Najnowszy 93. numer Przymierza z Maryją już dostępny! Pokuta, o to temat przewodni najnowszego wydania.

2017-04-05 00:00:00
Najnowszy 93. numer Przymierza z Maryją już dostępny! Pokuta, o to temat przewodni najnowszego wydania.
Właśnie ukazało się najnowsze wydanie dwumiesięcznika „Przymierza z Maryją”. Ze względu na nadchodzące święta oraz odbywający się już Wielki Post, marcowo – kwietniowe wydanie magazynu poświęcone zostało nieodzownemu elementowi towarzyszącemu najbliższym tygodniom – Pokucie.


Wielki Post to doskonały czas na zastanowienie się właśnie nad wzajemnym przenikaniem się pokuty i radości. Dla wielu to dwa wykluczające się „światy”. Ale nie dla katolików. Wiemy bowiem, że w Kościele, tym cudownym Mistycznym Ciele Chrystusa, panuje doskonała harmonia i równowaga radości i smutku, ubóstwa i bogactwa, wiary dziecięcej i dojrzałej, śmierci i Zmartwychwstania.


My rozumiemy, że drogą do radości i szczęścia jest Krzyż. By nasza radość była pełna, potrzebna jest pokuta. O jej skuteczności choćby w nawracaniu grzeszników mówiła w Fatimie Matka Boża. Podczas wizji Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej Anioł grzmiał: Pokuta! Pokuta! Pokuta! Bez niej nie ma bowiem prawdziwej przemiany człowieka.


Przeżywajmy owocnie czas postu i pokuty. Niech obumrze w nas stary człowiek, a wtedy Zmartwychwstały Chrystus, obdarzy swych wiernych radością i wszelkimi łaskami, potrzebnymi do Zbawienia.


Ponadto w numerze przypomnimy sylwetkę niezwykłego duchownego bł. Grzegorza Chomyszyna, który zasłynął swoją bezkompromisowością.


Dodatkowo w artykule „Kiedy świat wirtualny przegrywa z realnym..” wraz z psycholog Bogną Białecką poruszymy bardzo ważny współcześnie problem uzależnienia od elektronicznych gadżetów.


To tylko kilka z wielu interesujących artykułów, które znajdują się w najnowszym numerze pisma.


Gorąco zachęcamy do lektury!



Aby zostać korespondentem i otrzymywać „Przymierze z Maryją” do swojego domu wystarczy wejść na stronę - 
zostań czytelnikiem 


Po sukcesie zeszłorocznej konferencji "Wiara i nauka w dobie sekularyzacji. Inteligentny projekt-ewolucja-stworzenie" idziemy za ciosem, organizując edycję drugą. W dniach 3-4 czerwca 2024 r. spotykamy się ponownie na Zamku Królewskim w Niepołomicach, by rozważać skomplikowane relacje między wiarą a nauką oraz dekonstruować mity darwinizmu. Uwaga - liczba miejsc ograniczona!
Kluby „Polonia Christiana” w Warszawie i w Lublinie zapraszają na dwa spotkania z red. Pawłem Chmielewskim, na których podjęty zostanie intrygujący temat „III Sobór Watykański? Na placu budowy Kościoła Inkluzji”. O tym, czym ma być „Kościół Inkluzji” prelegent Klubów „Polonia Christiana”, Paweł Chmielewski, pisał niejednokrotnie, komentując wewnętrzną rewolucję przetaczającą się przez Kościół Powszechny. Spotkania z red. P. Chmielewskim będą dobrą okazją do wyrobienia sobie własnej opinii na temat zagrożeń, jakich jeszcze być może nie dostrzegamy. Współorganizatorem spotkania w Lublinie jest Klub Inteligencji Katolickiej im. Prof. Czesława Strzeszewskiego w Lublinie.
Czy i jaką przyszłość mają relacje polsko-ukraińskie? Co z milionami Ukraińców w Polsce? Czy są szanse na zawieszenie broni za naszą wschodnią granicą i jak rzutuje to na bezpieczeństwo Polski? Zapraszamy Państwa na kontynuację zapoczątkowanego w Krakowie cyklu spotkań „Polska - Ukraina. Jakie sąsiedztwo?”. Kolejne spotkania organizujemy w Olsztynie i Elblągu.
Nasze Kluby w Pilźnie i Rakszawie organizują spotkania w ramach cyklu mającego na celu przywrócenie pamięci o wielkim biskupie, Polaku i patriocie - abp. Zbigniewie Szczęsnym Felińskim. Warto, przyjść, posłuchać i podyskutować o tej postaci oraz podobnych do niego wzorach świętości i polskości, i to w dodatku w obecności relikwii świętego hierarchy.
We wtorek 16 kwietnia br. prof. Marek Czachorowski w Klubie „Polonia Christiana” wygłosi wykład pt. „Spór o etykę św. Tomasza z Akwinu”. Mimo dużego upływu czasu nauka, jaką pozostawił on Kościołowi jest wciąż żywa i warta osobistego odkrywania. Zapraszamy więc do Warszawy na spotkanie z prof. Czachorowskim i rozważania o schedzie naukowej oraz religijnej, formującej od wieków wiernych Kościoła Rzymskiego.