Najpopularniejszy chrześcijański kalendarz ścienny trafił do uchodźców z Ukrainy

styczeń 2023
Najpopularniejszy chrześcijański kalendarz ścienny trafił do uchodźców z Ukrainy

Najpopularniejszy chrześcijański kalendarz ścienny trafił do uchodźców z Ukrainy

Wydany już po raz 22 kalendarz „365 dni z Maryją” trafił do setek tysięcy osób w Polsce i za granicą. Dzięki szerokiej dystrybucji kalendarza wydawanego przez Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi edycja na rok 2023 trafiła również do obywateli Ukrainy, którzy w Polsce znaleźli schronienie przed działaniami wojennymi.

 

Kalendarz „365 dni z Maryją” to piękny przewodnik na każdy dzień w roku. Inicjatywa wydawnicza Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi, zapoczątkowana w 2002 roku, to nie tylko podróż przez 365 dni w roku w sposób pozwalający przeżyć 12 miesięcy bez zapomnienia o ważnych świętach, ale to także motto przewodnie, jakie scala religijny i patriotyczny przekaz. Na 365 dni 2023 roku przygotowany został kalendarz przypominający o cudownej obecności i interwencji Matki Bożej, wielokrotnie w dziejach świata ratującej tych, którzy Jej powierzyli swoje życie.

 

W ciągu 22 lat wydawania maryjnego kalendarza przez Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi ponad 11,7 mln jego egzemplarzy trafiło do domów polskich rodzin w kraju i w sąsiednich państwach. Z nową sytuacją mamy do czynienia po tym, gdy wraz z eskalacją konfliktu rosyjsko – ukraińskiego po 24 lutego 2022 roku w Polsce pojawiły się miliony uchodźców wojennych z Ukrainy.

 

Obywatele Polski od początku ruszyli z pomocą materialną, zaopiekowali się kobietami z dziećmi i pomagali w trudnych do rozwiązania problemach, z jakim borykają się uchodźcy. Niemniej od materialnej pomocy ważne jest wsparcie duchowe i dlatego też Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi dociera do różnych środowisk i miejsc z materiałami wzmacniającymi ducha i dającymi nadzieję na powrót do normalności.

 

Nasze kalendarze na 2023 rok z cyklu „365 dni z Maryją” i tegorocznym mottem „Maryja w dziejach świata” trafiły m.in. do mieszkających w Małopolsce uchodźców z Ukrainy. Jak czytamy w opisie kalendarza: Kalendarz „365 dni z Maryją” nawiązuje do takich dat, jak powstrzymanie muzułmańskiej inwazji na Europę we wczesnym średniowieczu, obdarowanie świata skarbem różańca i zwycięstwa w bitwach pod Lepanto czy Warszawą, aż po pełne miłości napomnienia do nawrócenia dawane w XX wieku, w tym objawienie z Fatimy.

 

Wierzymy, że opieka Maryi da spokój i radość osobom dotkniętym przez konflikt wojenny za naszą wschodnią granicą i przyniesie pokój Ukrainie. Wierzymy, że nadprzyrodzona interwencja Matki Bożej znów przyniesie zwycięstwo dobra nad złem, tak jak miało to miejsce wielokrotnie w dziejach świata.

 

PiotrSkarga.pl