Nie można uważać się za wierzącego i jednocześnie głosować za aborcją
2012-03-19 00:00:00

Te słowa brzmią dzisiaj równie aktualnie, jak wówczas, gdy zostały wypowiedziane, a więc w 2012 roku. - Dochodzimy do paradoksu, że ludzie uważający się za wierzących opowiadają się i głosują za wprowadzeniem praw, które z Ewangelią, z prawdziwymi wartościami nie mają nic wspólnego, jak aborcja czy eutanazja - mówił biskup pomocniczy diecezji kieleckiej Kazimierz Gurda 19 marca 2012 r. w Zagnańsku w kościele pw. Św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Marii Panny.
- Chrześcijanin, człowiek wierzący w Jezusa, słuchający, czytający i medytujący Ewangelię, buduje swoją rodzinę na prawdziwych wartościach. I wówczas wszyscy w takim domu mają swoje miejsce i czują się dobrze - mówił bp Kazimierz Gurda. - Konsekwencją życia na pseudowartościach będzie brak miejsca w domu dla drugiego człowieka, który w ostateczności będzie uważany za intruza, który stanie się zagrożeniem dla tych, którzy myślą tylko o sobie. Wtedy intruzem będzie przychodzące na świat dziecko, szczególnie niepełnosprawne i chore. Intruzem będzie człowiek stary, chory, nieproduktywny, którego trzeba utrzymywać i nim się opiekować - podkreślił biskup.
Hierarcha zwrócił uwagę na to, że człowiek, który opiera swoje życie na pseudowartościach, w końcu sam staje się człowiekiem nieszczęśliwym i zagrażającym samemu sobie, bo nie jest w stanie stworzyć relacji koniecznych do właściwego ludzkiego życia.
- Podobna sytuacja będzie, gdy te pseudowartości będą postawione na pierwszym miejscu w funkcjonowaniu kraju, a w oparciu o nie będzie budowane prawodawstwo. Tak ustalone prawa - dziwna nazwa - ale prawa do aborcji, prawa do eutanazji, czyli prawa do zabijania, które doprowadzą do zniszczenia ludzi, zamieszkujących kraj - mówił bp Gurda.
- Winniśmy pytać siebie samych o to, kim jesteśmy i jak budujemy nasz dom rodzinny, bo może się okazać, że nazywamy siebie wierzącymi, ale w tworzeniu naszego domu i naszej rodziny już zrezygnowaliśmy z obecności w nim Jezusa, Jego Ewangelii i obecności Jego Matki oraz Św. Józefa i tworzymy go według naszej ludzkiej koncepcji, a czasem według podpowiedzi świata, który odszedł o Pana Boga. I dochodzimy do paradoksu, że ludzie uważający się za wierzących opowiadają się i głosują za wprowadzeniem praw, które z Ewangelią, z prawdziwymi wartościami nie mają nic wspólnego - podkreślił biskup.
Źródło: KAI
Już w najbliższą sobotę 10 maja w Hotelu „Gromada Centrum” w Warszawie przy Placu Powstańców Warszawy 2 odbędzie się druga konferencja poświęcona niezwykle aktualnemu problemowi – narastającej fali antykultury, która zwalcza ład społeczny i otwarcie toczy wojnę przeciw cywilizacji życia. Konferencja pt. „Jak przełamać antykulturę? W drugą rocznicę śmierci śp. Krzysztofa Karonia” ma na celu konsolidację środowisk katolickich i patriotycznych do przeciwdziałania zagrożeniom niesionym przez lewackie rewolucje. Organizatorem warszawskiej konferencji jest Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, a partnerami są prawicowe organizacje i mass media.
Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi
Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.