Niemcy: lewacy podpalają luksusowe auta

2007-08-14 00:00:00


Właściciele drogich samochodów co weekend drżą o auta. Lewacy w Berlinie i Hamburgu podpalają je w ramach walki z kapitalizmem i niesprawiedliwością społeczną - donosi "Rzeczpospolita". Według dziennika, Niemcy skręcają dziś w lewo.

Grupa lewackich terrorystów Militante Gruppe (MG) działa od kilku lat. Jak informuje "Rz", to jej aktywistów obawiają się właściciele luksusowych samochodów, które niemal każdego weekendu płoną w Berlinie czy Hamburgu. Kilka dni temu do aresztu - pod zarzutem współpracy z MG - trafił Andrej H., znany w Berlinie socjolog. Specjalista od przemian zachodzących w zamożnych dzielnicach dużych miast miał opracować manifest lewackiej grupy terrorystycznej.

Policja naliczyła w ostatnich miesiącach kilkadziesiąt takich incydentów - czytamy w "Rz". Gazeta zastanawia się, czy to początek walki z systemem społecznym, wzorowanej na terrorystach z Frakcji Czerwonej Armii (RAF)? - Nie należy tego zjawiska bagatelizować, ale nie widzę związku z wydarzeniami sprzed 30 lat, kiedy RAF rozpoczynała swe protesty podpalając domy towarowe - tłumaczy Stefan Lamby, ekspert od terroryzmu.

Lamby widzi jednak podobieństwo między aktywizacją dzisiejszych lewaków a aktywnością tzw. pozaparlamentarnej opozycji (APO) z końca lat 60., gdy konstytuowała się RAF. - Wtedy, tak jak teraz, rządziła wielka koalicja SPD i CDU/CSU. Osłabienie opozycji parlamentarnej sprzyja działaniom grup protestujących przeciw porządkowi społecznemu - wyjaśnia.

Coraz więcej obywateli domaga się odbudowy państwa opiekuńczego. Prawie trzy czwarte z nich jest zdania, że zadaniem rządu jest zapewnienie sprawiedliwości społecznej. Już jedna trzecia Niemców definiuje swe poglądy jako lewicowe. To dwa razy więcej niż w początkach lat 80. minionego stulecia. Równocześnie trzykrotnie zmniejszyła się liczba osób zaliczających się do prawicy - czytamy w "Rzeczpospolitej". Nieco ponad połowa Niemców uważa, że bliskie im są pozycje w środku politycznego spektrum.


(źródło: Rzeczpospolita)
W 1977 roku papież Paweł VI kanonizował o. Szarbela Machlufa, zmarłego w Wigilię 1898 roku duchownego maronickiego, mnicha i pustelnika, świętego Kościoła Katolickiego, znanego z licznych uzdrowień. Na najbliższych spotkaniach prowadzonych w obecności relikwii św. Szarbela, zorganizowanych w Poznaniu i we Wrocławiu, o życiu świętego opowie działacz katolicki Jacek Kotula.
W dniach 11-12 maja w Krakowie odbędzie się Krakowski Kiermasz Dobrej Książki, który będzie okazją do spotkania się w jednym miejscu z publicystami i naukowcami nie poddającymi się trendowi politycznej poprawności i uległości wobec dyktatu mediów głównego nurtu. Interesująco zapowiada się także przedpremierowa emisja „Cyber-niewolników” – nowego odcinka „Władców świata” wyprodukowanego przez nasze Stowarzyszenie.
Po sukcesie zeszłorocznej konferencji "Wiara i nauka w dobie sekularyzacji. Inteligentny projekt-ewolucja-stworzenie" idziemy za ciosem, organizując edycję drugą. W dniach 3-4 czerwca 2024 r. spotykamy się ponownie na Zamku Królewskim w Niepołomicach, by rozważać skomplikowane relacje między wiarą a nauką oraz dekonstruować mity darwinizmu. Uwaga - liczba miejsc ograniczona!
Kluby „Polonia Christiana” w Warszawie i w Lublinie zapraszają na dwa spotkania z red. Pawłem Chmielewskim, na których podjęty zostanie intrygujący temat „III Sobór Watykański? Na placu budowy Kościoła Inkluzji”. O tym, czym ma być „Kościół Inkluzji” prelegent Klubów „Polonia Christiana”, Paweł Chmielewski, pisał niejednokrotnie, komentując wewnętrzną rewolucję przetaczającą się przez Kościół Powszechny. Spotkania z red. P. Chmielewskim będą dobrą okazją do wyrobienia sobie własnej opinii na temat zagrożeń, jakich jeszcze być może nie dostrzegamy. Współorganizatorem spotkania w Lublinie jest Klub Inteligencji Katolickiej im. Prof. Czesława Strzeszewskiego w Lublinie.
Czy i jaką przyszłość mają relacje polsko-ukraińskie? Co z milionami Ukraińców w Polsce? Czy są szanse na zawieszenie broni za naszą wschodnią granicą i jak rzutuje to na bezpieczeństwo Polski? Zapraszamy Państwa na kontynuację zapoczątkowanego w Krakowie cyklu spotkań „Polska - Ukraina. Jakie sąsiedztwo?”. Kolejne spotkania organizujemy w Olsztynie i Elblągu.