Nie chcieli aborcjonistki Czubaszek w Nowym Sączu

2012-06-15 00:00:00
Nie chcieli aborcjonistki Czubaszek w Nowym Sączu

Mieszkańcy Nowego Sącza zorganizowali we wtorek pikietę przeciwko wizycie w ich mieście Marii Czubaszek, która w skandaliczny sposób promuje i pochwala zabijanie nienarodzonych. Obrońcy życia pokazali celebrytce i obecnym na spotkaniu osobom prawdę na temat aborcji.

Marię Czubaszek na spotkanie autorskie zaprosiła Sądecka Biblioteka Publiczna. W jednej z sądeckich szkół ponadgimnazjalnych wisiał specyficzny plakat informacyjny o spotkaniu z P. Czubaszek – tłumaczy w rozmowie z PCh24 Wiesław Prostko, członek Fundacji Pro i koordynator akcji w Nowym Sączu. Wysłany z Sadeckiej Biblioteki Publicznej, a na nim odręcznym pismem wymienione nazwiska nauczycieli odpowiedzialnych za organizację wyjścia na spotkanie oraz klasy, z których mają być "werbowani" uczniowie. W ilu szkołach tak "spontanicznie" reagowali dyrektorzy? Ilu nauczycieli "z własnej woli" znalazło się na takich plakatach? Ile klas wskazano do "spontanicznego" zapełnienia sali? Nie umiem odpowiedzieć – dodaje Prostko. Członkowie i sympatycy Fundacji Pro – prawo do życia błyskawicznie zareagowali na tę informację. Zaczęto przygotowywać się do pikiety i nagłaśniać informacje o tym skandalicznym spotkaniu. Dzięki portalom społecznościowym i lokalnym mediom o planach obrońców życia stało się głośno. Do Urzędu Miasta i Biblioteki zaczęły spływać protesty mieszkańców miasta.

Spotkania jednak nie odwołano. Pikietujący przed wejściem do biblioteki obrońcy życia trzymali wielki banner z napisem „co można zrobić z niechcianym dzieckiem?” oraz zdjęciem zabitego maleństwa. Idealnie odpowiadał on sytuacji, którą Czubaszek sprowokowała swoimi skandalicznymi wypowiedziami. Wchodzącym na salę rozdawano również ulotki przedstawiające skutki nieludzkich praktyk promowanych przez celebrytkę. Na koniec spotkania, gdy przyszedł czas na zadawanie pytań, których zresztą nie było, obecny na sali kolega zawołał: "Pani Mario, czy mogę wręczyć Pani podarunek?" W ręce trzymał książkę, tomik poezji ks. Jana Twardowskiego. W tym momencie sala oszalała. "Won! Wynocha! Prowokator!” - panie dosłownie wrzeszczały. Gospodynie spotkania, które przecież miały mikrofon, nie reagowały... – opisuje Wiesław Prostko.

Akcję zamknięto wystosowaniem listu otwartego do Władz Miasta Nowego Sącza. Protestujący wyrazili w nim swoje oburzenie w związku z udostępnieniem publicznego miejsca na potrzeby osoby, która w radykalny sposób przyczynia się do promocji zabijania.

PCh24.pl
Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.