja 2022 r., w fatimskiej kaplicy Ojców Franciszkanów Niepokalanej. Tegoroczna Eucharystia została odprawiona w intencjach osób, które otrzymały obrazek z Matką Bożą oraz zamówiły książkę o Fatimie i przesłały swoje prośby i podziękowania do Matki Bożej Fatimskiej oraz w intencjach osób, które zapaliły wirtualną świecę modlitewną oraz przesłały świece w ramach akcji "Twoje Światło w Fatimie" i w intencji zmarłych przedstawionych w ramach akcji „Światło Twojej modlitwy za dusze bliskich w Fatimie”.

 

Duchowa łączność z miejscem objawień, które odcisnęło i nadal odciska swój znak na życiu nie tylko chrześcijan w XX i XXI wieku, ma wielkie znaczenie dla rozwoju naszej religijności i budowania poczucia więzi osób związanych z dziełami Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi. Dzięki staraniom naszego stowarzyszenia do Fatimy dotarły także paczki z intencjami zebranymi wśród darczyńców i osób włączających się w świecki apostolat wiernych Kościoła Powszechnego. Złożenie intencji w Kaplicy Objawień w Fatimskim Sanktuarium odbyło się kilka dni później, w czwartek 19 maja.

 

Złożenie paczek z intencjami przekazanymi Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi przez Polaków w tak niespokojnym dla Europy i świata czasie podkreśla związek dzisiejszej walki ze złem z czasami, gdy Matka Boża objawiła trojgu dzieciom swoje przesłanie w 1917 roku.

 

Podobnie jak dzisiaj, były to czasy zagrożenia wiary i przyszłości świata. To wówczas rozszerzały się światopoglądy zaprzeczające istnieniu Boga, zarówno w sferze naukowej, jak i w ideologicznej. Początek XX wieku to Karol Darwin, Zygmunt Freud, Fryderyk Nietzche z jednej strony, a drugiej strony twórcy zgubnych doktryn politycznych - Włodzimierz Lenin, Józef Stalin, Lew Trocki.

 

O klimacie tamtych lat mówił dla PChTV wiceprezes Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi Arkadiusz Stelmach: Widać zatem, że był to okres takiego intelektualnego fermentu rewolucyjnego. Na dodatek w 1917 roku trwa I wojna światowa, która dla świata zachodniego była ogromnym wstrząsem. Była to pierwsza wojna w tej skali, która dotknęła tak wiele narodów, krajów, zaangażowało tak wielu ludzi i pochłonęła tak wiele ofiar. Jak zauważył wiceprezes Stelmach, wspólnym mianownikiem owego fermentu był bunt przeciwko Bogu.

 

Tamto wołanie Matki Bożej do fatimskich dzieci o opamiętanie się świata i zapobieżenie zagładzie objawione 105 lat temu powoduje, że o Fatimie, jako o miejscu wyjątkowym dla świata, powinniśmy pamiętać szczególnie dzisiaj. Tym większa jest nasza radość z odprawienia Mszy Świętej zamówionej przez nasze Stowarzyszenie w wymienionej powyżej intencji.


PiotrSkarga.pl

Kluby „Polonia Christiana” w Warszawie i w Lublinie zapraszają na dwa spotkania z red. Pawłem Chmielewskim, na których podjęty zostanie intrygujący temat „III Sobór Watykański? Na placu budowy Kościoła Inkluzji”. O tym, czym ma być „Kościół Inkluzji” prelegent Klubów „Polonia Christiana”, Paweł Chmielewski, pisał niejednokrotnie, komentując wewnętrzną rewolucję przetaczającą się przez Kościół Powszechny. Spotkania z red. P. Chmielewskim będą dobrą okazją do wyrobienia sobie własnej opinii na temat zagrożeń, jakich jeszcze być może nie dostrzegamy. Współorganizatorem spotkania w Lublinie jest Klub Inteligencji Katolickiej im. Prof. Czesława Strzeszewskiego w Lublinie.
Czy i jaką przyszłość mają relacje polsko-ukraińskie? Co z milionami Ukraińców w Polsce? Czy są szanse na zawieszenie broni za naszą wschodnią granicą i jak rzutuje to na bezpieczeństwo Polski? Zapraszamy Państwa na kontynuację zapoczątkowanego w Krakowie cyklu spotkań „Polska - Ukraina. Jakie sąsiedztwo?”. Kolejne spotkania organizujemy w Olsztynie i Elblągu.
Nasze Kluby w Pilźnie i Rakszawie organizują spotkania w ramach cyklu mającego na celu przywrócenie pamięci o wielkim biskupie, Polaku i patriocie - abp. Zbigniewie Szczęsnym Felińskim. Warto, przyjść, posłuchać i podyskutować o tej postaci oraz podobnych do niego wzorach świętości i polskości, i to w dodatku w obecności relikwii świętego hierarchy.
We wtorek 16 kwietnia br. prof. Marek Czachorowski w Klubie „Polonia Christiana” wygłosi wykład pt. „Spór o etykę św. Tomasza z Akwinu”. Mimo dużego upływu czasu nauka, jaką pozostawił on Kościołowi jest wciąż żywa i warta osobistego odkrywania. Zapraszamy więc do Warszawy na spotkanie z prof. Czachorowskim i rozważania o schedzie naukowej oraz religijnej, formującej od wieków wiernych Kościoła Rzymskiego.
Już w czwartek 11 kwietnia spotykamy się w Warszawie, by zaprotestować przeciwko zbrodniczej polityce tzw. „koalicji 13 grudnia”. Mowa o czterech nieludzkich i łamiących konstytucję projektach ustaw, pozwalających na zabijanie poczętych dzieci. Polacy nie mogą milczeć, gdy politycy próbują legalizować zabijanie bezbronnych ludzi. Prosimy o przybycie na wyznaczone miejsce zbiórki oraz poinformowanie znajomych.