Potwierdzając władzę biskupów w zakresie liturgii na terenie swoich diecezji kard. Dario Castrillon Hoyos stwierdził, że biskupi powinni wykonywać swoją władzę "bez odrzucania praw jakie papież nadał całemu Kościołowi" - informuje portal fidelitas.pl. Emerytowany prefekt watykańskiej Kongregacji ds. Duchowieństwa i przewodniczący papieskiej Komisji Ecclesia Dei do spraw kontaktów z lefebrystami udzielił 13 września 2007 r. wywiadu Radiu Watykańskiemu. Dzień później weszło w życie w życie Motu proprio "Summorum Pontificum" Benedykta XVI.
Kard. Castrillon Hoyos wyjaśnił, że papieskie motu proprio potwierdza prawo każdego księdza do sprawowania Mszy św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego "dlatego nie jest konieczne pytanie kogokolwiek o zgodę".
Kard. Castrillon Hoyos stwierdził, że motu proprio nie wprowadziło żadnej dużej zmiany liturgii, skoro dawna liturgia nie została zakazana. Według hierarchy, Benedykt XVI - dając dostęp do dawnej liturgii - potwierdził wolność dla świeckich, którą utrzymał w mocy Sobór Watykański II. - Summorum Pontificum niczego nie narzuca - podkreślił ks. Kardynał. Umożliwia tylko szersze używanie starego mszału. Papież Benedykt XVI jedynie "dał możliwość wiernym, którzy tego chcą" - czytamy w serwisie fidelitas.pl.
Każdy ma prawo do życia! W dobie najniższego w historii poziomu dzietności w Polsce, konieczne jest głośne przypomnienie, że każde życie jest bezcenne i wymaga opieki, a samo rodzicielstwo promocji!
Modlitwa za zmarłych jest jednym z najpiękniejszych uczynków miłosierdzia, jaki może spełnić katolik. My – synowie i córki Mistycznego Ciała Chrystusa wierzymy, że dzięki naszej modlitwie dusze zmarłych doświadczają łaski życia wiecznego, a my sami umacniamy w sobie nadzieję na spotkanie z nimi w Niebie. Właśnie dlatego Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi zaprasza wszystkich ludzi dobrej woli na Zaduszki za naszych Przyjaciół, Współpracowników i Dobrodziejów.
– Ja jestem Matką dusz czyśćcowych. Moje modlitwy łagodzą czyśćcowe męki tych, którzy znosić je muszą. Jestem Matką pocieszenia dla dusz cierpiących, które na wezwanie mego imienia radują się jak chorzy, usłyszawszy słowa pocieszenia od lekarza – takie słowa usłyszała od Maryi podczas jednego z objawień św. Brygida Szwedzka.
W roku 2025 Nagrodę im. Księdza Piotra Skargi otrzymała Koalicja na Rzecz Ocalenia Polskiej Szkoły. To wyraz wdzięczności za odważną obronę dzieci przed deprawacją i ideologiami, które serwują lewicowe i liberalne władze. Nagrodę z rąk Zarządu Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi odebrali Agnieszka Pawlik-Regulska i dr Zbigniew Barciński.
– Tak wielka jest godność duszy, że każda ma ku obronie Anioła Stróża – zauważył pewnego razu św. Hieronim ze Strydonu, Doktor Kościoła, który zasłynął m.in. tym, że przetłumaczył Pismo Święte z greki i hebrajskiego na łacinę, tworząc tzw. Wulgatę.