Narasta sprzeciw wobec psucia edukacji i seksualizacji nauczania. Protest społeczny pod Małopolskim Kuratorium Oświaty

2024-08-31 00:00:00
Narasta sprzeciw wobec psucia edukacji i seksualizacji nauczania. Protest społeczny pod Małopolskim Kuratorium Oświaty

W czwartek 29 sierpnia przed siedzibą Małopolskiego Kuratorium Oświaty protestowali obrońcy edukacji, sprzeciwiający się deprawacji moralnej młodego pokolenia oraz wprowadzaniu do programu nauczania m.in. nauczania o tzw. bezpiecznej aborcji i oddzielaniu życia seksualnego od życia rodzinnego. W akcji pod krakowską siedzibą kuratorium uczestniczyli m.in. członkowie i przyjaciele Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi.

 

W czwartek demonstracje w obronie normalności w szkołach Koalicja na rzecz Ocalenia Polskiej Szkoły (KROPS) i stowarzyszenia chrześcijańskie zaplanowały w wielu miastach w Polsce. Podczas akcji protestacyjnej w Krakowie skandowano takie hasła, jak „Nie dla deprawacji w szkołach” czy „Ręce przecz od naszych dzieci”.

 

Przeciwnicy demoralizacji, wkraczającej do szkół, zwracali także uwagę na całość działań kontrolowanego przez lewicową minister edukacji Barbarę Nowacką, polegających na promowaniu amoralnych zachowań w nauczaniu przedmiotu mylnie nazwanego „edukacją zdrowotną” oraz na obniżaniu poziomu wiedzy historycznej młodych Polaków.

Jako istotny element odchodzenia od polskiej tradycji w planach MEN wskazuje się też zmniejszanie liczby godzin religii oraz ograniczanie godzin nauczania historii i języka polskiego. Konsekwencją ideologizacji szkoły jest również planowanie uczenia o tzw. bezpiecznej aborcji, która de facto nie istnieje (aborcja jest zabijaniem dziecka, a sam zabieg zawsze zagraża życiu matki). Obecnie według prawa aborcja jest przestępstwem i promowanie legalizacji zabijania dzieci nienarodzonych burzy zarówno porządek moralny, jak i prawny.

 

O zagrożeniach, jakie wiążą się z ideologicznymi pomysłami Ministerstwa Edukacji Narodowej mówili w czasie pikiety pod Małopolskim Kuratorium Oświaty Magdalena Czarnik (Ruch Ochrony , Szkoły)Adam Hareńczyk (Małopolski Bunt), Grażyna Bakunowicz (działacz społeczny) oraz Sławomir Skiba (Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi). Uczestnicy krakowskiej pikiety sprzeciwiali się też nauce o zmianach płci czy tzw. płciach kulturowych.

 

Uczestnicy krakowskiego protestu złożyli w kuratorium petycję skierowaną do Ministerstwa Edukacji Narodowej z żądaniami przywrócenia normalności w nauczaniu młodego pokolenia i zaniechaniu zmian, które psują polską szkołę.

Przypomnijmy, że działania lewicowej minister edukacji spowodowały, iż I prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Manowska zaskarżyła do Trybunału Konstytucyjnego lipcowe rozporządzenie MEN w sprawie warunków organizowania lekcji religii, wnioskując jednocześnie o zawieszenie stosowania zaskarżonych przepisów.

Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.