Nie oddamy miasta! Ulice dla mieszkańców - Warszawa, Wrocław, Rzeszów

luty 2023
Nie oddamy miasta! Ulice dla mieszkańców - Warszawa, Wrocław, Rzeszów

Nie oddamy miasta! Ulice dla mieszkańców - Warszawa, Wrocław, Rzeszów

W pułapkę ideologicznego, pseudoekologicznego szaleństwa wpadają kolejne miasta w Polsce. W ślad za Krakowem, teraz Warszawa, Wrocław i Rzeszów planują uderzyć w mieszkańców i przedsiębiorców, korzystających z samochodów. Kto i w jakim celu, poprzez tzw. strefy czystego transportu, chce zniszczyć gospodarkę i wyludnić miasta? Nie możemy się zgodzić na to szaleństwo, dlatego stworzyliśmy specjalny apel do prezydentów miast, który podpisać może każdy.

To już trzecia inicjatywa petycyjna Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi w ramach budowania społecznego, oddolnego oporu przeciwko szkodliwym projektom eko-rewolucji i Agendzie 2030. W pierwszej, najgłośniejszej dotąd akcji petycyjnej, sprzeciwiliśmy się eliminacji pojazdów z silnikami spalinowymi, co władze unijne zapowiedziały w połowie 2022 roku, z terminem realizacji przedsięwzięcia na rok 2035. W drugiej natomiast - wraz z mieszkańcami Krakowa i Małopolski - wyraziliśmy głośny sprzeciw wobec projektu uchwały Rady Miasta Krakowa powołującego tzw. strefę czystego transportu. Petycję tę podpisało blisko 4 tys. osób.

Sprawa strefy na obszarze Krakowa trafiła do sądu administracyjnego, który zbiera skargi obywateli na przyjętą w Radzie Miasta w listopadzie 2022 r. uchwałę. W międzyczasie światło dzienne ujrzały medialne zapowiedzi złożenia podobnych, szkodliwych projektów uchwał w innych dużych miastach Polski. Niebawem powzięliśmy także potwierdzone informacje, że w miastach takich jak Warszawa, Wrocław i Rzeszów trwają już prace nad konkretnymi zapisami projektów uchwał ustanawiających tzw. strefy czystego transportu.

W naszej petycji "Nie oddamy miasta! Ulice dla mieszkańców!" apelujemy do prezydentów: Rafała Trzaskowskiego (Warszawa), Jacka Sutryka (Wrocław) oraz Konrada Fijołka (Rzeszów) o wycofanie szkodliwej uchwały z dalszych prac legislacyjnych oraz o podanie do informacji publicznej skali społecznego sprzeciwu wobec forsowanej przez urząd miasta koncepcji ustanowienia tzw. strefy czystego transportu. 

Aby nie dopuścić do wyludniania się miast i niszczenia życia społeczno – gospodarczego, musimy podjąć wspólne działania. Dlatego gorąco Państwa prosimy o włączenie się w tę akcję protestu (button z linkiem do akcji znajduje się poniżej), która kierowana jest do prezydentów trzech dużych miast po to, aby w kolejnych samorządach nie znaleźli się ich naśladowcy, za nic mający potrzeby mieszkańców i przyszłość miast w Polsce. Prosimy też o rozesłanie informacji o akcji do Państwa bliskich i znajomych, czy to poprzez przekazanie im poniższego linka do petycji, czy też zalinkowania niniejszego tekstu.