Nie chcemy rewolucji w Kościele. Spotkania Klubów „Polonia Christiana” w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i Poznaniu

2025-02-17 00:00:00
Nie chcemy rewolucji w Kościele.  Spotkania Klubów „Polonia Christiana” w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i Poznaniu

Kościół swoją siłę czerpie z Objawienia i Tradycji przekazywanej z pokolenia na pokolenie. Naruszanie tych fundamentów poprzez rewolucyjne pomysły wprowadzenia synodalności uderza w hierarchiczność społeczności katolickiej i nie służy  Kościołowi. O tym, co szykują nam promotorzy rewolucji w Kościele i jakie to niesie dalekosiężne skutki, dowiemy się podczas spotkań Klubów „Polonia Christiana” w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i Poznaniu, na których wystąpi red. Paweł Chmielewski z wykładem: „Największa rewolucja w Kościele. Co się zmieni?”.

 

Prób „przebudowy” wewnętrznej Kościoła było w jego historii wiele. Targany herezjami, modernizmem, zdradami i pychą „reformatorów” trwa nieprzerwanie od ponad dwóch tysięcy lat, bowiem jak zapewnił Pan Jezus Apostoła Piotra, Wikariusza Chrystusa : „ Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą, wiemy, że żadna siła złego nie jest w stanie wygrać z Kościołem, którego głową jest sam Syn Boży”.

 

Obowiązki wiernych

 

Przypominając sobie słowa o słabości bram piekielnych wobec Kościoła Chrystusowego nie możemy jednak być obojętni na to, co dzieje się z ziemskim Ciałem Chrystusa, którego członkami jesteśmy od chwili przyjęcia  sakramentu Chrztu świętego. Dlatego musimy z uwagą i pełną odpowiedzialnością uczestniczyć w życiu Kościoła – w parafiach, diecezjach, na misjach i wszędzie, gdzie pada Słowo Boże, a ludzie pozostają na nie głusi.

 

Nie możemy więc także przejść obok prób radykalnych zmian, jakie doświadczamy w trzecim tysiącleciu, w szczególności prób nihilacji Kościoła, zamknięcia ust wiernym i bezpośrednich ataków na uczniów Chrystusa. Aby Kościół miał siłę stawiać opór walczącemu złu, sam musi być wewnętrznie silny, a naszym zadaniem jest dbać o jedność i trwałość Kościoła Rzymskiego, opartego na nauce Chrystusa i na Tradycji.

 

O tym, jak wiele dzieje się obecnie wewnątrz Kościoła, także wśród hierarchów i duchowieństwa, dowiedzieć się będzie można podczas spotkań Klubów „Polonia Christiana” we Wrocławiu, Poznaniu i Krakowie. Prelegentem będzie znany czytelnikom mediów wydawanych przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi redaktor Paweł Chmielewski, autor książek i licznych publikacji o tematyce religijnej.

 

Synodalność czyli…?

 

Jego najnowsza książka, pt. „Kościół synodalny – czyli jaki?”, to kompendium wiedzy na temat niepokojących zmian zachodzących ostatnio w Kościele.

 

Jak pisze redaktor Chmielewski: Po II Soborze Watykańskim środowiska progresywne nie były w pełni zadowolone ze zmian w Kościele katolickim. Z ich perspektywy wiele udało się wprawdzie zrobić: wprowadzono głębokie zmiany liturgiczne, rozpoczęto intensywny dialog ekumeniczny i międzyreligijny, pojawiły się nowatorskie formy duszpasterstwa. Zasadniczą klęską zakończyły się jednak dwa wielkie wydarzenia – Niderlandzki Synod Duszpasterski z lat 1966-1970 oraz niemiecki Synod Würzburski z lat 1971-1975. Papieże Paweł VI i Jan Paweł II nie przyjęli większości postulatów, które proponowały te zgromadzenia. Obaj odrzucali też możliwość pojednania katolicyzmu z rewolucją seksualną. Efektem stał się poważny ferment, skutkujący niekiedy próbą sił środowisk progresywnych i Watykanu. Główną rolę odegrały kraje niemieckojęzyczne, w pewnym sensie „zbuntowane” wobec magisterium Rzymu od końca lat 60. w związku z brakiem akceptacji dla encykliki „Humanae vitae”. Znanym przykładem sporów z Watykanem była sprawa udzielania Komunii świętej osobom rozwiedzionym z 1993 roku, kiedy w górnoreńskiej prowincji kościelnej w Niemczech trzech biskupów, wbrew powszechnemu prawu Kościoła, wprowadziło swoje własne, bardziej liberalne regulacje.  W drugiej połowie lat 90. sytuacja tylko się zaostrzyła, w znacznej mierze na skutek poważnej kościelnej afery seksualnej związanej wokół osoby kardynała Hansa Groëra z Austrii. W klimacie medialnej nagonki na Kościół niezadowolenie spowodowane brakiem liberalnych zmian oczekiwanych przez zeświecczone społeczeństwo zaowocowało powstaniem rewolucyjnie nastawionej grupy „Wir sind Kirche”, która domagała się głębokiej przebudowy katolicyzmu.

