Niemiecki sąd karze dwóch księży za artykuł o nadużyciach seksualnych

2021-07-26 00:00:00
Niemiecki sąd karze dwóch księży za artykuł o nadużyciach seksualnych

Donos przeciwko polskiemu ks. prof. Dariuszowi Oko i redaktorowi naczelnemu niemieckiego czasopisma „Thelogisches” ks. prof. Johannesowi Stöhrowi złożył ks. Wolfgang Rothe, znany z publicznego błogosławienia par jednopłciowych i promowania ruchu LGBT. W swojej karierze ks. Wolfgang Rothe zasłynął m.in. z sprawowania funkcji wicerektora seminarium w Austrii, opisywanym w prasie jako „jaskinia potwornych pedofilów, teatr perwersji, habsburska Sodoma”.

 

Donos skandalisty

 

Ks. Wolfgang Rothe, autor donosu na ks. prof. Oko i ks. prof. Stöhra, stał się słynny po artykule włoskiego dziennika „Corriere della Sera”, opisującym to co działo się w austriackim seminarium, gdzie dochodziło do homoseksualnych orgii i alkoholowych imprez „urozmaicanych” seksem. Dowodami upadku seminarium było wykrycie przez austriacką policję na seminaryjnym komputerze ponad 40 tys. zdjęć i filmów pornograficznych, w tym zawierających sceny seksu ze zwierzętami i gwałt na pięcioletnim chłopcu. Do mediów trafiło m.in. zdjęcie ks. Wolfganga Rothe całującego się z jednym z kleryków seminarium.

Ujawnienie afery doprowadziło do przeniesienia ks. Wolfganga Rothe na stanowisko wikarego na przedmieściach Monachium, ale nie zmieniło jego preferencji. W bawarskiej parafii ks. Rothe publicznie błogosławi pary homoseksualne za co zasłużył już na „ostrzeżenie kanoniczne”, otwierające drogę do uruchomienia procesu usuwania księdza z stanu kapłańskiego. Otwarte opowiedzenie się po stronie ideologii LGBT skutkuje aktywnością ks. Rothe skierowaną na ściganie duchownych badających efekty powiązań i oddziaływania lobby szkodzącego Kościołowi.

 

Komu nie jest po drodze z nauką?

 

Naukowy artykuł ks. prof. Dariusza Oko, który stał się pretekstem do złożenia przez ks. Rothe donosu, zawierał opisy sytuacji, gdy władza w strukturach kościelnych była nadużywana a nadużycia seksualne – także wobec dzieci i kleryków – były tuszowane. Co istotne, w artykule, który posłużył niemieckiemu księdzu – skandaliście jako pretekst do złożenia zawiadomienia do prokuratury w Kolonii, ks. prof. Dariusz Oko posługuje się cytatami z wypowiedzi papieży – Benedykta XVI i Franciszka.

Redaktorem naczelnym niemieckiego czasopisma naukowego „Theologisches” jest dziewięćdziesięcioletni ks. prof. Johannes Stöhr, autor wielu publikacji teologicznych. Dużym dorobkiem naukowym może pochwalić się również ks. prof. Dariusza Oko, którego publikacja pt. „Lawendowa mafia”, wydana w 2020 roku, odbiła się szerokim echem w Polsce. Czytelnicy wydawnictw Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej Ks. Piotra Skargi (PCh24.pl, PCHTV) oraz magazynu „Polonia Christiana” (wydawanego przez Stowarzyszenie Polonia Christian) również znają ks. prof. Dariusza Oko z jasnych opinii, formułowanych na bazie olbrzymiej wiedzy naukowej.

 

Kara za niewygodne tematy

 

W atmosferze jaka panuje na Zachodzie wobec poruszania problemów pedofilii i LGBT nie dziwi fakt, że niemiecki sąd w błyskawicznym tempie wydał dwa wyroki nakazowe wobec ks. prof. Dariusza Oko i sędziwego ks. prof. Johannesa Stöhra. Za naukowy artykuł jego autor i redaktor naczelny czasopisma są zagrożeni karą od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności. Taka sankcja może być nałożona na obydwu duchownych za publikację materiału o homoseksualnych praktykach lobby działającego wewnątrz Kościoła katolickiego.

W obronę księży profesorów zaangażował się Instytut na rzecz kultury prawnej Ordo Iuris z Polski, który skorzysta z pomocy prawników niemieckich z Frankfurtu. Są oni gotowi do obrony ks. prof. Dariusza Oko oraz ks. prof. Johannesa Stöhra przed niemieckimi sądami. Obrońcy obydwu duchownych deklarują, że w razie konieczności wystąpią także przed Trybunałem Konstytucyjnym w Karlsruhe oraz Europejskim Trybunałem Praw Człowieka w Strasburgu.

Karanie za udokumentowany i fachowo napisany artykuł naukowy będzie sprawą precedensową w obliczu ofensywy ideologii LGBT i może okazać się wiele znaczącym precedensem, który będzie oddziaływał na kwestie wolności badań naukowych, sumienia i słowa na obszarze Unii Europejskiej.

Zapraszamy wszystkich Państwa na kontynuację cyklu wykładów prof. Roberta Ptaszka w ramach spotkań naszego warszawskiego Klubu. Tym razem znany i ceniony badacz przybliży nam problem herezji kwietyzmu. Ten negujący tradycyjne nauczanie Kościoła pogląd powraca z kolejnymi falami zachwytu trendami ponowoczesności.
Pewne tematy po prostu trzeba podjąć, szczególnie gdy chodzi o sprawy najważniejsze. Dlatego zapraszamy Państwa na wyjątkową debatę, połączoną z promocją najnowszego numeru „Polonia Christiana”. W jakiej Polsce chcemy żyć w przyszłości? Jaką Ukrainę będziemy mieć za naszą wschodnią granicą? Na ile poważne będzie zagrożenie rosyjskie i w jakim stopniu jest w stanie przeciwdziałać mu państwo z wyludniającym się narodem i milionami imigrantów?
Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi oraz Wydawnictwo książkowe Fronda serdecznie zapraszają na spotkanie z ks. prof. Waldemarem Chrostowskim oraz red. Pawłem Lisickim dotyczące ich najnowszej wspólnej książki pt. „Rozmowy Jerozolimskie. Dlaczego zginął Mesjasz”. Spotkanie autorskie poprowadzi doskonale znany naszym Darczyńcom i Czytelnikom red. Paweł Chmielewski.
Realizacja celów tzw. agendy klimatycznej zaczyna powoli przypominać instalowanie komunizmu metodami mieńszewików, a czasami wprost bolszewików. Czy wdrożenie Zielonego Ładu doprowadzi do masowego terroru wobec milionów obywateli, którzy nie będą chcieli zrezygnować ze swojej własności, wolności i dotychczasowego poziomu życia? O tych gigantycznych zagrożeniach będzie mówił w Elblągu wiceprezes naszego Stowarzyszenia.
Nasza wiara i dążenie do wieczności vs życie doczesne i komfort, jaki można z niego czerpać. To zderzenie, do którego współcześnie prędzej czy później musi dojść. To problem, który człowiek myślący i zarazem poważnie traktujący Boga, ma przed sobą, nawet jeśli próbuje chwilowo odsuwać gdzieś na bok. Wszak my chrześcijanie, powołani jesteśmy do wierności naszej świętej wierze i Kościołowi. Ten dylemat rozważy w ramach cyklu spotkań Klubów „Polonia Christiana” red. Krystian Kratiuk.