Niedoszła ofiara aborcji podziękowała matce za życie

2007-08-08 00:00:00


Guadalupe Lovera, obecnie 11-letnia dziewczynka z amerykańskiego miasta Ponciana na Florydzie, podziękowała publicznie swej matce za to, że ta odstąpiła od zamiaru zabicia swojej nienarodzonej jeszcze córki i pozwoliła jej się urodzić. W liście, przesłanym na adres działającej w Stanach Zjednoczonych organizacji Priests for Life (Księża za Życiem), napisała, że cieszy się dobrym zdrowiem i wyraziła również wdzięczność kapłanom z tego stowarzyszenia za pomoc, jakiej udzielili jej matce w okresie ciąży - podaje KAI.

12 listopada 1995 Helene, matka dziewczynki przyszła do kliniki w Orlando na Florydzie z zamiarem uśmiercenia poczętego dwa miesiące wcześniej dziecka. Żądał tego jej ówczesny narzeczony. Kobieta miała już dwoje dzieci. W drodze do oddziału aborcji natrafiła na grupę manifestantów - obrońców życia, którzy zaoferowali jej pomoc, ona jednak nie dała się przekonać. Kobieta opowiadała później, że gdy leżała już w sali operacyjnej, poczuła, że musi wyjrzeć przez okno.

"Pomyślałam o propozycji pomocy, z którą wystąpili obrońcy życia. Zobaczyłam również księdza, który zatrzymał się obok nich i zaczęłam się zastanawiać" - wspominała matka małej Guadalupe. "W końcu zapytałam samej siebie: co ja tutaj robię? Muszę stąd wyjść! Poszłam więc, znalazłam się wśród nich i zgodziłam się na ich propozycję pomocy. Żałowałam tylko, że w ogóle tu weszłam" - powiedziała Helene.

6 sierpnia następnego roku założyciel i przewodniczący Księży za Życiem ks. Frank Pavone ochrzcił urodzoną kilka dni wcześniej maleńką Guadalupe podczas niedzielnej Mszy św. w wypełnionym po brzegi kościele.

"Chciałabym po prostu podziękować wam za to wszystko, co zrobiliście dla mnie" - napisała dziewczynka w liście. Guadelupe wyraziła wdzięczność ks. Pavone i jego współtowarzyszom z organizacji za to, że przybyli na Florydę i dzięki temu mogli uratować życie jej matce i jej samej, dodając, że gdyby ich tam nie było, prawdopodobnie doszłoby do aborcji. "Teraz mieszkam w Poncianie, czuję się dobrze i chciałabym powiedzieć wam: dziękuję!" - głosi list. Dziewczynka podkreśliła, że potrzeba więcej kapłanów, którzy działaliby w tej organizacji, "gotowych do ratowania dzieci, które mają być zabite w wyniku aborcji", "do zrobienia czegoś dla tych kobiet, które nie chcą tego czynić, ale myślą o tym". Guadalupe podkreśliła, że w wyniku aborcji giną miliony dzieci, "trzeba więc coś zrobić w tej sprawie".


(źródło: KAI)
Po sukcesie zeszłorocznej konferencji "Wiara i nauka w dobie sekularyzacji. Inteligentny projekt-ewolucja-stworzenie" idziemy za ciosem, organizując edycję drugą. W dniach 3-4 czerwca 2024 r. spotykamy się ponownie na Zamku Królewskim w Niepołomicach, by rozważać skomplikowane relacje między wiarą a nauką oraz dekonstruować mity darwinizmu. Uwaga - liczba miejsc ograniczona!
Kluby „Polonia Christiana” w Warszawie i w Lublinie zapraszają na dwa spotkania z red. Pawłem Chmielewskim, na których podjęty zostanie intrygujący temat „III Sobór Watykański? Na placu budowy Kościoła Inkluzji”. O tym, czym ma być „Kościół Inkluzji” prelegent Klubów „Polonia Christiana”, Paweł Chmielewski, pisał niejednokrotnie, komentując wewnętrzną rewolucję przetaczającą się przez Kościół Powszechny. Spotkania z red. P. Chmielewskim będą dobrą okazją do wyrobienia sobie własnej opinii na temat zagrożeń, jakich jeszcze być może nie dostrzegamy. Współorganizatorem spotkania w Lublinie jest Klub Inteligencji Katolickiej im. Prof. Czesława Strzeszewskiego w Lublinie.
Czy i jaką przyszłość mają relacje polsko-ukraińskie? Co z milionami Ukraińców w Polsce? Czy są szanse na zawieszenie broni za naszą wschodnią granicą i jak rzutuje to na bezpieczeństwo Polski? Zapraszamy Państwa na kontynuację zapoczątkowanego w Krakowie cyklu spotkań „Polska - Ukraina. Jakie sąsiedztwo?”. Kolejne spotkania organizujemy w Olsztynie i Elblągu.
Nasze Kluby w Pilźnie i Rakszawie organizują spotkania w ramach cyklu mającego na celu przywrócenie pamięci o wielkim biskupie, Polaku i patriocie - abp. Zbigniewie Szczęsnym Felińskim. Warto, przyjść, posłuchać i podyskutować o tej postaci oraz podobnych do niego wzorach świętości i polskości, i to w dodatku w obecności relikwii świętego hierarchy.
We wtorek 16 kwietnia br. prof. Marek Czachorowski w Klubie „Polonia Christiana” wygłosi wykład pt. „Spór o etykę św. Tomasza z Akwinu”. Mimo dużego upływu czasu nauka, jaką pozostawił on Kościołowi jest wciąż żywa i warta osobistego odkrywania. Zapraszamy więc do Warszawy na spotkanie z prof. Czachorowskim i rozważania o schedzie naukowej oraz religijnej, formującej od wieków wiernych Kościoła Rzymskiego.