My chcemy Boga – polscy katolicy chcą zniesienia restrykcji w kościołach

2020-05-12 00:00:00
My chcemy Boga – polscy katolicy chcą zniesienia restrykcji w kościołach

Polscy katolicy poprzez serwis Protestuj.pl apelują do premiera Mateusza Morawieckiego o zniesienie restrykcji wobec wiernych, którzy chcą uczestniczyć w nabożeństwach. Petycję podpisało już blisko 30 tysięcy osób. To jednak nie koniec. Organizatorzy zaznaczają, że grono bardzo szybko się powiększa i już niedługo spodziewać możemy się dotarcia do kolejnej okrągłej liczby. Do protestu dołączyć można klikając w ten link.

 

Rząd, na czele z premierem Mateuszem Morawieckim oraz ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim, rozpoczął luzowanie obostrzeń, które wprowadził w związku z panującą praktycznie na całym świecie pandemią koronawirusa. Życie w Polsce powoli zaczyna wracać do normy. Obywatele mogą swobodniej się przemieszczać, uprawiać aktywność fizyczną na świeżym powietrzu, udać się na zakupy do galerii handlowych, a już wkrótce otwarte zostaną zakłady fryzjerskie, kosmetyczne i studia tatuażu.

Katolicy dostrzegają w planach rządu rażącą niesprawiedliwość. Nadal nie mogą w pełni uczestniczyć w celebracji niedzielnych mszy świętych. Absurdalne ograniczenie do jednej osoby znajdującej się na powierzchni piętnastu metrów kwadratowych sprawia, że w obrzędach brać udział może jedynie małe grono wiernych. Problem jest szczególnie widoczny na wsiach, gdzie kościoły są mniejsze, często jeden przypada na kilka miejscowości, a wiernych oczekujących na sakramenty niejednokrotnie jest więcej niż w ośrodkach miejskich.

Sygnatariusze petycji zainicjowanej przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi wskazują, że bezterminowe i arbitralne limity dotyczące ilości wiernych w świątyniach są sprzeczne z zasadą wolności religii gwarantowaną każdemu przez art. 53. ust. 2 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, a także rażąco wykraczają poza zakres działań niezbędnych do podjęcia w ramach ochrony zdrowia i życia obywateli.

Pod petycją podpisało się już ponad 28 000 obywateli. Oni, podobnie jak arcybiskup Stanisław Gądecki, nie wyobrażają sobie, „by nowa normalność miała oznaczać trwałe, liczone w latach odizolowanie większości społeczeństwa od możliwości osobistego uczestnictwa we Mszy Świętej i w innych obrzędach religijnych”.

Przypomnijmy, że obowiązkiem katolików jest przystąpienie do spowiedzi oraz komunii świętej w okresie Wielkanocy, który w tym roku trwać będzie do 7 czerwca. Wielu z nich czekało na tę chwilę do okresu Wielkiego Tygodnia. Na ten czas przypadły jednak najostrzejsze restrykcje, które związane były z początkowym stadium rozwoju pandemii. Tymczasem obecnie, gdy notowanych przypadków jest mniej, obywatele zaczynają dopominać się o swoje podstawowe prawa.

Efektem jest nieustannie powiększająca się liczba sygnatariuszy petycji do prezesa Rady Ministrów. Organizatorzy wierzą, że nacisk, który wywrą na rząd, który wiele razy odwoływał się do wartości katolickich, a wielu polityków mieni się członkami Kościoła, pozwoli w krótkim czasie zakończyć restrykcje i bez problemów przywrócić życie duchowe w naszym kraju.

Petycję można podpisać na stronie: Protestuj.pl.

Kierowani umiłowaniem Boga i Ojczyzny, a także odpowiedzialnością za losy Rzeczypospolitej i Narodu Polskiego, z pełnym przekonaniem wołamy: przestrzegamy wszystkich katolików przed głosowaniem w II turze wyborów prezydenckich na Rafała Trzaskowskiego!
W dniach 13-14 czerwca w Warszawie odbędzie się konferencja pn. „Wiara i nauka w dobie sekularyzacji”, odwołująca się do najnowszych badań naukowych, dzięki którym więcej dowiemy się o istnieniu inteligentnego projektu, będącego alternatywnym – w stosunku do ewolucjonizmu darwinowskiego – wyjaśnieniem powstania świata. Bazujący na latach analiz i badań naukowcy pokażą nam, jak krucha jest teoria Darwina, akceptowana przez zwolenników materialistycznej i ateistycznej wizji poznania świata.
W sobotę 10 maja w Warszawie odbyła się konferencja poświęcona problemowi, jaki nazwał i badał śp. Krzysztof Karoń. "Jak pokonać antykulturę?" - to pytanie, na które odpowiedzi szukałi prelegenci i uczestnicy dyskusji, widzący zagrożenia płynące na społeczeństwa państw rozwiniętych w XXI wieku.
Czekają nas jeszcze wyższe ceny energii i paliw. Na przedsiębiorców, kierowców, rolników już szykuje się nowe podatki i opłaty oraz restrykcje... Czy w Zielonym Ładzie jakkolwiek chodzi o ekologię, a także, czy po wyborach tutejsze władze przyspieszą jego wdrażanie – odpowiedzą eksperci – goście Klubu Stańczyka w Warszawie, już w najbliższy piątek 23 maja o godzinie 18:00.
Wszystkich Państwa serdecznie zapraszamy na wyjątkowy odcinek programu Prawy Prosty Plus, prowadzonego przez red. Łukasza Karpiela (PCh24.pl). Tym razem realizujemy go z udziałem publiczności i z możliwością zadania pytań naszym prelegentom. Spotkanie to odbędzie się już w najbliższą środę 21 maja w sali konferencyjnej Hotelu „Miodosytnia” w Krakowie.