Narasta sprzeciw wobec psucia edukacji i seksualizacji nauczania. Protest społeczny pod Małopolskim Kuratorium Oświaty

2024-08-31 00:00:00
Narasta sprzeciw wobec psucia edukacji i seksualizacji nauczania. Protest społeczny pod Małopolskim Kuratorium Oświaty

W czwartek 29 sierpnia przed siedzibą Małopolskiego Kuratorium Oświaty protestowali obrońcy edukacji, sprzeciwiający się deprawacji moralnej młodego pokolenia oraz wprowadzaniu do programu nauczania m.in. nauczania o tzw. bezpiecznej aborcji i oddzielaniu życia seksualnego od życia rodzinnego. W akcji pod krakowską siedzibą kuratorium uczestniczyli m.in. członkowie i przyjaciele Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi.

 

W czwartek demonstracje w obronie normalności w szkołach Koalicja na rzecz Ocalenia Polskiej Szkoły (KROPS) i stowarzyszenia chrześcijańskie zaplanowały w wielu miastach w Polsce. Podczas akcji protestacyjnej w Krakowie skandowano takie hasła, jak „Nie dla deprawacji w szkołach” czy „Ręce przecz od naszych dzieci”.

 

Przeciwnicy demoralizacji, wkraczającej do szkół, zwracali także uwagę na całość działań kontrolowanego przez lewicową minister edukacji Barbarę Nowacką, polegających na promowaniu amoralnych zachowań w nauczaniu przedmiotu mylnie nazwanego „edukacją zdrowotną” oraz na obniżaniu poziomu wiedzy historycznej młodych Polaków.

Jako istotny element odchodzenia od polskiej tradycji w planach MEN wskazuje się też zmniejszanie liczby godzin religii oraz ograniczanie godzin nauczania historii i języka polskiego. Konsekwencją ideologizacji szkoły jest również planowanie uczenia o tzw. bezpiecznej aborcji, która de facto nie istnieje (aborcja jest zabijaniem dziecka, a sam zabieg zawsze zagraża życiu matki). Obecnie według prawa aborcja jest przestępstwem i promowanie legalizacji zabijania dzieci nienarodzonych burzy zarówno porządek moralny, jak i prawny.

 

O zagrożeniach, jakie wiążą się z ideologicznymi pomysłami Ministerstwa Edukacji Narodowej mówili w czasie pikiety pod Małopolskim Kuratorium Oświaty Magdalena Czarnik (Ruch Ochrony , Szkoły)Adam Hareńczyk (Małopolski Bunt), Grażyna Bakunowicz (działacz społeczny) oraz Sławomir Skiba (Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi). Uczestnicy krakowskiej pikiety sprzeciwiali się też nauce o zmianach płci czy tzw. płciach kulturowych.

 

Uczestnicy krakowskiego protestu złożyli w kuratorium petycję skierowaną do Ministerstwa Edukacji Narodowej z żądaniami przywrócenia normalności w nauczaniu młodego pokolenia i zaniechaniu zmian, które psują polską szkołę.

Przypomnijmy, że działania lewicowej minister edukacji spowodowały, iż I prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Manowska zaskarżyła do Trybunału Konstytucyjnego lipcowe rozporządzenie MEN w sprawie warunków organizowania lekcji religii, wnioskując jednocześnie o zawieszenie stosowania zaskarżonych przepisów.

Obecny kryzys Kościoła od czasów Soboru Watykańskiego II charakteryzuje się doktrynalną i liturgiczną dwuznacznością, niejasnością i współistnieniem sprzecznych doktryn i praktyk liturgicznych, co jest właśnie podstawową cechą modernizmu, którego ten sam Sobór Watykański II był częściowo katalizatorem – powiedział w swoim wystąpieniu na XXI Kongresie Konserwatywnym w Krakowie Bp. Athanasius Schneider, tegoroczny Laureat Nagrody im. Księdza Piotra Skargi.
Już w czwartek 24 października do szczecińskiego Klubu „Polonia Christiana” zawita prezes Instytutu Ordo Iuris z wykładem zatytułowanym „Europejski rozbiór Polski – czas zamachu na Konstytucję i sprzedaż suwerenności”. Zapraszamy - wstęp wolny!
Zniszczenia dokonane przez powódź, jaka dotknęła niedawno południe Polski, wymagają poświęcenia i pomocy każdego z nas. Członkowie oraz pracownicy Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi na miejscu, w Kłodzku, pomagali ojcom franciszkanom w likwidacji skutków zalania budynków klasztornych. Prowadzona jest także przez stowarzyszenie zbiórka funduszy, która pomoże jak najszybciej przywrócić normalny tryb życia zakonnego.
Już w poniedziałek 14 października w warszawskim Pałacu Prymasowskim odbędzie się konferencja poświęcona tematom kluczowym z perspektywy każdego katolika. „Debata o stanie Wiary w perspektywie Dwutysiąclecia Dzieła Odkupienia” – pod tym tytułem przeprowadzimy dyskusję z udziałem JE ks. bp. Athanasiusa Schneidera, red. Grzegorza Górnego i red. Krystiana Kratiuka. Zapraszamy do przybycia!
Przed nami kolejne spotkanie w gronie Przyjaciół i Dobrodziejów Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi na wspólnej modlitwie różańcowej!