 

Nasza religia jest niezmienna i jej przebudowa, tym bardziej wewnętrzna rewolucja, nie jest potrzebna wiernym. Wiemy natomiast, że może być ukrytym narzędziem tych, którzy drogą rewolucyjną chcą wywrócić ład moralny i zepchnąć ludzkość w piekielne otchłanie.

 

Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań - zapraszamy!

Zapraszamy Państwa na spotkania Klubów „Polonia Christiana” w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i Poznaniu. Wstęp na spotkania jest wolny. Zachęcamy do podzielenia się tym zaproszeniem z Państwa bliskimi i znajomymi.

 

Spotkania Klubów „Polonia Christiana” pod wspólnym tytułem „Największa rewolucja w Kościele. Co się zmieni?”, odbędą się:

- w Krakowie – 19 lutego br. (środa) o godzinie 18:00 w hotelu „Golden Tulip” przy ulicy Krakowskiej 28, poziom -1, na krakowskim Kazimierzu;
- w Warszawie - 27 lutego br. (czwartek) o godzinie 18:00 w Centrum Kształcenia Młodzieży „Kuźnia”, przy ul. Stawki 4B lok. U1 (parter); 

- we Wrocławiu – 10 marca 2025 r. (poniedziałek) o godzinie 18:00, budynek Solidarności, plac Solidarności 1/3/5, sala nr 105, I piętro;

- w Poznaniu –  11 marca 2025 r. (wtorek) o godzinie 18:15; Dom Technika NOT, ul. Wieniawskiego 5-9, sala nr 119, I piętro.

 

piotrskarga.pl

Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!
19 marca bieżącego roku, w uroczystość św. Józefa, przedstawiciele Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi odwiedzili rzymską bazylikę poświęconą Oblubieńcowi Najświętszej Maryi Panny, znajdującą się na terenie dzielnicy Trionfale (San Giuseppe al Trionfale), by wziąć udział we Mszy Świętej w intencji wszystkich naszych Przyjaciół i Dobrodziejów - uczestników dwóch kampanii.
Od kanonizacji libańskiego duchownego, świętego Szarbela, minęło już blisko pół wieku ale historie z Jego życia i dokonanych cudach budzą nadal wielkie zainteresowanie. O kanonizowanym 9 października 1977 roku Jusufie Antunemie Machlufemie, czyli świętym Szarbelu, będzie się można więcej dowiedzieć podczas spotkań Klubów „Polonia Christiana” w Szczecinie, Stargardzie i Choszcznie. Na spotkaniach pod tytułem „Święty Szarbel i Jego cuda” będą obecne z relikwie libańskiego świętego.
O tym nie usłyszą Państwo w mediach głównego nurtu! Zapraszamy na serię spotkań, podczas których odsłaniamy kulisy i mechanizmy planu wprowadzenia ideologicznej cenzury na masową skalę, który pod hasłami walki z tzw. misinformacją, dezinformacją i malinformacją już realizuje się na naszych oczach. Kreatorzy planu zaczynają od największych platform społecznościowych w internecie, ale możemy być pewni, że na tym nie skończą...
Tysiąc lat Korony Królestwa Polskiego to wielkie całoroczne święto narodowe, które powinno stać się inspiracją do refleksji nad tym, co zostało nam dzisiaj z tego przełomowego dla państwa polskiego aktu. O tym, jakie skutki w tamtym czasie niosła za sobą koronacja władców Polski oraz o tym, co powinniśmy robić dzisiaj, będzie można porozmawiać podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana” w Krakowie z red. Piotrem Doerre. Temat spotkania klubowego brzmi „Tysiąclecie Królestwa Polskiego. Dziedzictwo i wyzwanie”.