Noc konfesjonałów w Warszawie

2012-03-16 00:00:00
Noc konfesjonałów w Warszawie


16 marca aż do północy kapłani czekać będą na wiernych, którzy będą chcieli się wyspowiadać, w kościele ojców dominikanów na warszawskim Służewie w ramach "Nocy konfesjonałów". To jeden z elementów europejskiego projektu ewangelizacyjnego "Misja Wielkich Miast", w którym uczestniczy także Warszawa.

Akcji "Noc konfesjonałów" towarzyszą słowa zaczerpnięte ze św. Augustyna "Późno Cię ukochałem?!". Kapłani zasiądą w konfesjonałach w służewskim kościele św. Dominika już o godz. 19.30.

- Każdy będzie mógł bez pośpiechu i nerwów porozmawiać z kapłanem, rozwiać swoje wątpliwości, przyjąć Boże miłosierdzie - mówi związany ze służewskimi dominikanami Piotr Andrzej Górski.

W tym czasie trwać będzie w kościele modlitewne czuwanie, którego uczestnicy będą powierzać Chrystusowi spowiadających i spowiadanych. Modlitwie towarzyszyć będzie rozważanie fragmentów "Wyznań" św. Augustyna.

"Misja Wielkich Miast" to międzynarodowy projekt ewangelizacyjny, który obejmuje 12 europejskich metropolii: Lizbonę, Barcelonę, Dublin, Liverpool, Paryż, Turyn, Zagrzeb, Budapeszt, Wiedeń, Frankfurt, Brukselę oraz Warszawę.

Podstawowe cele misji, to: zaangażowanie aktywnych parafian w ewangelizację, zwiększenie liczby osób wierzących i praktykujących, dotarcie do niewierzących, współpraca z ośrodkami akademickimi. Mogą się one realizować m.in. poprzez regularną katechezę dorosłych, uwrażliwienie na potrzeby sąsiadów i rozwój lokalnego wolontariatu czy zastosowanie nowych form komunikacji i środków przekazu.

Źródło: dominikanie.pl

Już w najbliższą sobotę 10 maja w Hotelu „Gromada Centrum” w Warszawie przy Placu Powstańców Warszawy 2 odbędzie się druga konferencja poświęcona niezwykle aktualnemu problemowi – narastającej fali antykultury, która zwalcza ład społeczny i otwarcie toczy wojnę przeciw cywilizacji życia. Konferencja pt. „Jak przełamać antykulturę? W drugą rocznicę śmierci śp. Krzysztofa Karonia” ma na celu konsolidację środowisk katolickich i patriotycznych do przeciwdziałania zagrożeniom niesionym przez lewackie rewolucje. Organizatorem warszawskiej konferencji jest Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, a partnerami są prawicowe organizacje i mass media.
Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.